Akumuliacinės talpos
Akumuliacinės talpos - kas tai ir kokia jų nauda?
Akumuliacinės talpos tarnauja šilumos, gaunamos iš šilumos šaltinio, pertekliui kaupti. Akumuliacinė talpa itin naudinga, kai iš kuro norima gauti maksimaliai naudos. Tiesa, akumuliacinei talpyklai reikia papildomo maždaug vieno kvadratinio metro Jūsų katilinėje, tačiau jos naudingos savybės tai atperka.
Atsiradusi perteklinė šiluma kaupiasi akumuliacinėje talpoje, t.y. šildomas tam tikras kiekis vandens, kuris kaip termofikatas teka į radiatorius ir grindinio šildymo sistemą, kai katilas jau nesikūrena.
Sistemoje su akumuliacine talpykla, šilumos skirstymas skirstymą į patalpas galima automatizuoti įrengiant elektroninį reguliatorių, kuris pagal lauko temperatūrą ir nustatytą programą užtikrins temperatūros komfortą patalpose. Vadinasi, galėsite ramiai palikti namus ir iškeliauti žiemos atostogoms.
Akumuliacinės talpos būna kelių rūšių: jos gali būti pratekančios, nepratekančios, su papildomu šilumokaičiu, su vieta elektriniam tenui įstatyti, su papildomu rezervuaru buitiniam vandeniui pašildyti ir pan. Kurią pasirinkti, priklauso nuo sąlygų, kur akumuliacinė talpa bus jungiama, ir poreikio. Pavyzdžiui, vienokios talpos reikės perteklinei šilumai kaupti iš dviejų šilumos šaltinių, kitokios - iš vieno. Akumuliacinės talpos dydis skaičiuojamas atsižvelgiant į katilo galią ir Jūsų planuojamą pakūrenimų skaičių per dieną. Jei norime kuo mažiau kartų bėgti į katilinę, turime pasirinkti galingesnį katilą didesnio tūrio akumuliacinei talpai. Jei katilas bus 25 kW, o talpykla 500 l, reikės vienos pilnos pakūros akumuliacinei talpyklai užšildyti. Tai sakykim, jei namo plotas 180 kv m., su pasirinktu katilu ir talpykla, reikės du kartus pakūrenti, norint sušildyti namus. Rytinė pakūra užkaitins akumuliacinę talpą, kuri per dieną atiduos savo energiją namo šildymui dieną, vakarine pakūra užkaitinta akumuliacinė talpa šildys namą visą naktį. Skaičiavimai pateikiami apytiksliai ir turint omenyje, kad katilas kai kūrenamas, kūrenamas pilnu pajėgumu.
Akumuliacinę talpą galima prijungti prie bet kurio kietojo kuro katilo ir taip palengvinti esamos šildymo sitemos priežiūrą ir, aišku, efektyvumą. Reikėtų nepamiršti, kad jungiant akumuliacinę talpą į šildymo sistemą, būtina pajungti ir išsiplėtimo indą. Jo tūris turi būti paskaičiuotas (šitą skaičių tiksliai nustatyti gali tik specialistai) pagal pasirinktą šildymo sistemą ir akumuliacinę talpą. Tai labai svarbus faktorius norint užtikrinti tinkamą sistemos darbą.
Kuo svarbi ir naudinga akumuliacinė talpa Jūsų šildymo sistemai:
Pagerėja vidinis ir išorinis mikroklimatas
Padidinamas energijos vartojimo efektyvumas
Lanksti energetikos sistema
Patogumas
Modernus katilas kartu su akumuliacine talpa sumažina angliavandenilių kiekį iki 70%. Net tada, kai kūrenama biokuru sumažinama angliavandenilio emisija.
Efektyviau deginant kurą, katilo efektyvumas pagerėja nuo 30% iki 90%.
Šildymo sistemoje įdiegus akumuliacinę talpą, sukuriama lankstesnė energijos sistema, kuri gali būti prijungtas prie daugelio rūšių energijos šaltinių. Pavyzdžiui, saulės energija.
Pilnai užkaitinto rezervuaro energijos pakanka visai dienai, o tai reiškia, Jums nereikia nuolat kūrenti katilo.
Rezervuaras yra naudojamas saugoti energiją karšto vandens pavidalu. Gerai izoliuota talpykla bet kuriai šildymo sistemai yra naudinga.
Akumuliacinė talpa yra Jūsų šildymo sistemos širdis, kuri teikia jums karštą vandenį ir šilumą.
Akumuliacinės talpyklos
Akumuliacinė talpa unikali savo konstrukcija dėl pritaikomumo tiek saulės tiek karšto vandens energijai.