Apsauginės medžiagos
7 auksiniai patarimai kaip saugiai supakuoti daiktus kraustantis
Persikelti gyventi į naują vietą, nuosavą butą ar namą vienas malonumas. Tai lyg naujas gyvenimo etapas, kurį pradedate pakeisdami aplinką. Tačiau norint persikelti gyventi į kitą vietą pirmiausia reikia supakuoti ir pervežti reikalingiausius daiktus. Čia dažnai persikraustymo malonumai baigiasi. Norint, kad viskas vyktų sklandžiai, svarbu daiktų perkėlimui pasiruošti iš anksto. Pavyzdžiui, apgalvoti ir įsigyti reikalingas pakavimo medžiagas, kad transportuojami daiktai saugiai pasiektų naują vietą.
Pasirūpinkite tinkamomis pakavimo medžiagomis
Nepasirūpinus tinkama apsauga transportuojami daiktai gali susibraižyti, suskilti ar net sulūžti. Taip ne tik galite netekti jums brangių daiktų, bet ir neišvengti papildomų išlaidų perkant naujus baldus, lempas ar kitus jums svarbius įrenginius. Tad prieš pradedant perkraustymo darbus, pasirūpinkite pačiomis svarbiausiomis pakavimo medžiagomis – dėžėmis, maišais, burbuline plėvele, dėžių užpildais ir žinoma, lipnia juosta.
Bene patogiausia ir dažniausiai naudojama pakavimo medžiaga yra kartoninės dėžės, tačiau renkantis jas nepamirškite atkreipti dėmesį į jų tvirtumą ir patogumą. Geriausia, kad dėžė būtų su rankenomis - taip ją bus patogu nešti ir sumažės rizika netyčia ją išmesti. Jeigu įsigijote dėžę be rankenų jas galite pasidaryti patys – aštriu peiliu ar žirklėmis iškirpkite trikampio formos skyles abiejuose dėžės šonuose.
Dedant daiktus į dėžes taip pat nepamirškite pasirūpinti, kad niekas joje nejudėtų – užpildykite tuščius tarpus oro pagalvėlėmis arba minkštomis granulėmis. Dūžtančius daiktus apvyniokite burbuline plėvele, o siekiant aukščiausio saugumo uždėkite apsauginius kartoninius ar plastikinius kampus ant pakuočių kraštų – taip apsaugosite juos nuo pažeidimų transportuojant.
Namų tekstilę panaudokite kaip pakavimo medžiagas
Jeigu nutiktų taip, kad įsigijote per mažai pakavimo medžiagų, daiktų apsaugai visada galite panaudoti tekstilę. Pagalvėlės, patalynės užvalkalai, pledai, rankšluosčiai ir panašūs daiktai gali būti panaudoti vietoj burbulinės plėvelės arba kitų apsauginių medžiagų. Kraunant tokius daiktus į transporto priemonę įsitikinkite, kad jie neišsivynios ir nejudės po laisvą plotą bagažinėje ar mašinos salone. Tiesa, toks daiktų pakavimo būdas užima gerokai daugiau vietos nei naudojant profesionalias pakavimo medžiagas, tačiau jeigu tai jums nekelia problemų, drąsiai pakuokite daiktus į minkštas antklodes ar rankšluosčius.
Neperkraukite dėžių
Svarbu ne tik kuo daugiau daiktų sudėti į kuo mažiau dėžių, bet ir pagalvoti apie dėžių perkėlimą iš vienos vietos į kitą. Net jeigu samdote perkraustymo įmonę, pasistenkite, kad dėžės nebūtų pernelyg sunkios. Tokias dėžes ne tik bus nepatogu nešti, bet ir kyla pavojus joms suplyšti. Suplyšus kartoninės dėžės dugnui, jokios minkštos apsauginės priemonės nebe padės išvengti dūžių. Tad geriausia sunkius daiktus dėti į mažos talpos dėžutes, o lengvus – į didesnes.
Pasirūpinkite daiktais, kurie lengvai braižosi
Dažniausiai įvairūs įbrėžimai pastebimi ant daiktų, kurie turi stiklinį arba plastikinį paviršių. Tokius daiktus rekomenduojama įvynioti į apsaugines plėveles, pavyzdžiui, burbulinę ar polietileno plėvelę. Taip pat daiktus nuo susibraižymo galite apsaugoti jų pakavimui panaudodami pledus ar antklodes, tačiau juos papildomai siūloma įdėti į polietileno maišus. Taip daiktai liks savo vietoje, o tekstilės gaminiai liks švarūs.
Apsaugokite elektronikos prietaisus
Geriausias būdas apsaugoti elektroniką, ją supakuoti į originalias pakuotes, tačiau ne visi turi jas išsisaugoję. Jeigu neturite dėžių, kuriose prietaisai buvo supakuoti perkant, tuomet rinkitės šiek tiek už daiktą didesnę dėžę. Tuščia vieta dėžėje reikalinga tam, kad ją galėtumėte užpildyti apsauginėmis medžiagomis – oro pagalvėlėmis ar minkštomis granulėmis. Taip prietaisas negalės judėti ir bus sušvelninti transportavimo metu sukelti smūgiai.
Ypač daug dėmesio skirkite įrenginių su ekranais apsaugai – šalia jų nedėkite juos subraižyti galinčių daiktų – laidų, kištukų ar kitų aštresnių įrenginio dalių. Taip pat patariama prieš atjungiant daiktą nufotografuoti laidų prijungimo vietas. Taip perkėlus elektroninį prietaisą į kitą vietą nereikės vargti ieškant jo prijungimo instrukcijų internete ar sprendžiant kur kiekvienas laidas turi būti įjungtas.
Baldų detales laikykite vienoje vietoje
Kuomet baldus ruošiate perkraustymui, pasistenkite juos kiek įmanoma labiau išardyti, kad būtų lengviau nešti ir transportuoti. Ši taisyklė iš esmės galioja ne tik baldams, bet ir kitiems ardomiems daiktams. Visas smulkesnes detales, kurios liko išardžius didžiausias baldo dalis (varžtai, rankenos, kojelės) sudėkite į maišelius arba dėžutes ir ant jų aiškiai užrašykite, kokiam baldui šios dalys priklauso. Taip nereikės ilgai ieškoti baldo dalių dėžės norint jį surinkti. Taip pat nepamirškite baldus apsaugoti nuo purvo – įvyniokite juos į apsauginę plėvelę. O bijant, kad baldas gali susibraižyti ant jo kampų uždėkite putoplastinius apsauginius profilius arba kartoninius/plastikinius kampus.
Pažymėkite, koks dėžių turinys
Pakuojant daiktus gali atrodyti, kad tikrai prisiminsite kas kokioje dėžėje yra supakuota. Tačiau transportuojant daugiau nei pora dėžių, pasimesti tarp jų gausos labai paprasta. Kad taip nenutiktų ant kiekvienos dėžės užrašykite kas joje yra. Taip žinosite kur ją nešti ir ką toliau su ja daryti. Taip pat galite pasitelkti skirtingos spalvos markerius. Pavyzdžiui, dūžtančių daiktų dėžę pažymėti raudonu markeriu, o elektronikos prietaisus mėlynu. Būtent šiuos daiktus labiausiai reikia saugoti kraustymosi metu. Jie ne tik turi būti itin gerai supakuoti, bet ir atsargiai gabenami. Jeigu savo sukauptą turtą pervežate ne patys, būtinai įspėkite kitus atsakingus asmenis apie dėžėse esančius trapius daiktus.
Nepamirškite pasirūpinti ir savo saugumu
Nepalikite daiktų pakavimo darbų paskutinei minutei. Jeigu jau žinote, kada vyks kraustymo darbai iš anksto pasirūpinkite svarbiausiomis pakavimo medžiagomis. Dar kartą peržvelkite daiktus, kuriuos norėsite pervežti į naują vietą ir apgalvokite, kiek ir kokių pakavimo medžiagų jums reikės. Tačiau kraustant ir pakuojant daiktus nepamirškite ir savo saugumo. Pasistenkite, kad dėžės nebūtų per sunkios ir jas būtų patogu paimti. Taip pat daugiau dėmesio skirkite taisyklingam sunkių daiktų kėlimui – prieš keliant sunkų daiktą pastatykite kojas pečių plotyje ir viena koja truputį ženkite į priekį, kad išlaikytumėte lygsvarą. Imdami daiktą pritūpkite taip, kad stuburas liktų tiesus ir kelkite jį taip pat ištiesta nugarą. Taip išvengsite traumų, o daiktų perkėlimas į naują gyvenamąją vietą taps vienu malonumu.