Kokią atvirkštinio osmoso sistemą rinktis akvariumui

Tam tikros sistemos pasirinkimas pirmiausia priklauso nuo akvariumo tipo ir dydžio. Pagrindiniai sistemų skirtumai yra šie:
1) našumas
2) filtravimo etapų skaičius
3) prekės ženklas
4) kaina
Kokią atvirkštinio osmoso sistemą rinktis akvariumui

NAŠUMAS: Didesnio pralaidumo ir efektyvumo filtrai greičiau gamina vandenį. Palyginti su vandentiekio vandeniu, osmosinio filtro apdorotas vanduo teka lėtai, o tai gali būti tikras kantrybės išbandymas jei akvariumas didelis, o sistema neefektyvi.

FILTRAVIMO ETAPŲ SKAIČIUS: Grynam geriamajam vandeniui gaminti dažniausiai naudojamos sistemos su daugiau antrinių filtrų, o akvariumui - RO3 arba RO4. Prieš membraną turėtų būti storas nuosėdų filtras (pagamintas iš specialiaus putų polipropileno) ir aktyvintos anglies filtras. Geresnėse sistemose yra du putų polipropileno filtrai ir anglies filtras, taip pat demineralizacijos filtras (DEMI) po membranos, kuris suriša junginius, likusius po atvirkštinio osmoso proceso.

PREKĖS ŽENKLAS: Akvariumo osmoso membranas gamina įvairios, skirtingos reputacijos įmonės. Gamintojas ne visada nurodomas sistemos specifikacijose, todėl verta paprašyti informacijos iš pardavėjo.

KAINA: Osmosinių sistemų kainos akvariumui prasideda nuo maždaug 50 EUR ir, priklausomai nuo sistemos specifikacijos, gali siekti iki kelis šimtus EUR.

Kur ir kaip įrengti šį filtrą?

Dėl iš pažiūros sudėtingo įrengimo akvariumų mėgėjai dažnai atsisako minties įsigyti atvirkštinio osmoso sistemą. Tačiau iš tikrųjų jį sumontuoti yra gana paprasta. Naudodamiesi instrukcijomis, kiekvienas gali išsiversti be santechniko pagalbos.

Akvariumo atvirkštinio osmoso sistema turėtų būti montuojama arti šalto vandens vamzdžio, pvz. vonios kambaryje arba po kriaukle virtuvėje.

Ar RO vanduo turi nusistovėti prieš pilant jį į akvariumą?
Kas pildo akvariumą vandentiekio vandeniu, žino, kad prieš pilant reikia palikti kurį laiką (mažiausiai 24 valandas), kad jis nusistovėtų. Tai iš dalies padeda atsikratyti chloro junginių, kurie kelia didelę grėsmę žuvims (daugiausia jų akims ir žiaunoms) ir nerštui.RO vandenyje visiškai nėra šių kenksmingų junginių, todėl dingsta poreikis laukti, kol jis visiškai nusistovės.
Ar pildyti tik RO vandeniu, ar sumaišyti su vandeniu iš čiaupo?

Apskritai, nelogiška valyti vandenį tik tam, kad į jį vėl pridėti kenksmingų junginių. Tačiau visada turėtumėte prisiminti principą, kaip palaipsniui pripratinti savo žuvis prie naujo vandens. Pavyzdžiui, naminių gyvūnėlių parduotuvėse jie plaukioja vandenyje iš vandentiekio. Jų patalpinimas į RO vandenį (ypač jei į jį nededame mineralų) gali pakenkti. Jei kurį laiką turite akvariumą ir tik pradedate naudoti RO vandenį, iš pradžių sumaišykite jį su vandentiekio vandeniu santykiu 3:1 (daugiau RO). Be to, niekada neturėtumėte pakeisti 100% vandens. Geriau atlikti dažnesnius, mažiau invazinius pakeitimus.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 415385 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3358
Iš viso buvo užduota 175761 klausimų