Medžio masyvo baldai – pasirinkimo ypatumai

Natūrali mediena yra pati kokybiškiausia, o kartu ir pati kaprizingiausia medžiaga baldams gaminti. Visgi, natūralios medienos baldai, nepaisant kasdien spartėjančių baldų dizaino pasaulio naujovių ir virsmų, išlieka pastovia ir tradicine pasirinkimo tendencija. Masyvo badai plačiai pritaikomi ir priderinami įvairios stilitikos interjeruose, o neretai – tampa esminiais interjero elementais. Ką ir kodėl svarbu žinoti apie medinius baldus prieš juos pasirenkant? Tai pabandysime atskleisti plačiau. Medžio masyvo baldai – pasirinkimo ypatumai

Medinių baldų gamybos technologijos
Mediniai baldai, tai iš natūralios medienos, t. y. medžio masyvo ir iš natūralia medienos faneruote dengtos plokštės, pagaminti vidaus baldai. Kalbantpaprasčiau, medžio masyvo baldai gali būti gaminami iš medinių skydų. Šie skydai klijuojami iš medinių tąšų, kurie vėliau yra frezavuojami, beicuojami, šlifuojami, lakuojami, kad galų gale įgytų lygų paviršių ir išryškintą medienos struktūrą. Mediniai skydai taip pat gali būti filinguojami, frezuojami. Filingavimas dažniausiai taikomas baldų šoninėms plokštumoms ar durelėms, taip atsiradęs filingas dekoratyviai pagyvina baldą, suteikai jam išskirtinumo. Norintiems originalumo ir išskirtinumo, galima rinktis ne tik filingą, bet ir drožinėjimą. Smulkaus ar stambaus rašto medienos drožinys baldo krasštuose ar durelių centre, tampa žaismingu ir estetišku akcentu.
Baldų plokštumos dažniausiai gali būti gaminamos iš natūraliu lukštu faneruotos plokštės. Šio gamybinio proceso metu, medienos plokštė, karšto klijavimo metodu, yra dengiama medžio lukštu. Dažniausiai faneruojami lygūs paviršiai, stalviršiai. Faneruota plokštė suteikia baldui tvirtumą ir atsparumą deformacijoms. Galimas kombinuotas variantas, kai medžio lukštu dengta faneruota plokštė, gaminant baldą yra derinama su natūrlios medienos detalėmis. Taip pagamintas baldas nepraranda savo natūralumo, padidėja jo atsparumas, o keliais lako sluoksniais padengtas baldo paviršius, tampa itin lygus, atsparus mechaniniams pažeidimams, drėgmei.

Kokią medieną baldams rinktis?
Prieš renkantis medžio masyvo baldus, vertėtų apsvarstyti, kaip vienokia ar kitokia mediena derės Jūsų interjere, kokio spalvinio akcento norite (ir ar išvis jo norite). O galbūt kur kas racionaliau būtų pasirinkti baldus, neišsiskiriančius iš interjero spalvinės gamos? Visa tai – pagrindiniai klausimai, kuriuos apsvarstę galėsite nuspręsti, kokios medienos masyvo baldai patiks Jums, ir, žinoma, derės prie Jūsų sukurtos būsto vidaus aplinkos. Populiariausi natūralaus medienos pasirinkimo variantai – pušies, juodalksnio, uosio, beržo, ąžuolo mediena arba egzotinė riešutmedžio, raudonmedžio ir pan., originalios ir išskirtinės tekstūros, spalvos mediena.
Minėtąsias medienos rūšis, galima vertinti ne tik pagal spalvinius ar tekstūrinius požymius, bet ir medienos atsparumą. Pušies mediena vidaus baldų pasirinkimui nėra pati geriausia, mat joje gausu šakų, laikui bėgant, ji yra linkusi keisti spalvą (gelsti), yra ganėtinai minšta, taigi, dažno naudojimo vidaus baldams – ne itin tinkama. Juodalksnio ir uosio mediena, vertinant jos tinkamumą ir atsparumo mechaniniam pažeidimams savybes, gali būti įvardijama, kaip „viduriniosios klasės“ mediena. Juodalksnio ir uosio mediena išsiskiria savo lankstumu, gana dideliu patvarumu ir tankumu. Beržo mediena – ne tik paslanki, baldų gamybai tinkama, bet ir kur kas tvirtesnė už minėtąją juodalksnio, uosio medieną, pasižyminti tolygia medienos struktūra, vienspalviškumu. Žinoma, atspariausia ir geriausia mediena vidaus aldų gamybai yra ąžuolo. Sava spalva varijuojantis nuo švelnios balsvos iki ryškesnės raudonos, ąžuolas vertinamas kaip pradangos ir ilgaamžiškumo simbolis, taigi, iš jo pagaminti baldai pasižymi ne tik estetiškumu, subtilia prabanga bet ir ilgaamžiškumu, tvirtumu.
Taigi, kalbant apibendrintai, visgi, galima teigti, jog medžio masyvo baldų atsparumas ir ilgaamžiškumas, didžiąja dalimi priklauso ne tik nuo medienos, iš kurios jie gaminami, rūšies ir savybių, bet ir anksčiau minėtų specifinių medienos apdirbimo technologijų ir metodų, turint mintyje, jog kokybiškai nugruntuotas ir nulakuotas medienos baldas kels kur kas mažiau rūpesčių ir būtinybės juo nuolat rūpintis.
Svarstant apie pasirenkamą baldo medieną ir jos ypatumus, ko gero visdėlto svarbiausiu ir visas medienos rūšis vienijančiu, medžio masyvo baldus iš kitų baldų visumos išskiriančiu bruožu galima įvardinti – jų ekologiškumą ir natūralumą, jie yra atsparūs ir tvirti, taigi, puikiai tinka miegamojo, svetainės, virtuvės baldams. Ypatingai dideliu tvirtumu pasižymi uosio ir ąžuolo masyvo baldai.

Stiliaus ir dizaino įvairovė
Esminis ypatumas, išskiriantis medinius baldus iš kitų baldų (pvz.: laminuotos medžio drožlių plokštės) gamybos – jų unikalumas. Šiais laikais natūralaus medžio masyvo baldai dažniausiai gaminami pagal individualius užsakymus. Taigi, toks pagamintas baldas ne tik šimtu procentų atitiks Jūsų norus ir pageidavimus: gaminant juos, pirmiausia atsižvelgiama į baldo idėją, dizaino sprendimus ir tik vėliau sprendžiamas medienos pasirinkimo klausimus.
Žinoma, vertinant medžio masyvo baldų kainą su paprastų, eilinių, iš medžio plokščių pagamintų baldų kainomis, pastarieji pasižymi kur kas mažesnėmis ir prieinamesnėmis, tačiau šiuo atveju, vėlgi, galima svarstyti, ką pasirinkti verta labiau: eilinius baldus ir pigią kainą, ar išskirtinumą ir ilgaamžiškumą, nesenstančią klasiką ir su laiku įgyjamą vis didesnę vertę, kainuojančią, žinoma, kiek daugiau.

Medžio masyvo baldų pritaikomumas interjere
Medžio masyvo baldai, galima sakyti, yra labai dėkingas baldų pasirinkimo sprendimas. Šiuo atveju, pirmiausiai galima kalbėti apie individualų stilių ir originalumą – tai, kas priverčia žavėtis būsto vidaus aplinka. Kita vertus, manantiems, jog medžio masyvo baldai tik dideles pajamas turinčių žmonių privilegija, verta apsigalvoti – medžio masyvo baldai gali būti itin paprasti, neįmantrūs, tačiau jau vien tai, jog yra natūralūs ir rankų darbo, suteikia papildomo jaukumo Jūsų būstui.
Medžio masyvo baldai, įkūnydami jaukumo ir natūralumo starndartus, yra tikslingas pasirinkimas kone kievienos interjero stilistikos prasme. Medis, būdamas lanksčia medžiaga baldų gamybai, gali būti paverčiamas stilinga klasikinio, tradicinio, minimalistinio interjero akcentu.
Itin estetiškai mediniai baldai atrodo skandinaviškojo interejero erdvėse, ar sienų ir blausios šviesos neapribotose loftinėse aplinkose – jose atsiskleidžia ne tik paties baldo praktiškumas bet ir estetinės išvaizdos svarba. Medinių baldų gamybos procese galima beicuoti. Tai leidžia suteikti natūraliam medžiui spalvą, išryškinti natūralios medienos struktūros grožį, taigi, paįvairina ir paties medinio baldo pritaikymo įvairios stlitikos interjere, galimybę.

Mediniai baldai – kaip prižiūrėti ir atnaujinti?
Mediniai baldai – tradicinis ir originalus pasirinkimas, daugiau nei bet kas kitas Jūsų namams suteikiantis natūralumo, ekologiškumo, jaukumo ir šilumos pojūtį. Gamybos proceso metu apdorotas taip, kad neprarastų savo esminių ypatybių, tačiau būtų atsparesnis eksploatacijos metu, medinis baldas pagyvina interjerą yra patogus ir praktiškas naudojimui.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413694 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174625 klausimų
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413694 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174625 klausimų