Namų statyba iš blokelių – platus pasirinkimo spektras

Namo statyba iš blokelių jau baigia išstumti tradiciniais tapusius statinius iš plytų. Mūro blokeliai plačiai naudojami ne tik individualių namų statyboms. Jie populiarūs ir pramoninių pastatų sienų statybai, sienų tarp butų ir laiptinių, pertvarų, gaisrui atsparių ir garsui nepralaidžių sienų statyboms. Savo ruožtu, blokeliai iš kurių statomos (mūrijamos) namų sienos gali penkių tipų: keraminiai blokeliai, keramzitbetonio blokeliai, akyto betono blokeliai, silikatiniai blokeliai. Trumpai apžvelgsime kiekvieną iš jų, išryškindami esminius jų ypatumus , atskleisdami pagrindinius privalumus, technines charakteristikas bei, žinoma, užsimindami apie galimus trūkumus. Namų statyba iš blokelių – platus pasirinkimo spektras

Keraminiai blokeliai
Keraminiai blokeliai yra ilgaamžiai ir ekologiški, nes yra gaminami iš natūralaus, krosnyje degto molio. Jie pakankamai atsparūs – tai efektyviai besipriešinanti žiemos šalčiams ir aukštai vasaros temperatūrai statybinė medžiaga.
Šio tipo blokeliai yra akyti. Oro tarpai padeda išsaugoti šilumą, taigi keraminiai blokeliai turi panašias šilumines savybes kaip ir keramzitiniai (25 cm storio blokelio šiluminė varža 1,1 - 1,2). Nors šiandieninė statybinių prekių rinka gali pasiūlyti gausybę įvairiausių variantų pastatų sienų statymui, o keraminiai blokeliai išlieka vienas populiariausių pasirinkimų. Keraminių blokelių populiarumą nulemia ne tik jų ilgaamžiškumas, mažos laiko sąnaudos atliekant mūrijimo darbus, galimybė juos naudoti ne tik išorinėms bet ir vidinėms, daugiausia individualių namų sienoms, bet ir efektyvi garso izoliacija, apsauganti nuo vidaus ir išorės triukšmo sklidimo. Dar vienas kriterijus, išskiriantis keraminius blokelius iš kitų blokelių gausos – gana geras atsparumas gniuždymui, kuris, nors ir lyginant su silikatiniais blokeliais yra mažesnis, visgi, leidžia statyti ne tik vienaaukščius, bet ir kur kas didesnius namus. Tiesa, šių blokelių atsparumas šalčio ciklams, yra palyginti trumpas – 25 šalčio ciklai. Vėliau blokeliai gali pradėti trupėti, skilinėti. Pažymėtinas ir nevisiškai idealus šio tipo blokelių matmenų tikslumas. Keraminių blokelių matmenų nukrypimai yra didesni nei, tarkim, silikatinių (pagal aukštį – iki 3 mm), tad jų horizontalioji siūlė turi būti storesnė, o tai reiškia, kad bus sunaudojama daugiau skiedinio mūrijant.


Silikatiniai blokeliai

Šio tipo blokeliai gaminami iš smėlio, kalkių ir vandens mišinio. Gamybos metu, suformuoti galingais presais, veikiami prisotintų vandens garų, aukšto slėgio ir 200 °C temperatūros, jie visiškai suakmenėja. Dėl aukšto patvarumo ir atsparumo gniuždymui, lyginant su kitų tipų blokeliais, jie itin tinkami mūryti daugiaaukščių pastatų laikančiąsias sienas. Visgi, silikatiniai blokeliai – laidžiausi šilumai, nes jų tankis didžiausias. Jungiamoji medžiaga, kalcio hidrosilikatai, yra lengvesnė už užpildą sudarantį smėlį, per kurį šiluma ir yra prarandama.
Silikatiniai blokeliai yra populiarūs, nes patalpoje palaiko optimalų mikroklimatą, sukaupia šilumą, padidėjus oro drėgmei, lengvai sugeria vandens garus. Jie taip pat yra atspariausi šalčio ciklams, nes gali atlaikyti 50-100 šalčio ciklų, taigi kartu yra ir itin ilgaamžiai.


Betono blokeliai

Betono blokeliai – gaminami iš plačiai paplitusių medžiagų, t. y. cemento, smėlio, vandens ir konstrukcinių medžiagų savybes gerinančių priedų rinkinio. Tokio tipo blokeliai, gaminami vibropresavimo būdu, todėl pasižymi itin tiksliais geometriniais duomenimis: yra lygūs, taigi, sumažėja darbo ir medžiagų sąnaudos, atliekant apdailos darbus. Betono blokeliai yra atsparūs gniuždymui ir temperatūrų pokyčiams. Dar vienas pagrindinių šio tipo blokelių privalumų – nedegumas ir gausus formų, matmenų, spalvų pasirinkimas, gera garso izoliacija, taigi jie dažnai pasirenkami taip vadinamoms „nešančiosioms“ konstrukcijoms.


Akyto betono (dujų silikato) blokeliai

Šie blokeliai, tai smulkiai sumaltas kvarcinis smėlis „surištas“ rišiklio, t. y. mišinį purenančios medžiagos – aliuminio pagalba. Šio tipo blokeliai, dėl žemo atsparumo gniuždymui, dažniausiai yra naudojami mažaaukščių individualių namų statybai, taip pat tinka kaip lengvas užpildas daugiaaukščių karkasinių namų sienoms.
Kadangi akyto betono blokeliai turi tam tikras poras, tai garantuoja didelį tvarumą, santykinai gerą garso izoliaciją, lengvą montavimą ir apdorojimą statybos metu. Dar vienas svarbus akyto betono (dujų silikato) blokelio privalumas – aukštas atsparumo ugniai koeficientas. Šie blokeliai yra nedegūs, taigi, ir neišskiriantys toksiškų komponentų, o įsiplieskus ugniai pastato viduje, neleidžia jai plisti. Akyto betono (dujų silikato) blokeliai pasižymi lengvu apdorojimu, dalimi būdingu medienai. Blokeliai gali būt gręžiami, frezuojami, pjaunami bet kokiu kampu. Jie patogūs statant, norint atlikti įtvirtinimus ar instaliacinius darbus, taip pat yra tinkamiausias pasirinkimas ir vienalytėms sienoms. Pažymėtinas ir šių blokelių matmenų tikslumas, lyginant su visomis kitomis blokelių rūšimis.
Akytojo betono blokeliai yra mažiausiai radioaktyvūs, taigi, kaip ir silikatiniai, priskiriami pirmajai, žemo savitojo aktyvumo klasei, taip pat yra kur kas asparesni šalčio ciklams, lyginant su keraminiais blokeliais.

Keramzitbetonio blokeliai
Keramzitbetonio blokeliai vibracinio presavimo būdu yra gaminami iš keramzito, cemento ir vandens. Keramzitas – aukštoje temperatūroje kepto molio granulės, kurios net keturis kartus lengvesnės už gamtoje randamus užpildus. Cementas – rišančioji medžiaga, nebijanti vandens ir turinti puikų sukibimą su tinku. Šie blokeliai puikiai slopina garsą, yra paprastai mūrijami, nepūva ir nepelija, mat savyje nekaupia drėgmės. Juos itin lengva naudoti statybos darbams, dėl lygaus paviršiaus. Kalbant apie tokio tipo blokelių atsparumą šalčio ciklams ar gniuždymui, lyginant su akytojo betono, keraminiais, silikatiniais blokeliais, galima įvardinti kaip vidutino stiprio ir atsparumo. Jie pasižymi itin didelėmis savitojo aktyvumo savybėmis ir yra priskiriami 4, didžiausio radioaktyvumo klasei.

Nors visi aptartieji blokeliai gaminami iš skirtingų medžiagų, jie pasižymi plačiu pritaikomumu ir panašiomis šiluminėmis, garso izoliacijos, atsparumo gniuždymui savybėmis. Iš jų sumūrintos sienos turės būti papildomai apšiltintos, kadangi šiluminė varža niekaip neatitiks Statybos techniniuose reglamentuose nustatytų reikalavimų, todėl į jų šilumines savybes galime nekreipti didelio dėmesio. Renkantis blokelius, ne paskutinis argumentas turėtų būti jų kaina, darbo ir laiko sąnaudos. Todėl būtų tikslinga tiesiog racionaliai paskaičuoti visas įmanomas išlaidas medžiagoms įsigyti, mūrijimo darbams, jau minėtajam apšiltinimui, taip pat įvertinti laiko sąnaudas ir rasti labiausiai priimtiną variantą. Tiesa, svarbu nepamiršti, jog šiandieniai skaičiavimai, rodantys vieno tipo blokelių pranašumą, jau po savaitės ar mėnesio, gali viską apversti aukštyn kojomis.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 417779 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3359
Iš viso buvo užduota 177061 klausimų
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 417779 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3359
Iš viso buvo užduota 177061 klausimų