Aktyvūs vidaus dažai StoClimasan Color!

StoClimasan Color yra aktyvūs dažai. Tai reiškia, kad tai dažai, kurie dirba. Kol patalpos apkraunamos kenksmingais kvapais ir medžiagomis, StoClimasan Color naikina nemalonius kvapus ir valo orą dirbtinės ar gamtinės šviesos pagalba! Aktyvūs vidaus dažai StoClimasan Color!

StoClimasan Color oro valymo efektas pagrįstas gamtos principu – fotosinteze! Vykstant fotosintezei, dėka katalizatoriaus chlorofilo, gaminamas deguonis bei gliukozė. Taip pat ir pas mus į pagalbą ateina katalizatorius. šviesos poveikio dėka, nesvarbu ar gamtinės ar dirbtinės, aktyvuojamas katalizatorius, kuris skaido organinius junginius, tokiu būdu sumažindamas kenksmingų dalelių kiekį ore. Rezultatas – įrodomai ir jaučiamai pagerėjusi oro kokybė patalpoje. Tokiu būdu dažų panaudojimas ypatingai veiksmingas ten, kur kiekvieną dieną apsilanko daug žmonių : gydymo įstaigose, restoranuose, viešbučiuose, klinikose ir pan. šiuos dažus puikiai galima panaudoti ir virtuvėje, ar patalpoje, kurioje daug rūkoma ar praleidžiama laiko. Sekančiuose puslapiuose detaliau paaiškinsime, kaip mes perkėlėme fotokatalizatoriaus principą į dažus.

Visada pasiruošę: Tyrimų ir vystymo laboratorijos darbuotojai iš Sto visada ieško naujų sprendimų.

FAQ – klausimai Dr. Peter Grochal, Sto AG vystymo vadovui

Dr. Peter Grochal, vystymo vadovas iš Sto AG, atsakingas už naujų produktų vystymą ir realizaciją

Kaip tiksliai veikia StoClimasan Color?

„Sto Climasan Color“ turi specialius pigmentus (VLC – Visible Light Catalysis), kurie aktyvuojami esant matomai šviesai. Tuomet pradedamos smulkinti organinės kenksmingos medžiagos ir kvapai į smulkesnes nekenksmingas daleles. Šis procesas tęsiasi tol, kol yra pakankamai šviesos.

Kas yra fotokatalizacija?

Šviesos sąlygotas katalizacijos procesas. Katalizacija yra cheminio proceso pagreitinimas per medžiagą (katalizatorių), kuri tame procese nesuvartojama. Fotokatalizacijos metu katalizatorius sužadinamas peršviesą (saulė, dienos šviesa, lempos) ir tik tada jis išvysto norimą poveikį. Tamsoje fotokatalizatorius neveiksmingas. Žinomiausias fotokatalizacijos pavyzdys yra fotosintezė, kai fotokatalizatorius chlorofilas (lapų žaluma) šviesos pagrindu iš vandens ir anglies dioksido sintetina deguonį ir gliukozę. Kiti katalizacijos pavyzdžiai yra išmetamujų dujų valymas degimo varikliuose ir medžiagų apykaitos procesai (pvz., su enzimais, vitaminais kaip biokatalizatoriais).

Ar StoClimasan Color veikia ant bet kokio pagrindo?

StoClimasan Color gali būti naudojami patalpoms dažyti kaip ir visi “įprasti” rinkoje esantys dažai

Ar reikia papildomų šviesos šaltinių?

Ne, visiškai pakanka įprastinio vidaus patalpų apšvietimo šaltinio Nors galioja taisyklė: kuo didesnis šviesos intensyvumas, tuo stipresnis poveikis.

Kokias medžiagas šalina „Sto Climasan Color“?

Įvairias organines medžiagas, esančias ore.

Kokie organiniai junginiai aptinkami vidaus patalpose?

Vidaus patalpose gali būti įvairių medžiagų. Tai cigarečių dūmai, kvapai iš virtuvės, lakų medžiagų išskiriami kvapai. Žmogaus iškvepiamas oras taip pat turi įvairių organinių medžiagų

Kas būna, kai šviesa nedega?

Procesas tampa neaktyvus iki tol kol atsiranda pakankamas šviesos intensyvumas

Ar reikia papildomai vėdinti?

Vėdinti visada gerai. Reikia nepamiršti, kad oras lauke yra geresnis nei patalpų viduje. „Sto Climasan Color“ negerina arba nedaro įtakos vidaus patalpų oro drėgnumui. Vėdinant ir esant skersvėjui, oro drėgnumas pašalinamas į lauką.

Ar šie dažai išsitepa, užsiteršia greičiau nei kiti?

Ne

Ar galima „Sto Climasan Color“ dažų paviršių valyti arba plauti?

„Sto Climasan Color“ yra matiniai vidaus patalpų dažai, mech. atsparumo 2 pagal DIN EN 13300. Tai reiškia, kad „Sto Climasan Color“ paviršių galima šveisti drėgna šluoste.

Fotokatalizatoriaus poveikis vidaus patalpose

Prof. Dr. Horst Kisch, neorganinės chemijos institutas, Universitetas Erlangen-Nürnbergas

Jau 25 metus mes tiriame specialius fotokatalizatorinius pigmentus, kurie yra aktyvūs matomoje šviesoje ir kuriems, skirtingai nei ankstesniems fotokatalizatoriams, nereikia UV spindulių. 2003 metais pasiektas lūžis šioje srityje. Mūsų sukurtas fotokatalizatorinis pigmentas VLC (Visible Light Catalysis) yra pajėgus panaudoti apšvietimą (net difuzinę dienos šviesą vidaus patalpose), kad pašalinti kenksmingas medžiagas, pvz.: formaldehidą, anglies monoksidą, o taip pat ir kvapus. Ilgamečiai bandymai, atlikti su pigmentu VLC, įrodo jo ilgalaikį poveikį. Kitas uždavinys buvo sukurti baltą pigmentą, kaip pagrindą šviesioms vidaus patalpų spalvoms. Dirbant su „Sto AG“ neįtikėtinai greitai pavyko perkelti fotokatalizacijos efektą į veiksmingų dažų gamybą. Ši technologija gali būti puikiai panaudota kenksmingų medžiagų ir kvapų šalinimui, tokiu būdu pagerinant vidaus oro kokybę. Šis procesas visiškai ekologiškas, reikia tik šviesos ir deguonies. Fotokatalizacijos principas pirmą kartą sėkmingai įgyvendintas sukūrus „Sto Climasan Color“ dažus vidaus patalpoms.“

Prof. Dr. Horst Kisch

StoClimasan Color fotokatalizacinis poveikis

1. Patalpoje sklandančios medžiagos bei dujos atsitrenkia į lubų bei sienų paviršius

2. Šviesa aktyvuoja katalizatorių dažuose ir kenksmingos dalelės pradedamos skaidyti.

3. Rezultatas: Juntamai geresnis patalpų oras

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178630 klausimų