Grindų įrengimas
Grindų džiovinimas namuose ir statybose
Vanduo, pakliuvęs į grindų izoliacinį tarpsluoksnį, esantį tarp monolitinės perdangos ir smėlbetonio sluoksnių, nepriklausomai nuo medžiagos - smėlio, akmens vatos ar keramzito, ne vienam darbų vadovui ar būsto šeimininkui yra pridėjęs žilų plaukų ant galvos.
Paslėpta vamzdyno avarija - trūkęs, pragręžtas vandentiekio ar šildymo sistemos vamzdis, jungtys ar kiti fitingai - dažniausia vidinio užliejimo priežastis, kai vanduo nepastebimai liejasi į grindų ar sienų konstrukcijų vidų mėnesių mėnesiais, kol galop pasirodo sienų ir grindų sandūrų kampuose, atšokusiose grindų ar sienų dangose, galų gale inžineriniais tinklais - ir pas kaimynus. Tada ir pamatome, kad šlampa sienos, supelijo kampai, atšoko tapetus ar dažai, susiraitė ar atšoko parketlentės ar laminatas.
Tradicinės džiovinimo priemonės, puikiai tinkančios išorinio vandens šalinimui, kad ir po užpylimo iš viršaus, tokios kaip drėgmės surinkėjai, šildytuvai ir ventiliatoriai yra praktiškai bejėgės susitvarkyti su vandeniu, esančiu konstrukcijų viduje. Turime grindų džiovinimui namuose ar statybose sprendimą. Mūsų specialistai naudodami specialią techniką, vandenį iš sluoksniuotų konstrukcijų pašalins keleto etapų metu.
Džiovinimas siurbimu
Tai yra pirmasis žingsnis prieš džiovimą spaudimu (pressure drying), kurio metu vandens separatoriaus ir turbinos pagalba pašalinama pagrindinė vandens masė ir po grindimis pradedamas siurbti šiltas sausas oras, būtinas džiuvimui.
Džiovinimas spaudimu
Antras etapas-įjungus atvirkštinį turbinos režimą ir vietoje vandens separatoriaus prijungus adsorbcinį džiovintuvą, po grindimis pučiamas karštas ir labai sausas oras. Gali būti naudojamas ir atskirai, be pirmojo. Šiuo metu tai yra pats greičiausias ir efektyviausias būdas išdžiovinti grindis, pertvarines sienas ir pan.
Grindų, esančių ant lagių, džiovinimas
Panašiai, kaip ir džiovinant spaudimu, į ertmes, esančias po grindlentėmis, pučiamas karštas sausas oras, gautas iš adsorbcinio džiovintuvo, tik oro padavimui gali būti naudojamas ventiliatorius.
Džiovinimas, lokalizuojant pažeistą vietą
Tam, kad pagreitinti džiuvimo procesą, drėgmės pažeista vieta gali b9ti lokalizuota naudojant polietileno plėvelę. Drėgmės surinkėjas pučia sausą orą į tarpą tarp plėvelės ir paviršiaus – taip sukuriamos lokalizuotas, labai sausas klimatas pažeistoje vietoje. Naudojant šį metodą, skatinamas garavimas, taigi pažeista vieta išdžiūva greičiau. Tinkamai suformavus plastiko užuolaidą, naudojant vieną ar kelis oro sausintuvus galima sėkmingai išdžiovinti didelius plotus.
Džiovinimo skatinimas naudojant šilumą
Tam, kad sutrumpinti džiovinimo laiką, galima pakelti džiovinimui naudojamo oro temperatūrą. Kuo šiltesnė džiovinama medžiaga ar paviršius bus, tuo efektyviau vyks džiuvimo procesas, kadangi hidrostatinis slėgis drėgnoje medžiagoje pakils. Pakėlus temperatūrą bent 10°C, atskirais atvejais džiovimo laikas gali sutrumpėt per pusę*. Šilumos ir plastikinės užuolaidos naudojimas gali būti labai efektyvus būdas džiovinant lėtai džiūstančias medžiagas, tokias kaip betonas.
*kadangi džiovimo greitis tiesiogiai priklauso nuo hidrostatinio slėgio skirtumų, tai reiškia, kad džiuvimas prie 30°C 20%rh teoriškai yra dvigubai greitesnis, lyginant su 20°C 20%rh.
Kambario džiovinimas
Pats paprasčiausias būdas pašalinti drėgmę iš oro, esančio patalpoje. Oro surinkėjas, surinkęs drėgmę iš aplinkos, atiduoda sausą orą, kuris, ventiliatoriaus pagalbas skleidžiamas visoje patalpoje, taip pagreitindamas džiuvimą. Šis būdas gali būti naudojamas tiek kaip atskiras nedidelių žalų atveju, arba kaip pradinis žingsnis, stengiantis apsaugoti padidintai drėgmei jautrų turtą, arba džiovinimo darbų pabaigoje, kai reikia pašalinti drėgmės likučius.
Šios sistemos panaudojimas neapsiriboja tik grindimis. Ją taip pat puikiai galima panaudoto ir pertvarinių sienų, lubų džiovinimui, patalpų, esančių virš lubų džiovinimui per lubas bei plokščių stogo konstrukcijų džiovinimui.