Karkasiniai namai - šilti, sandarūs, kokybiški

Rinktis karkasinio namo statytoją nei kiek ne mažiau atsakingas žingsnis nei rinktis sklypą, namo projektą ar architektą. Bendraudami su klientais, architektais ir kolegomis susidūrėme su įvairiomis situacijomis ir vertinimais, norėjome tuo pasidalinti ir su Jumis. Karkasiniai namai - šilti, sandarūs, kokybiški

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį ruošiantis naujo karkasinio namo statybai, kad išvengtumėte bereikalingų išlaidų bei nusivylimo statybų, o vėliau ir namo eksploatavimo metu.

Viskas prasideda nuo projekto - ir kaip bebūtų gaila, pasitaiko susidurti su kai kuriais projektų išpildymo trūkumais. Į ką vertėtų klientui atkreipti architekto dėmesį:

- į finansines galimybes – pasitaiko projektas būna išpildytas parenkant pernelyg brangias apdailos medžiagas, kurios tampa "neįkandamos", t.y. vėliau tenka improvizuoti ir dėl to nukenčia namo eksterjero estetika;

- į praktinį projekto įgyvendinimą, racionalius ir optimalius konstrukcinius sprendimus - dėl grožio nesiginčijama, tačiau būtina, kad klientas rinkdamasis atviras aukštas erdves, stogelius, išnešimus ir kt. žinotų, kad (ir kiek) dėl to brangsta namo statyba;

- į projekto išpildymo kokybę – t.y. trūksta arba nesutampa projekto matmenys, o toks projektas labiau tinkamas vadinti piešiniu, o ne projektu, tai sukelia nemažų nesusipratimų statybų eigoje.

Todėl būtų optimalu jau renkantis projektą pradėti konsultuotis su statytoju, kuris padėtų bendrauti su architektais bei konstruktoriais, kartu padėtų ieškoti geriausių sprendimų.

2. Lietuvoje vis dar dažnai susiduriama su statyba iš drėgnos medienos, kurią naudojant namo konstrukcija paliekama pradžiūti. Tai, kad prarandamas laikas – mažiausia problema. Kur kas svarbiau – prasta konstrukcijos kokybė. Sumontuoto karkaso palikimas džiūti, iš esmės iškraipo ir susuka medieną. Toks namas tampa ne tik nesandarus, nestabilus, tačiau ir ima girgždėti.

Rinkitės statytojus, kurie stato tik iš sausos obliuotos kalibruotos kokybiškos medienos, o tai reiškia, kelia aukštesnius kokybės reikalavimus. Toks namas bus nepalyginamai tvirtesnis ir tikslesnis, paruoštas kokybiškam sandarinimui ir šiltinimui, ko nepavyktų padaryti ant netikslaus karkaso.

3. Dažnai Lietuvoje karkasiniai namai iš išorės apkalami OSB plokštėmis, kurios pagal savo charakteristikas neišleidžia garų ir drėgmės iš namo konstrukcijos. Iš lauko karkasinio namo siena turi vėdintis, čia reikalinga tik priešvėjine apsauga - ne apsauga nuo garo. Tam turi būti naudojamos specialios MDF plokštės, kurios ir atlieka šią funkciją - apsaugo nuo vėjo, bei leidžia pasišalinti drėgmei iš sienos konstrukcijos. Tai suteikia medžio konstrukcijai ilgaamžiškumo, saugo medieną nuo pelėsio ar net puvimo.

Todėl rinkitės lauko sienoms specialias MDF plokštes, ne OSB, kurios tokiose vietose neturėtų būti naudojamos.

4. Vidinės karkasinio namo sienos privalo būti sandariai apsaugotos nuo bet kokios drėgmės galinčios patekti iš vidaus. Tam yra naudojamos garo izoliacinės plėvelės. Čia didžiausią vaidmenį vaidina - montavimas. Tenka susidurti, kad ši plėvelė ne tik sandariai nesumontuojama, ji pažeidžiama vedžiojant įvairias komunikacijas, elektros instaliaciją, darant apdailą. Net milimetro plyšys duos poveikį namo nesandarumui, patalpose esanti drėgmė drėkins šiltinimo medžiagas, o jos smuks - dažniausiai tai pajuntama kaip einantis šaltis per rozetes. O su kiekvienais metais situacija tik blogės.

Puikus pasirinkimas armuota folijos izoliacinė plėvelė, kurią montuojant būtų tik klijuojama be jokių kabių. Tačiau, kad įsitikini atliktų darbų kokybe - prašykite statytojų atlikti sandarumo testą. Taip užsitikrinsite ilgaamžį ekonomišką namo eksploatavimą.

5. Nors medinių karkasų surinkime dažnai mėgstama naudoti vinis, mes tame įžvelgiame trūkumų. Vinimis sukabintos konstrukcijos nepakankamai pritraukiamos, todėl gali riestis, laikui bėgant atsivers plyšiai, kurie nebus užsandarinti šiltinamosiomis medžiagomis, atsiras braškėjimas, nestabilumas ir be abejo nesandarumas bei šilumos nuostoliai.

Todėl rekomenduotume vinis naudoti plokščių kalimui, o karkasą veržti kokybiškais tvirtais varžtais.

6. Šiuo metu rinkoje yra pakankamai gausus šiltinamųjų medžiagų pasirinkimas. Manome, kad nėra blogų šiltinimo medžiagų (be abejo, jei tik jos turi kokybės sertifikatus, kuo gali pasidžiaugti ne visi poliuretano putų purškėjai), yra tik netinkamas jų montavimas ar neteisingos panaudojimo sritys.

Mūsų manymu optimaliausias šiltinimo variantas būtų naudoti hibridinį uždarų porų poliuretano putų ir mineralinės vatos variantą. Nuo namo vidaus užpurškiant putas, jomis sandariai padengsite visus kampus, sujungimus, ertmes aplink elektros lizdus ir vamzdžius, perdangos ir sienos susidūrimus, konstrukcinius mazgus ir sunkiai prieinamas vietas. Reikiamai šilumos varžai išgauti galima toliau naudoti ir mineralinę vatą, kuri leistų sutaupyti dalį statyboms skirto biudžeto.

Jei svajojate apie tvirtą, kokybišką, ekonomiškai eksploatuojamą namą, lengvas ir sklandžias statybas, greitas įkurtuves – mes Jūsų paslaugoms.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178613 klausimų