Gaukite pasiūlymus
iš 30 specializuotų įmonių Keraminiai blokeliai
Oro tarpai statant namą iš keraminių blokelių
Klausimas:
Ruošiamės statyti vieno aukšto namą. Norėčiau statyti iš keraminių blokelių. Tačiau architektas paminėjo, jog su keramika gali kilti problemų dėl sandarumo, kadangi blokeliai yra korėti. Išgręžus angas blokelyje rozetėms, arba tvirtinant putų polisterolį gali atsirasti angų, per kurias keliaus oras. Ar tai yra tiesa? Jei taip, ar yra kokių sprendimų šioms problemoms išvengti?
Komentarai:
Malonu, kad mąstote statyti savo namą iš natūraliausios statybinės medžiagos – keraminių blokų! Šiokios tokios tiesos architektų žodžiuose yra, bet oro tarpai atsiranda tik todėl, kad savo darbus blogai atlieka statybininkai. Teisingai ir pagal gamintojų rekomendacijas sumūrijus keraminius blokus, šios problemos galima lengvai išvengti. Svarbiausia –įrengti ištisinę hidroizoliaciją ant pamato. Blokelis negali išsikišti iš pamato. Mūrijant blokelius reikia skiedinį dėti ant viso blokelio paviršiaus. Paskutinė blokų eilė taip pat turi būti pilnai padengta skiediniu. Daugiau techninės informacijos gali gauti atvykus pas mus.
Problemų dėl sandarumo gali kilti su visais blokeliais, jei jie nekokybiškai sumūryti, bet tik ne dėl porėtumo (korėtumo), nes poros yra uždaros. Slėgio skirtumai tarp lauko ir vidaus susidaro VISŲ gamintojų blokeliuose, todėl vidaus sienas yra būtina tinkuoti. Konstrukcinės sienos skirtos formuoti namo "stuburą", ant kurio laikosi apdaila, stogas ir kt. Bet neapsirikit, skirtingų gamintojų keraminiai gaminiai yra skirtingų savybių - yra niuansų, į kuriuos ne visi atkreipia dėmesį, todėl ir atsiranda įvairiausi oro tarpai. Jūsų atveju puikiausiai tiktų Rokų keramikos sienų blokas KS20+D2
Dobilas Bajerkevičius, Litoma