Kieto kuro katilai
Medienos skiedros kaip kuras – biomasės katilo naudojimo pranašumai
Medienos skiedros kaip kuras – biomasės katilo naudojimo pranašumai
Vis daugiau žmonių ieško saugių, lanksčių ir ekonomiškai efektyvių būdų, kaip šildyti savo namus ar komercinius pastatus ir tuo pačiu sumažinti anglies pėdsaką. Biomasės katilai – populiarėja dėl savo aplinkosauginės naudos ir mažos priežiūros.
Kadangi medžiai ir kiti augalai gali būti lengvai paverčiami atsinaujinančios energijos kuru, todėl biomasės krosnys, kūrenamos medžio skiedromis gali pasiūlyti lankstumą ir energetinę nepriklausomybę. Medienos drožlės yra įprastas biomasės kuro šaltinis, duodantis didelę grąžą už mažą kainą.
Išsiaiškinkime, kas tai yra biomasė ir kokią naudą ji suteikia.
Kas yra medžio drožlės?
Medienos drožlės laikomos pigiausia kuro forma jūsų namams ar verslui šildyti, nes tai dažnu atveju susmulkintos miško medienos atliekos.
Medžio drožlių gamyba - automatizuotas procesas, kurį galima atlikti gana pigiai ir be didelių pastangų. Sausos medienos drožlės turi didesnę šiluminę vertę, nes jose mažiau vandens. Vandens garinimui sunaudojama dalis šiluminės energijos ir mažiau sukuriama naudingos šilumos. Sausesnės skiedros atsparesnės pelėsiui, o jas sandėliuojant neblogėja kuro kokybė.
Medienos drožlės yra rūšiuojamos pagal kokybę, A klasė yra aukščiausios kokybės, D klasė - žemiausia kokybė. Kiekviena klasė skiriasi energijos kiekiu, drėgme, pelenais, vienodumu ir šiukšlių kiekiu.
Medienos drožlių deginimas biomasės katiluose
Medienos drožlių katilai SWEFT veikia kaip ir kiti dujų generacijos katilai. Efektyviai degindami kurą sukuria daugiau šiluminės energijos ir lieka mažesnis pelenų kiekis nei kūrenant tiesioginio degimo kieto kuro katilus. Biomasės katilai taip pat gali šildyti karštą vandenį boileriuose, baseinams, sūkurinėms vonioms ar komercinėms reikmėms. Medžio drožlės uždegamos ir deginamos su nedideliu deguonies kiekiu, taip generuojamos medžio dujos, kurios vėliau sudeginamos aukštoje temperatūroje. Medžio dujų degimo metu pasiekiama aukšta temperatūra, kurioje sudega dervos ir šlakai, kurie kieto kuro katiluose sėda ant katilo sienelių ir mažina katilų naudingo veikimo koeficientą. Energija, gaunama iš šio dviejų pakopų proceso, šildo vandenį išoriniame katilo apvalkale. Sušilęs vanduo perduodamas į karšto vandens sistemą, kur šiluma paskirstoma per kelias šilumos mainų sistemas.
Medienos drožlės prieš malkas
Mediena, nesvarbu, ar tai būtų malkos, ar medžio granulės, ar medžio drožlės, yra puikus kuro šaltinis jūsų namams ar verslui šildyti. Tradicinės malkos yra labiausiai paplitęs namų šildymo būdas, tačiau jis gali turėti savo trūkumų. Medienos drožlės turi tam tikrų pranašumų, ypač jei turite didesnes šildomas patalpas. Medienos drožles lengva pasigaminti, paprasta įsigyti ir jas naudoti.
Gaminti malkas – didelis darbas. Nebent jūs mokate papildomai kažkam kitam kad jis pjaustytų, vežtų ir sukrautų malkas į malkinę. Be to, malkinius katilus reikia reguliariai užkrauti rankomis. Priklausomai nuo to, kur gyvenate, medžio drožlių vis lengviau rasti šalia jūsų gyvenamosios vietos. Taip pat, atsiras galimybė skiedrų pasigaminti patiems, jei atsiras medienos atliekų, šakų ar krūmų.
Komfortas ir patogumas
Malkoms džiovinti reikia vietos ir laiko. Daug šiluminės energijos reikalaujantiems objektams – tvartams, ūkiniams pastatams ar komercinėms patalpoms, reikia daug vietos malkų sandėliavimui ir su jomis reikia daugiau darbo .
Naudojant automatizuotą medienos drožlių katilą jums nereikia nuolat rūpintis kuro papildymu, jeigu naudojate automatines kuro bunkerio užpildymo sistemas arba kuro tiekimo iš skiedrų sandėlio sistemą. Tokiu atveju medienos drožlės automatiškai transportuojamos į biomasės katilą, o katilo valdymo kontrolerio algoritmas kontroliuoja katilo darbą ir užtikrina maksimalią saugą ir efektyvumą.
Ekonomiškas
Kadangi medžio drožlės gaminamos iš likusių šakų, medžių lajų ar lentpjūvės atliekų, jų kaina nesikeičia svyruojant medienos kainoms. Kūrenant medžio skiedras, šilumos savikaina mažiausia rinkoje. Biomasės katilai SWEFT turi mažas eksploatacines sąnaudas, o efektyvumas siekia iki 95 procentų, o tai reiškia, kad jūs gaunate didesnę šiluminę naudą sunaudoję tą patį kuro kiekį.
Klimato kaita
Dažnas nesusimąsto kiek kiekvienas prisidedame prie CO2 emisijos ir kiek įtakojame klimato kaitą. Didžiausią mūsų veiklos CO2 pėdsaką paliekame naudodami nuosavą transportą ir šildydami namus. Renkantis šildymo sistemą reikėtų atkreipti dėmesį į šildymo sprendimus, išskiriančius mažiau CO2 ir draugiškesnius aplinkai. Dažnai renkamės nežinodami faktų, todėl lentelėje pateikiame CO2 pėdsaką šildant namus skirtingais būdais.
SWEFT katilų pranašumas
SWEFT Tech inžinieriai žino, kad šildymo sistema be rūpesčių - neįkainojama. Aukščiausios kokybės gaminio gamyba yra visų mūsų veiklos tikslas ir siektinas rezultatas. Mūsų SWEFT OPTIMAL serijos daugiafunkciniai biomasės katilai skirti tiekti šilumą ir karštą vandenį patalpoms, kurių plotas iki 1000 m2 ir pritaikyti šildyti karšto vandens boilerius nuo 100 litrų ir didesnius už mažiausią įmanomą kainą.
Mūsų efektyviausi biomasės katilai pagamins daugiau šilumos su mažesniu kuro kiekiu nei įprastuose kieto kuro katiluose. Visi katilai gaminami iš sertifikuoto plieno, tinkančio katilų gamybai, o plieno storis dažnu atveju viršija leistinus minimalius plieno storius kieto kuro katiluose, todėl garantuojame jų veikimo ilgaamžiškumą.
Visapusiškai automatizuota SWEFT OPTIMAL serija palengvins jūsų gyvenimą, padidins šiluminį komfortą, sumažins aptarnavimo dažnį ir apimtis iki minimalių. Automatinis kuro uždegtuvas uždega katilą kai to reikia ir katilas užgesinamas, kai šilumos nebereikia, todėl SWEFT OPTIMAL katilas gali greitai reaguoti į skirtingus šilumos poreikius. O automatinis kuro padavimas ir plaukiojantys kuro tiekimo transporteriai leidžia katilui dirbti be problemų su skirtingo rūpumo medžio skiedromis.
Jei norite sužinoti daugiau apie biomasės katilus SWEFT susisiekite su mumis ir mes jus pakonsultuosime nemokamai. Papasakosime apie biomasės katilų pranašumus, galimas kuro tiekimo ir sandėliavimo sistemas. Sužinosite, ar jos tinka jums ir jūsų namams.