Langai. Kokio tipo ir kokiu atveju rinktis?

Langai – ne tik natūralus šviesos ar šilumos išsaugojimo būsto viduje, šaltinis. Kartu tai namo eksterjero, individualaus interjero pagyvinimas ar naujos jo koncepcijos suformavimas. Žinoma, vyraujant plačiai pasirinkimo laisvei tarp įvairaus tipo langų ir jų derinimo daugiabučio ar individualaus namo erdvėje, tai išlaisvina ne tik kūrybines idėjas. Vietoje anksčiau vyravusių vienodo tipo medinių, baltais rėmais langų, dabar galite rinktis iš plačios spalvų paletės ir profilio pasiūlos, tačiau kartu, pateikia daug klausimų apie langų tinkamumą, veiksmingą pritaikymą vienokio ar kitokio pobūdžio erdvėje bei tai, kada langus Langai. Kokio tipo ir kokiu atveju rinktis?

keisti geriausia, kokius klausimus turėtumėte rimtai apsvarstyti prieš pradedant langų keitimo darbus. Šiuo atveju, nesistengiame įrodyti nei vienų, nei kitų pranašumų – pagrindžiame privalumus, atskleidžiame trūkumus ir informuojame. Pasirinkimo laisvė ir apsisprendims, visgi, tėra tik Jūsų.

Laikotarpiu, kuomet svarstote, kokio tipo langų Jums reiktų (medinių, plastiko, aliuminio profilio, o galbūt šių medžiagų kombinacijos?) ir kiek lėšų galėsite jiems skirti, kartu pravartu sau atsakyti ir į klausimus „kiek laiko galėsite skirti langų priežiūrai?“, „kaip ilgai juos ketinate naudoti?“, „ar esate linkęs naudoti ekologiškas medžiagas?“, „ar jums svarbus langas, kaip interjero akcentas?“, „ar turite paisyti namo eksterjero, jo vienodumo reikalavimų?“ – tai ypač aktualūs klausimai, į kuriuos atsakymai, ko gero, gali būti grindžiami ne tik asmeniniu nusistamu. Kartu, būtina nepamiršti, kiek Jums svarbūs langų techniniai bruožai: atsparumas temperatūrų pokyčiams, šilumos laidumas, garso izoliacija, saugumas.

Aliuminio profilio langai

Jie yra itin tinkami pastatams, kuriuose norima statyti didelius langus. Jie reikalauja minimalios priežiūros (lyginant medinius ir aliuminius langus, pagrindiniu pastarųjų pranašumu tampa retas poreikis perdažyti lango rėmus) jie yra ilgaamžiai, lengvai valomi. Kita vertus, svarbu atsiminti, kad jei ant aliumino lango rėmo netikėtai užtikštų skiedinio, jį nuvalyti būtų gana sunku.
Dar viena tokių langų yda – „jautrumas“ kitiems metalams. Bet koks tiesioginis ar netiesioginis sąlytis su kitais metalais, gali išprovokuoti aliuminio elektrokoroziją (rūdijimą). Žinoma, šie langai yra kur kas brangesni už įprastus plastikinius ar medinius, yra šiek tiek daugiau pralaidesni šilumai nei mediniai (būtent todėl aliuminio rėmuose, tarp lauko ir vidaus profilių, yra montuojamos specialios termoizoliacinės tarpinės), tačiau tiems, kurie nori, jog jų būsto eksterjero įsivaizdavimo fantazijos nebūtų varžomos, ar tie, kuriems rūpi ekologija (šie langai neteršia aplinkos), svarstymuose, kokius langus rinktis, jau turėtų aiškius persvaros rėmus.

Mediniai langai

Mediniai langų rėmai, dažniausiai gaminami iš klijuotos medienos. Tokia mediena lango rėmui suteikia tvirtumo, didesnio atsparumo aplinkos poveikiui, sumažina galimas deformacijas. Žinoma, mediniai langai gali būti gaminami ir iš medžio masyvo, tačiau tokiu atveju, pasižymi itin prastomis atsparumo aplinkos sąlygoms, klimato pokyčiams, savybėmis, greit išsikraipo. Mediniai langai – jei galima būtų kalbėti apie stiklinimo mados tendencijas, galima sakyti, yra amžinoji klasika. Atitinkantys aukščiausius ekologijos, estetikos standartus, dažniausiai yra pasirenkami asmenų, jaučiančių natūralumo ir tradicijos poreikį. Šie langai žavi šiltais atspalviais, išlaikyta ir nepaslėpta, individualia medžio struktūra.
Kartu, mediniai langai yra mėgiami architektų, kadangi yra lengvai priderinami prie beveik bet kokio tipo pastato ekterjero, jo reikalavimų. Tam puikiai pasitarnauja ir galimybė medinius langus lakuoti, lakuoti tik vieną lango pusę (kitą dažyti), dažyti lango rėmus iš abiejų pusių, ar abi minėtąsias puses, dažyti dviejomis skirtingomis, vartotojui patinkančiomis ar eksterjero reikalavimus turinčiomis atitikti, spalvomis. Langų medinių rėmų gamyboje, dažniausiai naudojama pušies mediena, specialiu būdu dygiais jungiama į atskirus medienos lamelius ir suklijuojama. Dėl sandarios ir taisyklingos geometrijos, į vieną elementą klijuotos įvarių krypčių medienos, šie langai patvarumo ir taisyklingumo nepraranda ir eksploatacijos metu.
Esminis tokio tipo langų privalumas - jie nekaupia elektrostatinių krūvių, nešvarumų, kaip tai atsitinka su daugeliu dirbtinių medžiagų. Kadangi lango rėmas yra lengvai valomas, suprantama, tam nereikia specialiai skirtų valiklių. Kalbant apie tokių langų trūkumus, žinoma, pirmiausiai galima minėti klimato įtaką. Lyginant su aliuminias ar plastikiniais langais, ji yra didesnė už poveikį minėtiesiems mediniams langams. Šiuo atveju, gali kisti medinio lango spalva, medis gali pradėti blukti, judėti (plėsti ar trauktis) – suprantama, tokie medinio lango natūralūs pokyčių procesai, reikalauja ir papildomos priežiūros (dažymo, lakavimo).
Mediniai langai, pagal profilių rūšis, gali būti skirstomi į EURO 68 ir EURO 78. Tai naujos kartos profiliai, turintys didesnius nei įprasta, kampų užapvalinimus ir nuolydžius, kas leidžia kokybiškiau ir lengviau juos dažyti, kartu, apsaugo nuo vandens, purvo sankaupų. Langai EURO 78 yra 10 mm storesni už EURO 68, pasižymi kiek didesniu garso izoliacijos rodikliu (35dB). Dėl storesnio rėmo, į juos dažniausiai yra montuojamas 3 stiklų paketas, taigi, langas yra kur kas šiltesnis, pagerėja jo garso izoliacinės savybės. Siekiantiems dar daugiau šilumos ir jaukumo savo būstui, žinoma, gali rinktis ir EURO 84 profilius. Perėjęs keturis pagrindinius galutinio apdirbimo procesus (impregnavimą, gruntavimą, dažymą, lakavimą), medinis langas tampa tinkamas eksploatacijai.
Būtina paminėti, jog mediniai langai, iš pažiūros esantys paprasčiausios medienos rėmas ir stiklas, visgi, yra vieni brangiausių (šio tipo, natūralios medienos langai, yra kone dvigubai brangesni už plastikinius). Vertinantiems originalumą, ekologiją ir natūralumą, visgi, tai netampa prioritetiniu kriterijumi.
Būtina paminėti, be mums įprastų europietiškojo tipo langų (atsidarinėjantys į vidų), egzistuoja ir skandinaviško tipo langai, kurių esminis bruožas – lango varstymas į išorę. Tokio tipo langai, plačiai naudojami mediniuose, rąstiniuose namuose ir sodybose.

Aliuminiu dengti mediniai langai
Aliuminiu dengti klijuotos medienos langai – praktiškas pasirinkimas visiems, neabejingiems medžio tekstūros grožiui, tačiau besirūpinantiems lango rėmo ilgaamžiškumu. Šie langai iš išorės padengiami aliuminio plokštelėmisu, kuris apsaugo medinį langą nuo napalankių atmosferos poveikių ir jis tampa kur kas ilgaamžiškesnis, atsparesnis išorės poveikiui. Šiuo atveju, veikiant drėgmei iš išorės, nėra pažeidžiama natūrali vidinė medžio struktūra, langai yra kur kas atsparesni ir ilgaamžiškesni, jų priežiūra tampa kur kas paprastesnė. Kalbant apie dengiamą aliuminį, svarbu paminėti, jog šiuo atveju, galima rinktis iš gausybės spalvų, kas itin aktualu visiems, norintiems natūralumo viduje, tačiau bendro, vieningo namo eksterjero įvaizdžio, iš išorės.
Bendrai kalbant apie medinių langų privalumus, jie neleidžia susidaryti šalčio slenksčiams rėmuose, taip pat neleidžia kondensuotis vandeniui. Aliuminiu dengti mediniai langai yra brangesni už medinius.

Plastikiniai langai
Plastikiniai langai, pasižymintys plačia kamerų įvairove (galima rinktis 3, 5, 6, 8 kamerų), pasirenkamo stiklo įvairove, neabejotinai patenkins net paties išrankiausio vartotojo norus, taigi, nenuostabu, jog šie langai, populiarumu, ko gero, pralenkia visus anksčiau minėtuosius, mat yra pakankamai pigūs. Plastikiniai langai taip pat yra labai populiarūs kaip galimybė išsaugoti šilumą bei sumažinti išlaidas, ir, žinoma, trokštant išvengti išorės triukšmo. Dar vienas šių langų privalumas – paprasta ir daug laiko sąnaudų nereikalaujanti priežiūra, plastikinių langų rėmai lengvai valomi silpnu muilo tirpalu.
Plastikinių langų trūkumu dažnai įvardijamas nuolatinis poreikis varstyti langą (arba naudoti mikroventiliaciją, orlaides), mat toks langas, žiemomis veikiantis kaip šilumos sulaikytojas, vasaromis tampa slogaus patalpos oro priežastimi. Būtina paminėti ir tai, jog plastikinio lango rėmas yra gana teplus, o būdamas pietinėje būsto pusėje, linkęs deformuotis, keisti rėmo spalvą. Plastikinis rėmas taip pat yra gana neatsparus mechaniniams pažeidimams o po jų – sunkiai suremontuojamas. Nepamirškite, jog tai – sintetinis produktas, turintis elektrinius krūvius. Tai labai svarbu alerginėmis ligomis sergantiems žmonėms. Nuo šių elektrinių krūvių, gali įsielektrinti ir užuolaidų audiniai. Tačiau ar šie trūkumai nurungia gerą šilumos izoliaciją, atsakyti galite tik... Jūs.

Be abejonės, kiekvieno tipo lango rėmai gali būti derinami kartu su specialiu, saulės šviesą kontroliuojannčiu stiklu ar specialia plėvele. Plėvele laminuoti stiklai atsparesni metaliniam daiktui, jie padidina apsaugą nuo įsilaužimo.Na ir žinoma, svarbu prisiminti, jog statyti naujus langus geriausia... žiemos metu. Esant šaltam orui langviau aptikti montavimo broką, Jūs jį galite nustatyti specialiais prietaisais arba neabejotinai greitai pajausite. Tai ne tik galimybė išvengti nesklandumų. Tai galimybė jiems ištikus, pastebėti visa laiku.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413694 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174625 klausimų