Mediniai nameliai vasarai ir pastoviam gyvenimui

Nepakeldami mokesčių naštos ir finansinių sunkumų slegiamos šeimos ryžtasi 180 laipsnių kampu keisti gyvenimo būdą - iš buto mieste keliasi į sodų bendrijas. Mediniai nameliai vasarai ir pastoviam gyvenimui

Rytais klausytis paukščių čiulbesio, pavasarį džiaugtis atbundančia gamta, rudenį nusiskinti sultingą obuolį nenupurkštą chemikalais, tai kasdienybė, kurią galima turėti investavus daug mažiau nei šiandiena kainuoja vieno kambario butas. Ją renkasi vis daugiau šeimų, nusivylusių nekokybišku ir brangiu gyvenimu daugiabutyje ir trokštančių nuosavo namo ir kiemo.

Irenos ir Valdo Gerulaičių šeima jau dvejus metus gyvena sodininkų bendrijoje. Kauniečiai pasakoja, kad nusipirkus sodo sklypą ir pasistačius standartinį medinį namą, norint kokybiškai gyventi reikia investuoti dar apie 40 tūkst. litų. Kieme gali tekti išsikasti geriamojo vandens šulinį, įvesti į namą vandentiekį bei kanalizaciją. Išvedžioti vamzdžius, prijungti radiatorius, pastatyti židinio kapsulę, apšiltinti namelio sienas ir kt. Nepaisant to, kad praėjusi žiema buvo labai šalta, name nebuvo problemų palaikyti aukštesnę nei 20 laipsnių temperatūrą.

Irena tvirtino, kad šildant namą malkomis, įskaitant paskolos įmokas ir išlaidas benzinui, gyventi sodo namelyje kainuoja pigiau nei daugiabutyje Kaune.

"Minusas dėl atstumo labai greitai dingo. Važiuodama į darbą niekada nepatenku į transporto spūstis. Kelionė į darbą, užvežus vaikus į darželį, trunka apie pusvalandį. Panašiai tiek aš sugaišdavau, kai gyvenau Panemunėje. Išlaidos degalams ne ką didesnės, tiesiog įsigijome ekonomiškesnį automobilį", - vardijo moteris.

Statant namą sodo sklype, daug paprasčiau nei įprastame sklype yra tvarkyti dokumentus, o juridinius namo statybos reikalus sutvarkyti kainuoja daug pigiau nei įprastoje žemėje.

Prekinį ženklą „Namas 123" valdančios bendrovės direktorius Vilius Rumzys teigė jog mediniai sodo nameliai patrauklūs dėl gana nedidelės kainos, greito ir nesudėtingo surinkimo ir lengvų konstrukcijų.

Medinių namelių ypatybės

Medinius sodo namelius patogu statyti soduose pirties įrengimui, sodybose, kaip vasarnamius, pagalbines patalpas sodo įrankiams ir kitoms reikalingoms priemonėms susidėti, patalpas smulkiai prekybai, taip pat nuolatiniam gyvenimui. Vienas didžiausių medinių sodo namelių privalumų, tai, jog jiems gali būti reikalingi tik supaprastinti statybos leidimai.

Medinių namelių gamybai, tradiciškai naudojama pušies ar eglės mediena. Dažniausiai statomi yra vienaaukščiai, iš 28 - 70 mm obliuoto profiliuoto medienos tašo.

Tuo atveju, kai namelio gamybai naudojamas 45 - 70 mm tašas, papildomai jį apšiltinus, namelis gali būti pritaikomas gyvenimui ne tik šiltuoju, bet ir šaltuoju metų laiku - pasakojo įmonės vadovas.

„Namas 123" bendrovės darbuotojai vidutinio dydžio, medinio sodo namelio, surinkimo darbus atlieka nuo vienos iki trijų dienų. Kadangi medinio namelio konstrukcija nedidelio svorio, jis gali būti statomas ant lengvų stacionarių pamatų, ar laikinų, nestacionarių pamatų, sukonstruotų iš grindinio plytelių, trinkelių ir pan.

Kalbant apie standartinę medinių sodo namelių komplektaciją, galima paminėti, jog jie komplektuojami kartu su vienvėrėmis ar dvivėrėmis medinėmis, durimis. Taip pat - mediniais su stiklo paketais langais. Namelių stogas - dengiamas medinėmis lentomis. Standartinės komplektacijos namelio grindys - taip pat medinės, lentų. Paprastai, mediniai sodo nameliai yra surenkami pilnai, išskyrus stogo dangą. Klientai turi skirtingų pageidavimų, todėl stogo danga nekomplektuojama. Medinio sodo namelio stogą galima dengti skarda, bituminėmis čerpėmis ir pan., pasirinktinai pagal individualius poreikius ir galimybes. Mediniai sodo nameliai taip pat gali būti ir su nedidele, stogeliu dengta terasa.

Medinio namelio apdaila

Vienas medinių sodo namelių privalumų - jiems nereikalingos papildomos išorinės ar vidinės apdailos. Natūrali medienos tekstūra, šiuo atveju, tampa pagrindine puošmena. Mediena, naudojama gamybiniame procese - natūrali medžiaga, todėl iš jos pagamintas sodo namelis „kvėpuoja", jame beveik niekuomet nebūna troškaus ir sauso oro.

Tik įsigijus sodo namelį, siekiant apsaugoti medieną nuo drėgmės poveikio, jį būtina padengti priemonėmis apsaugančiomis nuo atmosferos poveikio, kas 4 - 5 metus dangą reikia atnaujinti.

Vidaus sienos gali būti dengiamos aliejumi. Aliejuojant medieną, išryškinama jos tekstūra, sumažėja teplumas, jai suteikiamas matinis paviršius. Medienos dengimas aliejumi patogus ir dėl to, jog jis, priešingai, nei lakas, praėjus kuriam laikui neskilinėja. Norint vidinėms namelio sienoms suteikti spalvą, jas galima dažyti vidaus medienai skirtais dažais. Lakavimas, taip pat išryškina medienos tekstūros grožį, tačiau nėra itin rekomenduojamas, nes uždengdamas medienos poras, kartu sustabdo natūralų medienos „kvėpavimą".

Parengta pagal Namas 123 medžiagą
Namas 123
Šiltnamių 5, Noreikiškės