Minkšti baldai
Kaip išsirinkti minkštus baldus
Nesvarbu, ar perkate modernius, klasikinius, vintage stiliaus, ar netgi senovinius minkštus baldus – baldų konstrukcijos bei medžiagų kokybė turėtų būti Jūsų pagrindiniai pasirinkimo prioritetai. Sena patarlė apie žmones taip pat tinka ir baldams: grožis visuomet slypi vyduje. Tikroji gero baldo vertė (be gero išorinio dizaino) privalo būti jo viduje ir dažnai nepastebima iš pirmo žvilgnio. Tai – tvirta baldo struktūra, visos medžiagos iš kurio jis pagamintas.
Ketindami įsigyti sofą ar minkštą kampą, praleiskite bent jau šiek tiek laiko pasėdėdami, išbandydami kiekvieną modelį dėl kurio Jūs svarstote. Svarbu: nesėdėkite susivaržę kaip svečiuose. Juk namie ne taip leidžiate laiką ant sofos. Atsipalaiduokite, patogiai įsitaisykite ir išbandykite skirtingas pozicijas. Pasidėkite, pavyzdžiui, kojas ant šezlongo. Ar sėdimosios dalies aukštis ir gylis tinka Jūsų kojų ilgiui? Ar galite atsiremti? Ar galite lengvai atsisėsti ir atsistoti nuo sofos? Ar Jums potogu pasidėti rankas ant porankių?
Svarstydami apie vieną ar kitą variantą, sumažinkite pasirinkimo variantų skaičių: svarstomus modelius palyginkite pagal jų bendrą išvazdą, konstrukciją ir kokybę. Pasinaudokite toliau pateikiama informacija, tam, kad pasirinktumėte kokybiškiausią minkštų baldų variantą, atitinkantį Jūsų biudžetą.
Penki svarbiausi punktai
Nesvarbu kokia graži atrodo sofa, tam, kad ji dėvėtųsi ir tarnautų gerai, jos rėmas-konstrukcija privalo būti stiprus ir tvirtas. Ši taisyklė galbūt nėra itin svarbi tuomet, jeigu baldas bus naudojamas gana retai (pavyzdžiui, užmiesčio sodyboje), tačiau tvirta struktūra yra esminis dalykas minkštiems baldams, kurie bus naudojami kasdien.
Prieš perkant ar užsisakant sofą, pagalvokite apie šiuos penkis punktus, skirtus baldų rėmui-konstrukcijai įvertinti.
1. Išdžiovintas natūralus medis-kietmedis, toks kaip – beržas, klevas ar uosis – yra gerokai tvirtesnis ir ilgalaikis nei minkštesnės medžio rūšys, pavyzdžiui, pušies, tuopos ar eglės. Medžio drožlių plokštė yra stipri, bet turinti savybę skilti ir lūžinėti, todėl naudojama tik prastesnės kokybės, pigesnių minkštų baldų gamyboje.
2. Baldai, kurie stovės kambario viduryje, privalo būti su gana stambia, tvirta nugarine dalimi. Liauna, per daug plona atrama, nuolat veikiama svorio, negalės ilgai išlikti stabili. Tokia pati taisyklė galioja ir ranktūriams.
3. Gera sofa ar minkštas kampas negali atrodyti ir būti lengvi. Tai gana prastos kokybės konstrukcijos ženklas. Gera dvivietė ar trivietė sofa privalo vidutiniškai sverti apie 50 – 70 kg. Minkšti baldai dėl sėdėsiančių ant jų žmonių svorio ir judesio nuolat patiria nemažai įtampos, todėl savo išvaizda ir svoriu privalo būti monumentalūs. Baldų konstrukcijos rimtumas ypač svarbus šeimoms su vaikais ar sunkesnio svorio žmonėms, kuriems yra sudėtingiau atsisėsti ir atsistoti.
4. Didesnių išmatavimų (ilgesnės) sofos, atsisėdus ant jų, neturėtų net mažiausiai įlinkti per vidurį. Įlinkimas parodo konstrukcijos patvarumo, sutvirtinimo trūkumą. Laikui bėgant, tokia sofa gali įlinkti daugiau ar netgi lūžti. Atsižvelgiant į išmatavimus, kokybiškų minkštų baldų gamintojai ilgesnėms, atskiroms sofoms, vietoje natūralaus medžio, dažnai naudoja metalinio rėmo struktūrą.
5. Kokybiškų minkštų baldų sėdimųjų pagalvių gamyboje naudojami elastiniai diržai ar specialios spyruoklės atlieka tokią pat funkciją kaip ir spyruoklės čiužinyje. Jie suteikia sofos sėdimajai daliai tvirtumo, stabilumo ir ergonomikos, taip pat lemia, kiek baldas tarnaus, ar greit neišsisėdės. Geriausiems naujos kartos minkštiems baldams dažniausiai vietoje klasikinių spyruoklių yra naudojami perpinami tarpusavyje, specialūs elastiniai diržai. Prieš užsisakydami būtinai teiraukitės, kaip konkrečiame modelyje yra apgalvotas sėdimų dalių klausimas. Kas naudojama baldo ilgaamžiškumui ir ergonomikai užtikrinti? Turėkite omenyje – geri baldai privalo būti patogūs, atsisėdus ant jų Jūs neturėtumėte jausti baldo rėmo po pagalve.