Neoporas pasyvių namų šiltinimui

Neoporo naudojimas pasyvių namų apšiltinimui tampa vis aktualesnis pouliarėjant pasyviems namams. Svarbu žinoti, kokias medžiagas naudoti, kaip teisingai atlikti apšiltinimo darbus ir kt. Remiantis Vokietijos Pasyvaus namo instituto ekspertų nuomone, vienas iš geriausių variantų apšiltinant pasyvius skydinius namus, yra pilkšvasis polistireninis putplastis, dar vadinamas neoporu. Neoporas pasyvių namų šiltinimui

Neoporas yra naujos kartos polistireninis putplastis, skirtas pilkšvos spalvos izoliacinėms polistireninio putplasčio medžiagoms gaminti. Ši medžiaga buvo sukurta “BASF” tyrimų laboratorijoje. Ją sukūrusiai mokslininkų grupei 2001 metais buvo paskirta “BASF” inovacinė premija.

”BASF” pagamintos plėtiklio prisotintos juodos spalvos granulės perdirbamos į pilkšvos spalvos polistireninio putplasčio medžiagą, kuriai pirmiausia žemesniųjų tankių zonoje būdingos iš esmės geresnės termoizoliacinės savybės negu iki šiol taikytų EPS izoliacinių medžiagų. Tai reiškia, kad tas pats izoliacinis efektas pasiekiamas sunaudojant aiškiai mažiau žaliavos ar esant mažesniam izoliacinės medžiagos storiui.

Putų medžiagos iš neoporo gaminamos įprastiniais EPS perdirbimo įrengimais. Atsižvelgdami į poreikį ir taikymo pobūdį, perdirbėjai iš neoporo gamina blokus, plokštes arba formines dalis. Privalumai, sąlygojami žemesnio tankio ir puikių medžiagos izoliacinių savybių, atveria naujas taikymo sritis bei ekonomiškesnės izoliacijos galimybę.

Vienas iš namo apšiltinimo sprendimų, naudojant būtent pilkšvąjį polistireninį putplastį - neoporą. Pilkšvąjį polistireninį putplastį iš neoporo galima taikyti visų pastato elementų (stogo, fasadų, grindų) šiluminei izoliacijai. Lietuvoje tokiu putplasčiu daugiausia šiltinami fasadai ir grindys.

Neoporo šiluminės savybės
Vienodo tankio izoliacinių medžiagų šiluminį laidumą lemia narveliuose esančios dujos (pvz. oras), medžiagos struktūra ir laidumas šiluminiam spinduliavimui. Laidumą spinduliavimui iki šiol buvo galima sumažinti tiktai didinant polistireninio putplasčio žaliavos tankį.

Neoporo medžiagoje šiluminio spinduliavimo poveikis didele dalimi pašalintas infraraudonųjų spindulių absorbentais bei reflektoriais, leidžiančiais iš esmės pagerinti izoliacinį poveikį jau labai nedidelių tankių zonoje. Tokią funkciją atlieka mikroskopinės granito dalelės, suteikiančios medžiagai nesupainiojamą pilkšvą spalvą. Jau prie 13 – 15 kg/m³ tankio neoporo deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas lygus 0,032 W/m K.

Pagrindinis pilkšvojo polistireninio putplasčio privalumas tas, kad norint pasiekti tokias pačias šiluminės varžos R vertes, pakanka maždaug 20–25% plonesnių pilkšvojo polistireninio putplasčio izoliacinių sluoksnių.

Kitos neoporo fizikinės savybės yra panašios į įprastinio baltojo polistireninio putplasčio savybes. Jis turi tą pačią degumo klasę, nepūva, nesensta, netirpsta vandenyje, neturi žmogui ir gamtai kenksmingų junginių, pasižymi mažu vandens įgeriamumu.

Neoporo ekologinis poveikis

Norint objektyviai įvertinti statybinę medžiagą ekologiniu ir ekonomiškumo aspektu rekomenduotina priemonė yra ekologinio našumo analizė. Ekologinio našumo analizė leidžia pasverti produktus bei procesus ekologiniu bei ekonomiškumo aspektu siekiant nustatyti našiausius. Tokia analizė rodo, kad neoporas, lyginant su alternatyviais produktais, teikia didesnę naudą, reikalaudamas mažiau išlaidų ir mažiau apkraudamas aplinką. Tokio įvertinimo rezultatas, imant, kaip pavyzdį, šiluminės izoliacijos kompleksines sistemas, grafiškai pavaizduotas.

Šiluminės izoliacijos kompleksinių sistemų, įrengtų 3 litrų name (namas, kuriame vienam kvadratiniam metrui gyvenamojo ploto apšildyti per metus reikia 3 litrų skysto kuro), ekologinio našumo analizė. Ekologinio našumo analizė rodo, kad neoporas yra aiškiai pranašesnis už kitas pateikiamas alternatyvas.

Tas pats izoliacinis poveikis pasiekiamas jau tada, kai izoliacinės medžiagos storis mažesnis maždaug 20–25%. Tai atveria griežtus ekologinius reikalavimus atitinkančios šiluminės izoliacijos galimybę.

Neoporo privalumai:

-Neoporo iIzoliacinio sluoksnio storį galima priderinti bet kurioms statybinėms situacijoms ir norimoms izoliacinėms vertėms. Taip galima patenkinti įvairius šiluminės izoliacijos reikalavimus iki “nuolinės šildymo energijos namo”.

- Šiluminės izoliacijos kompleksinės sistemos su neoporu laiduoja sveiką, malonų klimatą gyvenamojoje patalpoje – vėsą vasarą, šilumą žiemą.

- Išorines sienas galima gaminti iš pigiausių statybinių medžiagų ir sienų storį bei pamatus sumažinti iki statinio minimumo.

- Reikia ne tokių galingų ir mažiau vietos užimančių šildymo įrenginių. Tai savo ruožtu sąlygoja mažesnes investicijas ir mažesnę aplinkos apkrovą.

- Nebūtina specialiai izoliuoti radiatorių nišų, vietų, prie kurių pritaisomos lubos, ankerių ar instaliacinių šachtų, siekiant išvengti terminių tiltų susidarymo.

- Neoporas laiduoja lengvą ir ekonomišką būdą pagerinti senų pastatų išorinių sienų šiluminę izoliaciją, ypač tada, kai fasadai sanuojami.

- Tada, kai dėl konstrukcinių priežasčių – modernizuojant – būtina riboti šiluminės izoliacijos storį, daug geresnės neoporo izoliacinės savybės leidžia pasiekti gerų energijos taupymo rezultatų.

Pasyvių namų apšiltinimo neoporu niuansai

Naujų pastatų statyboje atsiranda galimybė įrengti pigesnes išorinių sienų konstrukcijas, iki minimumo sumažinti sienų storius, paprasčiau ir taupiau apšiltinti stogus ir palėpes. Visa tai leidžia sutaupyti medžiagų, sumažinti statybos kaštus. Šiltinant grindis, plonesnis neoporo izoliacinis sluoksnis padeda sutaupyti erdvės. Tai ypač svarbu, kai būtinas šilumos ir smūgio garso izoliacijos plokščių derinys. Plonesnis neoporo izoliacinis sluoksnis nepamainomas statant masiškai plintančius nedidelių energijų sąnaudų ir pasyviuosius namus, kur izoliacinis storesnis negu paprastai. Šiuo atveju ne tik sutaupoma medžiagų, bet ir išvengiama vadinamojo „bunkerio“ efekto. Neoporo plokštės žymiai lengvesnės už atitinkamas baltąsias, todėl su jomis patogiau ir lengviau dirbti.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 417737 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3359
Iš viso buvo užduota 177027 klausimų