Poliuretano plokštės
Tvarus mąstymas yra „UNILIN“ DNR dalis
„UNILIN“ izoliacinių medžiagų padalinys yra suinteresuotas sumažinti savo produktų poveikį aplinkai. Kad būtų galima objektyviai nustatyti poveikį, buvo atlikta gyvavimo ciklo analizė su vieno sluoksnio stogo plokštėmis ir PIR izoliacinėmis plokštėmis.
„UNILIN“ atliktą tyrimą pripažino nepriklausomi ekspertai ir šioms medžiagoms suteikė Ekologinio produkto deklaraciją (EPD).
Ekologinėje produkto deklaracijoje pateikiama detali, gausi ir patvirtinta informacija apie produkto poveikį sveikatai bei aplinkai. EPD paremta produkto gyvavimo ciklo tyrimu.
Svarbu atkreipti dėmesį – jei izoliacinė/sandarinimo medžiaga ne tokia efektyvi, jos bus sunaudojama daugiau. Medžiaga, kuri prastai sandarina, padidins pastato sunaudojamos energijos kiekį.
Remdamiesi EPD, architektai ir konsultacijų įmonės gali apskaičiuoti pastatui naudojamų produktų daromą poveikį aplinkai. Pastatai, kuriuose naudojamos izoliacinės plokštės su EPD, geriau atitinka BREEAM, pasaulyje populiarius pastatų tvarumo standartus.
Apie izoliacijos/sandarinimo poveikį aplinkai
Geriausia lyginti pastatams naudojamų produktų daromą poveikį aplinkai statymo metu ir visu pastato naudojimo laikotarpiu. Jei izoliacinė medžiaga ne tokia efektyvi, jos turės būti naudojama daugiau. Pavyzdžiui: medžiaga, pasižyminti geresnėmis savybėmis, taip pat sumažins sunaudojamos energijos kiekį ir ilgalaikį poveikį aplinkai.
Bendrosios išvados gana paprastos:
● Izoliacijos gyvavimo trukmė pastato apvalkale yra ilga: „UNILIN“ pagaminta izoliacija bus veiksminga labai ilgą laiką ir jos nereikės prižiūrėti ar keisti. Todėl rinkitės tvarią pastato sistemą, tarnausiančią ilgą laiką.
● Konstrukcijose naudojamos šilumos izoliacijos efektyvumo lygis daro didesnę įtaką aplinkai nei izoliacinės medžiagos prigimtis.
● Izoliuokite, sumažinkite energijos sunaudojimą ir pasirinkite aukštos kokybės izoliacines medžiagas, tokias kaip PIR ar fenolio putų SAFE R izoliacines plokštes.
Pastatų charakteristikos. Santykis tarp EPD ir BREEAM
BREEAM yra pastatų tvarumo ir ekologiškumo įvertinimo metodas ir pagal jį išduodamas sertifikatas, patvirtinantis pastato tvarumą. Kartu su pačiu pastatu yra įvertinama jo vadyba ir panaudojimas. Šis metodas sukurtas 1990 m.
„UNILIN“ EPD padeda padidinti pastato BREEAM balus.