Priešgaisrinė sauga
Plieninių statinio konstrukcijų apsauga nuo ugnies
Plienas – nedegi, neorganinė statybinė medžiaga, kuri pastaruoju metu dominuoja naudojama kaip pagrindinis statinio laikantis karkasas. Tačiau gaisro metu, kai vos per dešimt minučių pasiekiama maždaug 500 °C temperatūra, plieno konstrukcijos praranda savo mechanines savybes (deformuojasi, praranda laikančiąją gebą). Plieno konstrukcijų apsaugai nuo ugnies dažniausiai naudojami priešgaisriniai dažai; purškiamas priešgaisrinis skiedinys arba ugniai atsparios plokštės. Būtent tokias, iš kalcio silikato mišinio gaminamas, plokštes pristato įmonė „PROMAT International“, turinti atitikties sertifikatus plieninių konstrukcijų apsaugai nuo ugnies.
Atsparumą ugniai suteikiančių plokščių funkcija gali būti dvejopa: suteikiamas atsparumas ugniai ir kuriamas estetinis interjero apdailos vaizdas.
Plieninių konstrukcijų atsparumo ugniai priemonės yra bandomos pagal standarto LST ENV13381-4 reikalavimus. Jos parenkamos pagal suprojektuotą konstrukcijos atsparumą ugniai (pvz. R60), plieninės konstrukcijos skerspjūvio koeficientą ir kritinę gaisro temperatūrą (standartiškai priimama 500 °C vertė). Svarbiausi Promatect-XS plokščių privalumai:
Kalcio silikato plokščių atsparumas ugniai iki 5 val. trukmės
Kalcio silikato plokščių eksploatavimo trukmė ne mažiau 25 metai
Kiekvienam susidomėjusiam Gamintojas pateikia montavimo rekomendacijas, produkto techninius ir saugos duomenų lapus. Gamintojas taip pat nemokamai konsultuoja ir atlieka mokymus didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
Įmonės „PROMAT“ projektų vadovas Linas Kriščiūnas sako, kad jo atstovaujama įmonė yra vieninteliai kietųjų plokščių gamintojai Lietuvos rinkoje dar 2018 metais gavę atitikties sertifikatus, leidžiančius naudoti „Promatect-XS“ plokštes plieninių konstrukcijų apsaugai.
Kam dažniausiai naudojamos „PROMAT“ plokštės?
Dažniausiai kalcio silikato plokštės „PROMATECT“ naudojamos nuo ugnies apsaugoti liaunoms (sienelės storis <5mm) plieninėms konstrukcijoms, pavyzdžiui, vertikalioms komercinių pastatų kolonoms, ryšiams, kuriems įrengti naudojami plonasieniai stačiakampiai vamzdžiai, o reikalavimai jų atsparumui ugniai vyrauja nuo R60 iki R120.
Priešgaisrinės plokštės taip pat pasirenkamos tais atvejais kai stogo santvaroms suprojektuotas atsparumas ugniai siekia R60 ir daugiau, pastatų sublokavimo arba ugniasienės nebuvimo atveju, kai stogo denginiams yra taikomas REI60 atsparumo ugniai reikalavimas.
Priešgaisrinės plokštės „Promatect-XS“ dažnai parenkamos apsaugoti komerciniams objektams, kai reikalinga ilgalaikė, estetinė konstrukcijų apdaila. Kalcio silikato plokščių panaudojimas išsprendžia ir priešgaisrinės dangos atnaujinimo klausimą. Priešgaisrinius dažus teks atnaujinti jau dešimties metų, „Promatect-XS“ priešgaisrinės priežiūros inspekcija leis eksploatuoti kone trisdešimt metų.
Gaisrinės saugos sprendinių panaudojimas Lietuvoje
Lietuvoje „PROMAT“ plokštės jau panaudotos maisto sandėliavimo patalpoms Klaipėdoje (atsparumas ugniai: R120), tai buvo vienas stambiausių įmonės projektų Lietuvoje.
Taip pat jos panaudotos Kauno kogeneracinėje elektrinėje (atsparumas ugniai: R120 ir R180 plieninių konstrukcijų apsaugai su „plokštėmis Promatect-XS“ iš 4 pusių ir profiliuoto stogo pakloto apsaugai REI60 su 20mm storio su plokštėmis „Promatect-100“).