Ar vinilo danga tinkama šildomoms grindims?

Įsirenginėjant ar atnaujinant būstą, svarbiausia yra komfortas ir estetika. Po vieną šie komponentai ne tokie patrauklūs, tačiau kartu – geriausias duetas. Šią taisyklę galima pritaikyti kiekvienam namų kampeliui, ne išimtis ir grindys. Vinilinė grindų danga dėl įvairiausių dizainų pasirinkimo jau užkariavo žmonių širdis visame pasaulyje, tačiau dar yra svarstančių– ar vinilas tinka šildomoms grindis? „Solido“ ekspertai vienbalsiai atsako – taip. Ar vinilo danga tinkama šildomoms grindims?

Šildomų grindų poreikis su kiekvienais metais auga ir tam yra ne viena priežastis – švaresnė aplinka ir oras, mažesnės energijos sąnaudos, lengviau projektuojamas interjeras bei, žinoma, šilumos pojūtis visur ir visada. Natūralu, jog susidomėjimą šildomomis grindimis lydi ir įvairiausi klausimai, svarstymai bei dvejonės.

Vinilas – vienas geriausių pasirinkimų šildomoms grindims

Nors grindinio šildymo ekspertai tikina, jog tinkamos praktiškai visos grindų dangos, vis tik reikėtų žinoti, jog skirtingos medžiagos ne vienodai praleidžia šilumą. Šią savybę apibūdina šilumos laidumo koeficientas, o gebėjimą priešintis šilumos prasiskverbimui – šiluminė varža.

Efektyviam grindiniam šildymui rekomenduojama rinktis tokią dangą, kurios šiluminė varža neviršytų 0,15 m2K/W. Esant didesnei šiluminei varžai, lieka vos dvi išeitys – rinktis kitą dangą arba atsisakyti šildomų grindų. „Solido“ ekspertai ramina vinilo dangos gerbėjus – neverta jaudintis, nes vinilinės dangos šiluminė varža vos 0,02 m2K/W.

Dėl šilumos laidumo vinilo danga – vienas populiariausių pasirinkimų šildomoms grindims. Šilumos laidumu vinilas konkuruoja su įprastomis plytelėmis ir visa galva lenkia tokias dangas kaip laminatą ar daugiasluoksnį parketą. Pavyzdžiui pastarojo šiluminė varža – 0,14 m2K/W, kas reiškia, jog pridėjus paklotą leistina riba būtų viršijama.

Kiekvienas klientas turėtų atminti, jog patikimas pardavėjas visuomet suteiks ne tik reikiamą informaciją, bet ir gamintojo dokumentus, kuriuose yra specifikacijos, nurodančios, ar grindų danga tinkama taikyti šildomoms grindims.

Ką būtina žinoti?

„Solido“ vinilinių grindų gamintojas nurodo vos vieną taisyklę – dangos įkaitinimas galimas iki 27-28 °C. Jeigu šios taisyklės paisoma, neturėtų kilti dvejonių dėl grindų dangos pradinių savybių išliekamumo. Vinilas tikrai nepakeis savo išvaizdos ir nesideformuos.

Dėl aukšto šiluminio laidumo vinilo grindys greitai įkaista, pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis, todėl nesulaiko šalčio ir yra puikus sprendimas nemėgstantiems be reikalo išlaidauti. Net ir lengvai šildomos vinilo grindys yra maloniai šiltos. Tiesa, vertėtų žinoti, jog šilumos atidavimą mažina įvairios kiliminės dangos.

Klausiate, ar visais atvejais verta rinktis šildomas grindis? Vienintelis šildomų grindų trūkumas – jų įšilimo ir atvėsimo inertiškumas. Tai reiškia, jog atvėsus dangai teks nemažai sugaišti laiko, kol įšils grindys ir patalpos. Toks šildymo būdas nerekomenduojamas erdvėms, kurios nešildomos nuolatos, jose būnama itin retai, o vos atvykus norisi patekti į šiltą patalpą.

Visais kitais atvejais šildomos grindys ir vinilo danga – puikus pasirinkimas, kuris garantuos komfortą kiekviename žingsnyje.

Parengta pagal UAB "Solido Group" medžiagą
UAB "Solido Group"
Juozapavičiaus pr. 31-7, Kaunas