Gaukite pasiūlymus
iš 64 specializuotų įmonių Frezuotų rąstų namai
Džiovinti ar drėgni rąstai namo statybai
Klausimas:
Ar yra skirtumas, statant namą iš džiovintų ir drėgnų rąstų? Ar tik nusėdimo procentu skiriasi? Ar drėgnumas turi įtakos namo kokybei? Kokie būtų statybos proceso skirtumai, statant is drėgnų ir džiovintų rąstų? Per kiek laiko natūraliai išdžiūsta mediena ir nusėda namas?
Komentarai:
Skirtumas didelis. Šlapi ar sausi rąstai galutinai susiguli per 5 metus.Šlapi rąstai per tą laikotarpį turėtų džiūti ir susigulėti. Namo reikėtų neįrenginėti bent pora metų, per tą laikotarpį yra privaloma medienos paviršių priežiūra su bespalviais antiseptikais. Neskubėti dažyti, nes drėgmė išstums dažus, o jei bus sudaryta dažų plėvelė drėgmė garuos per suleidimus ir išilgai, ko pasekoje gali atsirasti pelėsis, kurio iš ten niekada nebeišimsite.Sausi rastai: galima iš karto įsirenginėti, dėti langus šildyti ir pradėti gyventi.
Andrius
Galima namą statyti ir iš šlapių rąstų tik reikės ilgiau laukti, kol rąstai išdžius ir susės. Pastačius namą iš džiovintų rąstų jį galima pradėti įrenginėti iš karto. Todėl užsakovas turi gerai pagalvoti, kokių rąstų namą geriau statyti – jei turi laiko, gali laukti, jei namo reikia skubiau, tegul renkasi džiovintų rąstų namuką.
Vidmantas, Tautilė, UAB
Taip, skirtumas yra kokie naudojami rąstai namo statybai. Statybų metu rekomenduojamas medienos drėgnumas yra apie 15 %, žinoma, tokį drėgnumo lygį gali būti sunku išlaikyti. Ypatingai, jei mediena nėra apsaugota statybų metu nuo aplinkos poveikio arba statybos užsitęsia neplanuotam laikui, tad rekomendacija būtų tolygiai vykdyti statybų darbus ir kiek įmanoma labiau apsaugoti medieną nuo aplinkos veiksnių. Tai aktualu, kadangi drėgnesni rąstai džiūdami susitrauks daugiau, o tai lems didesnį nusėdimą, lyginant su sausesniais rąstais. Statistiškai namas nusėda / nusistovi per metus ar truputį daugiau. Nusėdimo trukmei įtakos turi aplinkos sąlygos, medienos drėgnumas ir apkrovos dydis. Nusėdimas gali būti komplikuotas, jei mediena jau spėjo netolygiai išdžiūti (pvz., buvo sudėta netoli šilumos šaltinio iš vienos pusės) prieš ją pastatant į projektinę padėtį. Bedžiūdama ji gali deformuotis, vėliau dėl pakitimų gali sunkiai susinerti rąstai. Būtent tokia nekokybiška jungtis komplikuoja namo sėdimą, be to gali atsirasti plyšių tarp rastų.
Laurynas, Mediniai sodo nameliai
Sveiki, skirtumas yra tik tame kokį kampo sukirtimą rąstiniam namui pasirinksite, kadangi jeigu tai bus rusiškas, tikrai po pusės metų prasidės bėdos, o po dviejų metų bus visai blogai. Mes siūlome jums Norvegų technologiją pats Norvegų sukirtimas yra padarytas nuožulnus, (kitaip dar elipsinis) tarsi kampas kampe. Kai rąstinis namas sėda jis pats save užspaudžia, plius jame dar yra medinis pirštas (ne kuolas, o neatsiejamoji rasto dalis, kuri yra neišpjauta), ten jau nėra galimybės atsirasti tarpams.
Pavel P., Rąstiniai namai