Gaukite pasiūlymus
iš 64 specializuotų įmonių Frezuotų rąstų namai
Seno rąstinio namo pamatų remontas
Klausimas:
Kaip sukelti seną rąstinį namą, kadangi jo pamatai yra prasti - kampuose stovi dideli akmenys, o per visą perimetrą tik apdailinis pamatukas. Kaip jį pakelti, nuo ko pradėti ir kokia šio proceso eiga, į ką atkreipti dėmesį?
Komentarai:
Blogi pamatai – tai tik dalis bėdos. Bus supuvę ir apatiniai rąstai, rąstai po palangėmis, rąstai pastogėje, aplink langų ir durų ertmes, jei pastogė buvo trumpa. Dažniausiai, jei namas neturi etnografinės vertės, paprasčiau nugriauti ir pastayti naują, nes namo pakėlimas, 4-6 rąstų vainikų pakeitimas, galimas stogo kapitalinis remontas, pamato įrengimas kainuos panašiai tiek pat, kiek ir nauja statyba. Jei name norima išsaugoti senas sienas, tai tada galima investuoti į tokį remontą. Tačiau gal Jums pasisekė ir sugedusių rąstų bus mažiau. Jei rąstai sveiki ir nieko keisti nereikia, darbų eiga paprasta – išardote grindis, nes greičiausiai jos bus įrengtos pirmo vainiko lygyje, atjungiate visas komunikacijas, kišate metalinius profilius (ar medinę siją) po apatiniu rąstu ir kėlimo domkratais keliate sienas viršun. Telieka paremti metalinius profilius ir atlaisvinti domkratus. Taip perkeliant vis į kitą vietą pakelti visą namo rąstinę konstrukciją į norimą aukštį. Kaip supratau, namo pamatų kaip ir nėra, tad tą siją nesunkiai perkišite po pirmuoju rąstu. Tačiau tai gerai, jei nieko keisti nereikia, o šito jau be specialistų greičiausiai nenuspręsite.
Gintaras, Norvegiško sukirtimo rąstiniai
Nemačius situacijos sunku patarti. Keldami žiūrėkite, kad sienos neišsiskirtų per sudūrimus, ir kad nedingtų geometrija.
Algirdas P., Rąstiniai namai