Rekuperatoriai
Kurį rekuperatoriaus tipą - rotacinį ar entalpinį pasirinkti?
Dažniausiai iš klientų sulaukiame klausimo - kurį rekuperatoriaus tipą pasirinkti: rotacinį, plokštelinį ar plokštelinį su entalpiniu šilumokaičiu. Dažnai klausiate, kuo šie tipai skiriasi ir kuris bus tinkamiausias jūsų būstui.
Atsakant trumpai, naujos statybos name ar bute geriausias pasirinkimas būtų drėgmę į patalpas grąžinantis vėdinimo įrenginys, kuris mažiau sausins patalpas. Tad rekomenduojame rinktis rotacinį arba plokštelinį su entalpiniu šilumokaičiu rekuperatorių.
Visgi vienareikšmiško atsakymo, kuris iš jų geresnis, nėra. Galima teigti, jog patikimo gamintojo pagamintas įrenginys kokybišku korpusu ir gerai išspręsta automatika puikiai veiks mūsų klimato sąlygomis. Elektros sąnaudos taip pat bus panašios, nes abu variantai turės pašildymo teną: rotacinio rekuperatoriaus šildymo tenas sumontuotas ant paduodamo į patalpas kanalo, o entalpinio rekuperatoriaus tenas - ant lauko oro paėmimo.
Plokštelinis, dar kitaip priešpriešinių srautų, rekuperatorius sausina orą patalpoje, be to, jam reikalingas kondensato nuvedimas, todėl šį rekuperatoriaus tipą rekomenduojame rinktis senos statybos būste, taip pat būstuose, kuriuose įrengta pirties ar spa zona, bei kitose drėgnose patalpose.
REKUPERATORIŲ TIPAI, PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI
Rekuperatorius - tai vėdinimo įrenginys, vienu metu vėdinantis patalpas ir saugantis viduje esančią temperaturą. Apie veikimo principus kalbant paprastai, plokšteliniuose rekuperatoriuose iš patalpos ištraukiamas oras rekuperatoriuje praeina pro filtrą, patekęs į šilumokaitį palieka šilumą ir yra pašalinamas. Tuo pačiu metu oras iš lauko praeina pro rekuperatoriaus filtrą, patenka į šilumokaitį, kuriame pasiėmęs iš patalpos ištraukiamo oro šilumą, patenka į patalpas. Rotacinių rekuperatorių veikimas panašus, tačiau skiriasi šilumokaičio tipas, nes čia veikimas vyksta nepertraukiamu šilumos perdavimu, kai besisukdamas būgnas šalinamo iš patalpų oro šilumą panaudoja tiekiamo į vidų oro pašildymui, tuo pačiu atgaudamas ir drėgmę.
Skirtingi veikimo principai lemia ir skirtingas rekuperatorių tipų savybes, kurias trumpai ir apžvelkime.
ROTACINIAI rekuperatoriai
Neužšąla per šalčius, jiems nereikalingas paimamo oro pašildytuvas; ne tik sušildo, bet ir drėkina orą, jo nesausina (grąžindami drėgmę iš išmetamo oro į paduodamą); puikiai tinka mūsų geografinei situacijai Lietuvoje; nereikalingas kondensato nuvedimas. Trūkumai: gana sudėtingas mechanizmas viduje talpina daug besidėvinčių dalių, kaip guolis, šepetėliai, diržinė pavara, kurių aptarnavimas yra brangesnis.
PLOKŠTELINIAI rekuperatoriai
Pasižymi geresne kaina; pats prietaisas yra paprastesnis. Trūkumai: reikalingas kondensato nuvedimas, pašalindami drėgmę iš patalpos sausina orą.
PLOKŠTELINIAI SU ENTALPINIU ŠILUMOKAIČIU rekuperatoriai
Integruotas entalpinis šilumokaitis grąžina drėgmę į patalpas ir palaiko gerą patalpos mikroklimatą; nėra būtinas kondensato nuvedimas; prietaiso aptarnavimas paprastesnis. Trūkumai: ženkliai brangesnis už plokštelinį rekuperatorių. Tikėtina, kad susidėvėjusį šio prietaiso šilumokaitį ateityje gali tekti keisti nauju.
NUOSEKLIOS VĖDINIMO SISTEMOS PLANAVIMAS
Išties svarbu, kad vėdinimo sistemą nuosekliai suplanuotų specialistas – taip bus parinktas tinkamas įrenginys, išvengsite klaidų ir net sutaupysite. Kviečiame užsukti gyvai konsultacijai į mūsų salonus Vilniuje arba Kaune arba atsiųsti savo būsto planą el.paštu arba pasinaudoti mūsų naujiena – prelimenaria vėdinimo sistemos skaičiuokle.
Savo ruožtu operatyviai paruošime individualų vėdinimos sistemos pasiūlymą pagal Jūsų būsto parametrus ir gyventojų poreikius. Mūsų komanda visada mielai suteiks išsamias konsultacijas ir patars.