Saulės elektrinė (fotovoltinė saulės jėgainė). Kas tai ir kaip tai veikia?

Saulės elektrinės, arba saulės fotovoltinės jėgainės, yra jungiamos prie elektros perdavimo tinklo. Jos generuoja elektros energiją dienos metu. Saulės elektrinė (fotovoltinė saulės jėgainė). Kas tai ir kaip tai veikia?

Saulės elektrinės (saulės jėgainės) įrengimo sprendimų yra labai daug – saulės elektrinė ant stogo, žemės, integruota saulės elektrinė, stoginė automobiliui ir t.t. Viskas priklauso nuo Jūsų elektros energijos vartojimo poreikių, taip pat nuo saulės elektrinei keliamų technologinių, saugumo ir estetinių reikalavimų. Mes padėsime išrinkti vietą saulės elektrinei ir tinkamą sprendimą.

Fotovoltinis saulės modulis gali būti monokristalinis arba polikristalinis. Kadangi monokristaliniai moduliai yra brangesni, o jų pagamintos elektros energijos kiekis 1-2% didesnis už polikristalinių, daugiausia naudojama polikristaliniai moduliai.

Į pastatus integruoti fotoelektriniai moduliai gali būti montuojami pastato stoge, sienose, net languose bei stoglangiuose ir sujungti su skirstomaisiais tinklais. Šio tipo sistemos yra vienas naujausių fotoelektros technologijų pasiekimų, užtikrinančių didžiausią ilgalaikį iškastinio kuro naudojimo bei CO2 dujų išmetimo į atmosferą sumažinimą.

Inverteris arba keitiklis. Fotovoltinis saulės modulis (saulės baterija) gamina nuolatinę 12-38V srovę, kuri buityje ne visur naudojama, todėl inverteris keičia nuolatinę srovę į kintamą 220-230V, kuri naudojama buityje. Inverteriai gali būti vienfaziai arba trifaziai.
DC kabelis naudojamas sujungimui nuo fotovoltinių saulės modulių iki inverterio (keitiklio).
AC kabelis jungiamas nuo keitiklio į paskirstymo dėžutę.
Adapteris – tai DC kabelio jungtis.

Kaip panaudoti saulės šviesos pagamintą elektros energiją?

Jeigu per vienerius metus Jūs išleidžiate 700Eur elektros energijos sąnaudoms apmokėti, turėtumėte įsigyti 5kW galingumo fotovoltinę saulės jėgainę, kuri pagamins 5MW arba 5000kW per metus ir pilnai padengs Jūsų išlaidas.
Galite naudoti saulės elektrinės pagamintą elektros energiją namo šildymui arba vėdinimui. Įsirengus elektrinį katilą, fotovoltinės saulės jėgainės pagamintą elektros energiją galima panaudoti namo šildymui. Lyginant su geoterminiu šildymu – išlaidos už elektros energiją toliau išlieka, nors geoterminio šildymo efektyvumas: iš 1kW gaunama 4kW – saulės elektrinė gali padengti iki 100%.
Įrengti saulės energijos sistemą galima beveik kiekviename name. Tereikia atitinkamo ploto ant stogo, fasado, bei šiek tiek vietos įrengti įtampos keitikliams. Saulės moduliams montuoti tinkamiausias plotas turi būti nukreiptas į pietus. Galimas tam tikras nuokrypis į rytus ar vakarus, bet tokiu atveju saulės elektrinės metinis pagaminamos elektros energijos kiekis sumažės.

Jums siūlome aukščiausios kokybės ir pasaulinius standartus atitinkančius, išskirtinius Vokietijoje pagamintus saulės modulius Solar Fabrik. Jūsų pasirinkimui: polikristaliniai, monokristaliniai, įrėminti, berėmiai, stiklas-stiklas, įvairių matmenų ir galios bei individualaus dizaino fotoelektriniai moduliai.

Pramonei ir kitoms biudžetinėms įstaigoms skirti saulės elektrinių sprendimai leidžia ne tik momentiškai suvartoti visą saulės elektrinėje pagamintą elektros energiją, bet ir dvipusės elektros energijos apskaitos principu tiekti perteklinę elektros energiją skirstomojo tinklo operatoriui LESTO vėliau ją atsiimant. Tokio tipo saulės elektrinių įrengimas gali būti finansuojamas pasinaudojus 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programomis.

RES PRAMONEI LT+ – tai Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos kuruojama atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo įmonėse priemonė, kurios tikslas skatinti įmones didinti atsinaujinančių energijos išteklių vartojimą, finansuojant atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių energijos gamybos pajėgumų įrengimą, naujų efektyvesnio panaudojimo technologijų kūrimą ir diegimą pramonės įmonėse, siekiant naudoti energiją vienos ar kelių pramonės įmonių vidiniams poreikiams tenkinti, sudarant galimybę perteklinę energiją tiekti kitoms pramonės įmonėms ar perduoti į centralizuotus energetinius tinklus.

Saulės elektrinės iki 10kW įrengimo seka:

Išankstinių prisijungimo prie ABB ESO sąlygų iki 10kW saulės elektrinei gavimas.
Paruošiami dokumentai valstybinei energetikos inspekcijai (VEI) plėtros leidimo gavimui.
Prisijungimo prie AB ESP sąlygų iki 10kW saulės elektrinei gavimas.
Projektuojamas ir suderinamas techninis elektrinės projektas, visas, su prijungimo prie ESO dalimi.
Įrengiama elektrinė. Priduodama valstybinei energetikos inspekcijai (VEI).
Paruošiamas dokumentų paketas valstybinei energetikos inspekcijai (VEI).
Sutartis su ESO.
LAAIF paraiškos pildymas kompensacijai gauti.
10kW saulės elektrinės įrengimas iki pilno paleidimo užtrunka apie 3-5 mėnesius, priklausomai nuo įrengimo vietos, projektavimo sąlygų ir kt.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 425507 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3393
Iš viso buvo užduota 135069 klausimų