Granuliniai katilai
Įsirenkite patogią ir ekonomišką šildymo sistemą
Prieš pradedant gilintis į šidymo sistemas, norėtume paminėti pirmiausia, kad šildymo sistema tai ne tik katilas.
Patobulintuose kietojo kuro katiluose būna integruota aušinimo sistema, apsauganti katilą nuo perkaitimo. Ar šilti bus namai, priklauso ir nuo kuro, nuo to, kaip sukrauname jį į katilą, namo sandarumo, šilumos nuostolių ir kt.
Kad ir kokį katilą pasirinktumėte, ar gerai jis kūrensis, ar nelabai, priklauso nuo teisingo montavimo, eksploatacijos, tinkamo, specialiai jūsų namui parengto šildymo sistemos projekto. Klysta tie, kurie katilą vertina tik kaip šildymo prietaisą. Tai visa sistema. Ir tik gerai suprojektuota sistema, profesionaliai sumontuotas ir prižiūrimas katilas šildys kokybiškai ir nekels jokių rūpesčių.
Nemokamų energijos šaltinių ir stebuklingos šildymo įrangos nėra. Kiekvienas, galvojantis, kaip šildytis patogiau ir ekonomiškiau, pirmiausia turėtų galvoti apie energetiškai taupų, šiltą pastatą, apie tai, kiek laiko gali skirti šildymo sistemai aptarnauti, apie kuro prieinamumą, jo kainą bei efektyvią šildymo įrangą ir patogumą. Tačiau ateitis priklauso aplinką tausojantiems, reikalaujantiems nedidelių energijos sanaudų pastatams. renkantis šildymo sistemą verta pamąstyti, į ką ir kiek investuoti. Aišku, pirmiausia reikėtų investuoti į namo sandarumą, po to - į efektyvią ir komfortišką šildymo įrangą. Dauglyje pastatų galimas kombinuotas šildymo būdas naudojant du ar tris energijos šaltinius, kombinuojant šildymo įrangą. Optimaliausią variantą Jums padės išsirinkti mūsų specialistai, kurie pirmiausią išklausys Jūsų poreikius, situaciją ir pagal tai parinks vienokį ar kitokį Jums labiausiai tinkantį sprendimą. Tik viską įvertinus galima tikėtis minimalių šildymo sąnaudų ir maksimalaus komforto.
Paprastai statantys individualius namus šildymo sistemai skiria tam tikrą sumą. Visiems norisi, kad ji būtų kiek įmanoma mažesnė, nes pirmiausia galvojama, kaip greičiau namą įsirengti ir jame apsigyventi. Šiuo atveju iš pirmo žvilgsnio atrodo patraukli ir paprasta šildymo kietuoju kuru sistema. Jos tiek pradinių investicijų, tiek eksploatavimo kaina nedidelė, iš malkų pagamintos kilovatvalandės kaina nuo 8 iki 13 ct. Bet dažnai nepagalvojama, jog malkas reikia sandėliuoti, kad joms paruošti ir kūrenti reikia skirti daug laiko. O kad šildymas malkomis būtų efektyvus jos turi būti sausos, džiovintos bent porą metų. Nereikėtų pamiršti įvertinti ir savo darbo energijos bei laiko. Malkos atrodo pigios jei į jų pilną kainą neįskaičiuojamas ir Jūsų įnašas: energija ir laikas malkoms kapoti, sandėliavimo rūpesčiai, laikas skirtas kūrenimui, pelenų valymui. Be to, kietojo kuro katilo negalima palikti be priežūros. Tad, mes norime pasiūlyti mažiau kasdienės priežiūros reikalaujantį kūrenimą granulėmis. Ypač jei pasirenkamas labiau automatizuotas granulinis katilas.
Šildymo sistema su granuliniu katilu užtikrins ekonomiją ir priežiūros paprastumą. Be abejonių, granulės yra ateities kuras. Jos gaminamos iš pjuvenų. Medienos kainos nuolat auga, o ištekliai mažėja, todėl kūrenimas kietu kuru vis labiau darosi nepatrauklus. Specialistų teigimu, medienos granulės yra ne tik ekologiškos, mažai peleningos, bet ir daugiau negu du kartus didesnio šiluminio kaloringumo, palyginti su malkomis, todėl šildymui jų reikia gerokai mažiau. Jeigu katilas efektyvus, 200 kv. m namui apšildyti per šildymo sezoną reikia 3–4 t granulių.
Pilnai automatizuotas granulinio katilo veikimas supaprastina ir sutrumpina šildymo sistemos priežiūrą.
Rekomenduojamos šildymo sistemos:
Granulinis katilas + tūrinis šildytuvas (boileris)
Granulinis katilas + akumuliacinė talpykla
Granulinis katilas + akumuliacinė talpykla + saulės sistema
Jei pasirenkama pirma šildymo sistema, rekomenduojama rinktis "protingesnį" ir aišku brangesnį granulinį katilą, kuris sugeba susitvarkyti su šildymo sistema be akumuliacinės talpyklos. Pasirinkus šią šildymo sitemą būtinas boileris (kuris dažniausiai namie jau būna), vartojamojo karšto vandens gaminimui.
Granulinis katilas
Akumuliacinės talpos tarnauja šilumos, gaunamos iš šilumos šaltinio, pertekliui kaupti. Akumuliacinė talpa itin naudinga, kai iš kuro norima gauti maksimaliai naudos. Tiesa, akumuliacinei talpyklai reikia papildomo maždaug vieno kvadratinio metro Jūsų katilinėje, tačiau jos naudingos savybės tai atperka. Mūsų siūlomos akumuliacinės talpyklos pakankamai lengvai įnešamos į jau pastatytas katilines, nereikia ardyti durų. Talpyklos izoliacinė dalis nusiima ir talpykla lengvai telpa pro standartines duris. Skandinavai nebūtų skandinavai, kad nepagalvotų apie patogumą ne tik naudojantis jų produktais, bet ir paprastumą juos instaliuojant.
Atsiradusi perteklinė šiluma kaupiasi akumuliacinėje talpoje, t.y. šildomas tam tikras kiekis vandens, kuris kaip termofikatas teka į radiatorius ir grindinio šildymo sistemą, kai katilas jau nesikūrena.
Sistemoje su akumuliacine talpykla, šilumos skirstymą į patalpas galima automatizuoti įrengiant elektroninį reguliatorių, kuris pagal lauko temperatūrą ir nustatytą programą užtikrins temperatūros komfortą patalpose. O pasirinkus granulinį katilą, kuris yra visiškai automatizuotas, galima žiemą ramiai išvažiuoti atostogauti, palikus namus "katilo priežiūrai".
Jei planuojama rinktis šildymą su saulės sistema, būtinas šildymo sistemos komponentas - akumuliacinė talpykla. Mūsų siūlomas saulės sistemas ir akumuliacines talpyklas gamina ilgametę patirtį turinčios švedų kompanijos. Suteikiama 25 m. garantija.
AKUMULIACINĖ TALPYKLA
Akumuliacinės talpos dydis skaičiuojamas atsižvelgiant į katilo galią ir Jūsų planuojamą pakūrenimų skaičių per dieną. Jei norime kuo mažiau kartų bėgti į katilinę, turime pasirinkti galingesnį katilą didesnio tūrio akumuliacinei talpai.
Jei katilas bus 25 kW, o talpykla 500 l, reikės vienos pilnos pakūros akumuliacinei talpyklai užšildyti. Tai sakykim, jei namo plotas 180 kv m., su pasirinktu katilu ir talpykla, reikės du kartus pakūrenti, norint sušildyti namus.
Rytinė pakūra užkaitins akumuliacinę talpą, kuri per dieną atiduos savo energiją namo šildymui dieną, vakarine pakūra užkaitinta akumuliacinė talpa šildys namą visą naktį. Skaičiavimai pateikiami apytiksliai ir turint omenyje, kad katilas kūrenamas pilnu pajėgumu.
Ar žinote, kad vartojamąjį vandenį gali šildyti saulė?
Saulės kolektoriai suderinami su visomis (kietojo kuro, dujinio, skystojo ir šilumos siurblių) šildymo sistemomis, o automatika užtikrina vieningą šių sistemų veikimą. Saulės kolektoriai net mūsų platumose iki higienos normų reikalaujamos temperatūros gali prišildyti iki 100 proc. gyventojų poreikiams reikalingo karšto vandens. Bet tikintis tokio rezultato, reikėtų jungti saulės kolektorius į sistemą per akumuliacinę talpą. Šildymas su saulės sistema leidžia rinktis paparastesnį granulinį katilą, nes saulės sistemos turi pilną visos šildymo sitemos valdymą.