Kuo pakeisti baltarusiškus silikatinius blokelius?

Sustojo statybos dėl silikatinių blokelių trūkumo? Kuo juos keisti ir ar reikia koreguoti projektą? Kuo pakeisti baltarusiškus silikatinius blokelius?

Iš rinkos dingus Lietuvos statytojų labai pamėgtiems silikatiniams blokeliams, ne vienas susiduria su problema – kuo juos pakeisti, ar reikia koreguoti pastato konstruktyvo projektą.

Baltarusiški silikatiniai blokeliai jau ne vienerius metus buvo itin populiarūs statytojų tarpe dėl savo gero kokybės ir kainos santykio. Tai – pigi, bet savo savybėmis labai kokybiška, stipri ir patikima statybinė medžiaga.

Prasidėjus karui Ukrainoje, į Lietuvos rinką uždrausta tiekti prekes iš šalių agresorių. Tame tarpe ir Baltarusijos. Neilgai trukus statybų sektorius pajautė to pasekmes – 200 mm silikatinių blokelių trūkumą.

Bet nėra padėties be išeities ir šiandien norime iš konstruktorių pusės atsakyti į mums dažnai užduodamus klausimus: jeigu turiu anksčiau rengtą projektą, kuriame nurodyta statybose naudoti 200 mm silikatinius blokelius, kuo galima juos keisti? Ar galima tai daryti savo nuožiūra, o gal būtina kreiptis į specialistus (konstruktorius), kad perprojektuotų projekto SK dalį?

Ar reikia perprojektuoti konstrukcijų dalį, ar ne?

Reikia nuodugniai ir kritiškai peržiūrėti turimą konstruktyvo projektą kartu su statytoju (būtinai!) ir įsivertinti visas kitas konstrukcijas, susijusias su mūru:

- ar pastačius sienas iš kitos rūšies ir panašaus stiprumo, bet plonesnių blokelių (pvz. 180 mm), perdangos vis dar turės pakankamai vietos atramai?

- Ar sienų konstrukcijose esantys elementai, pavyzdžiui, sąramos vis dar yra tinkamos, jei naudojami plonesni blokeliai? (nes su skirtinga mūro rūšimi naudojamos skirtingos sąramos). - Jeigu yra monolito siena, ar nereikia pasikoreguoti karkaso prieš užsakymą? Ir pan.

Tokia metodiška peržiūra padės įsivertinti, ar kitos konstrukcijos puikiai dirbs kartu, net ir sudėjus plonesnius blokelius.

Kuo keisti baltarusiškus blokelius? Ar konstrukcijos laikys, pakeitus sienų mūrą į kitos rūšies blokelius?

Atlikus projekto SK dalies peržiūrą ir įsivertinus, kad pastato konstrukcijų stiprumui grėsmių nėra, galima naudoti panašaus stiprumo kitos rūšies blokelius.

Bet jeigu namo konfigūracija neįprasta (pastatas yra išraiškingesnės architektūros), yra koncentruotų apkrovų, tuomet reikėtų kreiptis į specialistą, kad jis įvertintų, ar pakeista mūro rūšis vis dar bus pakankamai stipri atlaikyti projekte numatytas apkrovas, ar nebus per mažai atraminio ploto.

Susidūrėte su panašia problema ir reikalinga konstruktoriaus konsultacija? Planuojate statyti svajonių namus ar plečiate verslą ir reikalingi konstruktoriai-inžinieriai pastato konstruktyvo projektavimui?

Kreipkitės, PROFA specialistai mielai Jums padės.

Parengta pagal PROFA PLIUS, MB medžiagą
PROFA PLIUS, MB
Raudondvario pl. 194A-1, Kaunas