Ruošiamės žiemai su oras - vanduo sistema

Vasara pamažu skaičiuoja paskutines savo dienas, o iš praėjusių mėnesių turime ko išmokti. Ruošiamės žiemai su oras - vanduo sistema

Nors liepos ir rugpjūčio mėnesiai mūsų nelepino, gegužė ir birželis gerokai nustebino. Užgriuvusi karščio banga nualino ne tik gamtą, bet ir žmones, o darbo diena be kondicionieriaus buvo tiesiog neįsivaizduojama. Vyraujant karščiams, pastebėjome, jog retas, kuris stengiasi pasiruošti oro permainoms iš anksto. Tai sukelia nemažų rūpesčių tiek klientams, tiek pardavėjams. Klientai nukenčia visų pirma dėl to, jog kainos dėl didelės paklausos yra pakilusios, o visų antra, ne visuomet pavyksta įsigyti tai, ko norime, nes sandėliuose likutis yra ribotas. Pardavėjai savo ruožtu susiduria su daugybe užsakymų, kurie lydimi nepasitenkinu, dėl ilgų pristatymo terminų, taip pat dėl aukštos kainos. Taigi kur link mes lenkiame? Bandysime pasimokyti iš klaidų ir tinkamai pasiruošti žiemai.


Šilumos siurblys oras-vanduo, kas tai?

Tai yra šildymo sistema, kurios metu šilumos siurblys pasisavina šilumą iš dirvožemio, oro arba vandens ir ją tiekia jūsų namams. Dėl saulės šilumos, esančios, dirvožemyje, ore ar vandenyje kiekviena kilovatvalandė (kWh) elektros energijos, reikalingos siurblio darbui, virsta 3-5 kilovatvalandėmis šilumos name.

Oras – vanduo, tai sistema, kuri yra ekologiška, o tarnavimo laikas yra itin ilgas. Įrenginiai gali tarnauti 20 metų ir daugiau.

Į ką atkreipti dėmesį besirenkant įrenginį ?

Kai perkame automobilį, renkamės pagal įvairius parametrus: galingumas, komforto lygis, spalva, ekonomiškumas ir t.t. O į ką atkreipti dėmesį perkant oras-vanduo sistemą?

„Norime pigiai, bet gero“, tą girdime dažnai, bet ar atėję į Mercedes ar BMW saloną, tą galėtumėte pasakyti? Vargu. Panaši situacija ir čia. Kuo didesnės šilumos siurblio kaina, tuo kokybiškiau jis bus pagamintas, tarnavimo amžius bus ilgesnis, o efektyvumas bus didesnis.

Taigi vienas iš pagrindinių parametrų, šilumos siurblio naudingumo koeficientas (COP).

Kaip tai veikia jūs klausiate? Šilumos siurblys turi dvi dalis, tai yra vidinė ir išorinė. Išorinė dalis pasisavina energiją iš dirvožemio, oro, vandens, uolienų ir vėliau ją naudoja vandens šildymui. Taigi kuo didesnis COP rodiklis, tuo daugiau energijos šilumos siurblys gali pasisavinti iš įvairių šaltinių.

Ar svarbus galingumas?

Taip, tai vienas svarbiausių dalykų ir besirenkant jūs pirmiausią turite įsivertinti kokio galingumo jums reikia.

Oras – Vanduo sistemos parinkimas yra skaičiuojamas individualiai kiekvienam namui, todėl vienos formulės kuri tiktų visiems namams nėra. Yra daugybė niuansų, tokių kaip namo energetinė klasė, senumas, pralaidumas, didumas, esama arba būsima šildymo sistema ir taip toliau, ir panašiai. Pats geriausias būdas išsirinkti galingumą – kreiptis į specialistus.

Neretai susiduriame su situacija, kuomet į mus kreipiasi klientas, mes jam pasiūlome atitinkamo galingumo oras – vanduo sistemą, o klientas teigia, kad konkurentai pasiūlė pigesnį ir silpnesnį. Šioje vietoje žmonės nesuvokia, kokią klaidą daro. Įsipilkite 10 litrų kuro ir pabandykite nuvažiuoti nuo Vilniaus iki Klaipėdos.

Panašiai ir šilumos siurblys, jei jis bus per silpnas, jūs rizikuojate, jog namas bus netinkamai apšildytas. Išvardinsime keletą pasekmių, kurios gali ištikti pasirinkus per silpną šilumos siurblį:

·Suvartos daugiau energijos. Per silpnas oras – vanduo šilumos siurblys, veiks didesniu pajėgumu, naudos papildomą el. teną, dėl ko jūs mokėsite brangiau už šildymą.

·Šilumos siurblys gali nusidėvėti ankščiau laiko. Nuolat veikiantis šilumos siurblys trumpina savo gyvenimą, todėl gali tekti ankščiau laiko dairytis į naują sistemą, arba remontuoti esamą.

·Namas gali būti apšildytas nepakankamai. Tai ką dažnai nutyli pardavėjai, norėdami jums bet kokia kaina parduoti įrenginį, gali jums sukelti nemenkų rūpesčių. Kiekvieno oras - vanduo šilumos siurblio galingumas skaičiuojamas esant +7 laipsniams, tačiau, dažnai yra nutylima, kas bus prie -5, -10 ar -20 laipsnių šalčio. Šilumos siurblys turi savybę, esant šalčiui prarasti galią. Išsirinkę įrenginį, kuris jums idealiai tinka prie +7 laipsnių temperatūros, galite stipriai nustebti, kai spustelėjus šaltukui, prie -15 laipsnių jūsų namuose bus ne taip šilta, kaip jūs norėtumėte. Būkite atidūs ir nepakliūkite į apsukrių pardavėjų rankas, o bandymas sutaupyti, gali turėti atsigręžti prieš jus.


Palankiausias metas pirkti

Ar egzistuoja palankus metus pirkti oras-vanduo sistemą? Žvelgiant iš vartotojo perspektyvos, mūsų nuomone idealiausias laikas pavasaris-vasara. Šiais metų laikais paklausa yra gerokai sumenkusi, todėl kainos neturėtų būti pakilusios, o specialistų užimtumas nebus didelis.

Pirkdami katilą rudeniop ar net žiemą, rizikuojate, įsigyti oras-vanduo sistemą tiesiog didesnėmis kainomis, o montuotojai dėl užimtumo ne visuomet bus prieinami, o ir kaina gali būti šoktelėjusi gerokai į viršų. Pakartosiu savo mėgstamą patarlę, jog roges ruoši reikia vasarą, o ratus taisyti žiemą.

Gedarta padės visais klausimais

Šilumos sistemos oras – vanduo pardavimai, įvairūs projektavimo darbai, montavimo darbai – viskas vienoje vietoje. Pateiksime jums geriausios kainos pasiūlymą, o visus montavimo bei projektavimo darbus atliks tikri savo srities profesionalai. Per savo gyvavimo laikotarpį Gedartos vyrukai sumontavo daugiau nei 150 šilumos siurblių oras – vanduo, o žinant tai, kad vieną šilumos siurblį trunka sumontuoti nuo 1 iki 2 dviejų dienų, tai yra nemažas laiko tarpas.

Neatidėliokite iki paskutinės minutės, kad vėliau netektų gailėtis.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413684 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174621 klausimų