Šilumos siurblių technologijos – katastrofa ar išsigelbėjimas?

Aukso amžius technologijų srityje Šilumos siurblių technologijos – katastrofa ar išsigelbėjimas?

XIX amžių drąsiai galima vadinti aukso amžiumi technologijų srityje. Šis amžius žmonijai padovanojo tokius genijus kaip N.Tesla ar T.Edisonas, o išradimų sritis klestėjo. Buvo išrasta daugybė naudingų žmonijai prietaisų, įrengimų ar kitokių išradimų. Tarp garsiausių galima paminėti universalų garo variklį, buvo pastatyta pirmoji šiluminė elektrinė, buvo išrastas dinamitas, į orą pakilo pirmieji dirižabliai ir tai tik maža dalis išradimų. Technologijų srityje žmonija žengė milžinišką žingsnį, bet lazda deja turi du galus. Stipriai išaugusi gamyba, resursų naudojimas ir ekologijos nepaisymas pasauliui pridarė neapsakomai daug žalos aplinkosaugos srityje. Apie tai mokslininkai diskutavo ilgai, tačiau veiksmų buvo imtasi ganėtinai vėlai XX amžiaus viduryje.

Šiuolaikinė tarptautinės aplinkosaugos politikos pradžia

1972 metai aplinkosaugai svarbi data. Tuomet įvyko Jungtinių Tautų Žmogaus aplinkos konferencija (dar žinoma kaip Stokholmo konferencija). Ši konferencija skirta aptarti tarptautines aplinkos apsaugos problemas. Joje dalyvavo 113 valstybių ir daugiau nei 400 tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų. Konferencija plačiai pripažįstama kaip vienas pagrindinių įvykių, žyminčių šiuolaikinės tarptautinės aplinkosaugos politikos pradžią.

Realūs veiksmai

Deja, žmonės realių veiksmų ėmėsi dar vėliau, perkopus į XXI amžių, kai klimato kaitos padariniai jau buvo matomi plika akimi - karštis/šaltis neįprastose žemės vietose, gaisrai, audros, uraganai, taifūnai ir kitos anomalijos. Matyt sukrėsti ir išsigandę, žmonės ėmėsi atitinkamų veiksmų: pramonė pradėjo diegti naujas technologijas ir mažinti nuodingų medžiagų patekimą į aplinką, žmonės ėmė rūšiuoti šiukšles, naudoti elektromobilis, valstybės siekia daugiau energijos išgauti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai - išsigelbėjimas

Mokslininkai vieningai sutaria, kad efektyviai kovoti su klimato kaita iš esmės galime tik kardinaliai pakeitę energijos gamybos būdus. Tradicinius (neatsinaujinančius) būdus turėtume pakeisti atsinaujinančiais. Šildyti namus malkomis, anglimis ar briketais – atgyvena. Tai yra visiškai ne ekologiška, o žvelgiant į ilgalaikes perspektyvas ir brangu. Vis labiau populiarėjanti sritis - namų šildymas atsinaujinančiais energijos šaltiniais, kurie tampa vis lengviau prieinami kiekvienam žmogui. Šilumos siurbliai – oras vanduo yra vienas iš būdu o tai yra mūsų ateitis.

Šilumos siurblys – oras vanduo, kas tai?

Oras-vanduo šilumos siurbliai, panaudojantys lauko ore esančią energiją, yra puikiai pritaikyti patalpų apšildymui. Oras-vanduo sistema yra ekologiška ir aplinką tausojanti bei naudojanti atsinaujinančius energijos išteklius. Kalbant apie būsto dydį - nesvarbu ar gyvenate mažame bute, ar pilyje. Oras-vanduo šilumos siurbliai gali būti diegiami bet kokio ploto ar išplanavimo namuose. Vidinio įrenginio sumontavimo vieta visiškai nesvarbi, todėl galėsite pasirinkti sau patogią vietą.

Dėmesys aplinkosaugai

Mitsubishi Heavy Industries Thermal Systems, ltd įmonė šioje srityje investuoja, stengiasi būti žalesni ir pristato naują šilumos siurblį oras – vanduo „hydrolution“. Šis šilumos siurblys oras-vanduo yra visiškai modernus šildant/šaldant, bei tiekiant karštą vandenį namams. Jis yra efektyvus tuo jog taupo energiją, o tuo pačiu ir jūsų pinigus. Taip pat, tai yra ekologiškas pasirinkimas, kadangi šis šilumos siurblys į aplinką išskiria daug mažiau anglies dioksido nei kiti panašūs šildymo įrenginiai. Kuriant „hydrolution“ šilumos siurblius oras – vanduo daug dėmesio buvo skirta aplinkosaugai, dėl to kiekviename gamybos procese buvo pasitelktos naujausios technologijos.

Šilumos siurblio galimybės

Hydrolution“ įrenginys priklauso aukščiausiai energetinei klasei A+++, todėl yra itin taupus, bet tai nesumažina šilumos siurblio galingumo. Jis yra 5 kartus efektyvesnis nei tradicinės šildymo priemonės. Šilumos siurblys gali sušildyti vandenį iki 58 laipsnių šilumos be jokių pagalbinių elektros šildytuvų. Šilumos siurblys turi tylos rėžimo funkciją, kuri sumažina ventiliatoriaus ir kompresoriaus greitį. Įrenginio dizainas yra patogus, todėl neužima daug vietos, o prie papildomų funkcijų galima paminėti ir prieiga prie interneto. Tai leis jums valdyti šilumos sistemas nuotoliniu būdu.

Džiugu, kad pasiekimai technologijų srityje prisideda prie aplinkos tausojimo, kuris šiuo metu yra labai svarbus. Visi šie pasiekimai leidžia manyti, kad judame teisinga kryptimi, palengvinant ne tik mūsų gyvenimą ir kasdienius procesus, bet ir prisidedant prie tvarios visuomenės kūrimo.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413684 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174621 klausimų