Gaukite pasiūlymus
iš 36 specializuotų įmonių Tinkas, glaistas
Namo šiltinimo ir vidaus sienų tinkavimo darbų eiga
Klausimas:
Kokia būtų namo sienų šiltinimo ir tinkavimo darbų eiga? Koks tinkamiausias metas atlikti tokius darbus? Ar namą reikia pirma apšiltinti iš išorės (putų polisterolas) ir tik vėliau tinkuoti vidų (gipsiniu tinku). Darbus vykdytume vasarą. Namas pastatytas iš keraminių blokelių. Ar gali toks namas ištinkuotas gipsiniu tinku būti paliktas nešildomas 2 metus?
Komentarai:
Kadangi tinkavimo darbai bus atliekami, kai oro temperatūra bus pliusinė, tai nėra būtina pirmiausia apšiltinti namo išorę. Kai namo vidus bus ištinkuotas, o tinkas bus pilnai išdžiūvęs, tai nieko blogo, jei namas bus šildomas žiemos metu. Svarbiausia, kad į namo vidų nepatektų vanduo, kuris žiemos metu gali pridaryti bėdų. Kuo geriau apsaugota pastato išorė, tuo mažesnė tikimybė, kad kažkas atsitiks viduje tinkuotom sienom.
Technologiškiausia šiltinimo ir tinkavimo darbų seka būtų ši : 1. tinkuojamas vidus, tinkas išdžiūna; 2. statomi langai, jei jų dar nebuvo; 3. namas šiltinamas polistirolo plokštėmis ir tinkuojamas dekoratyniniu tinku. Visa tai patartina daryti šiltuoju metų laiku. Gipsinio tinko name be šiltinimo sluoksnio ir pliusinės temperatūros palaikymo palikti 2 metams negalima.
Jei nebus vykdomi tolimesni apdailos darbai, o tik tinkavimas, tai tokiu atveju galima ištinkuoti namo vidų ir palikti namą neapšiltinus fasado. Pageidautina padaryti visus šlapius procesus, kol namo fasadas neapšiltintas, nes taip greičiau išeina drėgmė iš pastato, kuri atsiranda vykdant šlapius statybos darbų procesus.
Julius N., Apdailos darbai