Mažas vonios kambarys

Nedidelę namų švaros zoną galima įrengti ir mažame vonios kambaryje. Svarbiausia – labai norėti ir truputį pasistengti. Laikantis naujų higienos normatyvų, patvirtintų Europos Sąjungos, naujai projektuojamuose daugiabučiuose vonios kambarys turi būti ne mažesnis nei 6 kv. m. O senuosiuose daugiabučiuose dažniausiai yra tamsūs kambarėliai šalia vonios patalpos, taigi surasti 1,5−2 kv. m nedidelei pirties kabinai įmanoma ir daugiabutyje. Mažas vonios kambarys

Šiuolaikinės santechnikos galimybės leidžia patogiai išplanuoti net ir mažiausią patalpą. Visi santechninės keramikos gamintojai komplektuoja ir mažus praustuvėlius, kurių plotis gali būti iki 20 cm, taigi tilpti ir mažiausioje patalpoje. Žinoma, tokiame praustuve bus nepatogu valytis dantis ir praustis veidą, nes patogiausias praustuvas vonios kambaryje yra apie 60 cm ilgio ir maždaug 50 cm pločio, tačiau siauresnis ir ilgesnis, pvz., 80 x 40 cm, jau yra pakankamai patogus kasdienėms prausimosi procedūroms atlikti. Renkantis praustuvą ar klozetą mažai vonios patalpai, svarbu, kad jis būtų ergonomiškų formų ir nekliudytų praeiti. Tam labiausiai tinka suapvalintos formos be kampų arba galima suformuoti specialias nišas iš gipso kartono ir apklijuoti jas plytelėmis. Nišą su lentynomis ar atskiras lentynas labai patogu įrengti virš pakabinamo klozeto. Standartinis potinkinis pakabinamo klozeto rėmo aukštis yra 1,2 m, o likusį aukštį galima išnaudoti lentynoms įrengti. Potinkinis rėmas su niša virš jo mažoje erdvėje pasiteisins savo vientisumu ir priežiūros paprastumu: pakeltas nuo žemės pakabinamas klozetas suteikia galimybių lengviau valyti grindis ir dailiau atrodo – nematyti bakelio, mažiau papildomų (ir nereikalingų) elementų.
Maža vonios patalpa gali tapti nedideliu patogiu ir jaukiu priepirčiu. Yra praustuvų, klijuojamų po stalviršiu. Tokius praustuvus lengviau valyti, vonioje dominuoja baldas, o ne vonios kambario įranga, nes pastaruoju metu jaučiama tendencija vonios kambarį paversti tikru kambariu su dideliu veidrodžiu, patogia kėdute prisėsti, ypač − po pirties procedūrų.

Jeigu neliko vietos skalbimo mašinai, nieko baisaus – šiuolaikinės geros skalbimo mašinos dirba tyliai, jas galima paslėpti sieninėje spintoje šalia esančiame prieškambaryje arba įmontuoti po virtuvės stalviršiu. Neliko vietos bidė? Taip pat nieko baisaus – yra specialūs bidė dušiukai. Tik tokiu atveju būtų geriau, kad kriauklė ir klozetas būtų įrengti šalia vienas kito – tada bidė dušiukas jungiamas prie kriauklės įvado. Net ir mažame vonios kambaryje galima suplanuoti įvairias lentynas arba spinteles po kriaukle – juk tikrai patogiau laikyti dalį rankšluosčių ir kosmetiką vonios kambaryje, o ne kas kartą bėgioti į drabužių spintą.
Didelė tikimybė, kad nedideliame vonios kambaryje gali tekti rinktis tarp vonios ir dušo arba tenkintis dušu ir atsisakyti vonios. Tokiu atveju tikslinga pasitarti su specialistais, − galbūt galima įrengti trapą ar angą vandeniui subėgti ir atsisakyti dušo padėklo. Toks trapas gali sutaupyti nemažai vietos, jį galima įrengti visai šalia klozeto – juk šis prietaisas nebijo vandens. Atskirti jį nuo bendros erdvės maudantis galima vandeniui nepralaidžia užuolaida.

Mažame vonios kambaryje labai svarbu − gera ventiliacija, kad neužsilaikytų susikaupę vandens garai. Tuo tikslu durų apačioje būtina numatyti įrengti groteles, kad į patalpą patektų oro ir jis būtų ištraukiamas per ventiliacijos angą, įrengtą nuleidžiamose lubose arba sienoje arti lubų. Jeigu standartinėje, gamykloje surinktoje kabinoje jau sumontuotas ventiliacijos kanalas, įkaitęs oras pašalinamas per vonios patalpoje esantį ventiliacijos kanalą. Šis procesas bus efektyvesnis, jeigu numatyta mechaninė ištraukiamoji ventiliacija.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 417779 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3359
Iš viso buvo užduota 177061 klausimų