Inžinerinės sistemos – Patarimai

Vonioje noriu šildomų grindų, bet kaip pačias grindis norėčiau dėti pjaustytas klinkerio plytas. Kokio storio turi būti klinkerio plytos, kad jaustųsi elektra šildomų grindų efektas (jei apskritai jaustųsi)?
Sveiki, kiek kainuotų projektas senų oro linijų demontažas? Jie jau neveikia, elektra yra po žeme.
Norėčiau paklausti, ar galiu naudoti kaip pagrindinį infraraudonųjų spindulių šildymą, ir ar daug elektros sunaudos, jei neturiu saulės baterijų?
Šilumos siurblys tinkantis radiatoriams
Mano sodo namelis daugiau kaip prieš 40 metų buvo pastatytas pagal sodų bendrijos bendrą planą prie pat sodo ribos. Kaimyno namelis stovėjo prie sekančios ribos. Dabar senasis kaimynas nuvertė senąjį namelį ir pardavė tik sklypą. Naujas kaimynas reikalauja pasirašyti sutikimą kurti bendrą gaisrinį vienetą, nes ruošiasi statyti 240 m2 namą, o sklypo plotis 16 metrų arba susirinkti savo namelį, nes jis stovi arčiau kaip 3 metrai nuo sklypo ribos ?
Laba diena, ar galite pasakyti, kur reikia kreiptis dėl elektros stulpo atramos iškėlimo iš privataus kiemo? ESO teigia, kad jie perkėlė elektros linijas po žeme, o atramas paliko seniūnijai. Seniūnas kategoriškai neigia, kad atramos priklauso jiems ir siūlo kreiptis į ESO. Užburtas ratas, neaišku, kas meluoja. Gal galite padėti suprasti?
Galvoju, kad šilumos siurblys sunaudoja per daug elektros. Situacija - naujai pastatytas B klasės karkasinis namas. Plotas - 40m2, šildymas - oras/vanduo - WH-MDC05J3E5 Monoblokas 5 kW 230V tenas 3kW R32. Suvartojimas: 09: 200kWh, 10: 100kWh, 11: 520kWh, 12: 432kWh, 01:498kWh, 02: 302kWh, 03: 408kWh. Kokie galimi variantai sumažinti elektros sąnaudas?
Namas senos statybos, renovuojamas, manau pasiekti B šilumos klasę, 2 aukštų + rūsys po visu namu, šildomas plotas +- 150 kv.m. Šalia namo (20m atstumu), įrenginėjamas betonuotas baseinas. Kuris šilumos siurblys, būtų efektyvesnis (kaštų atžvilgiu) ar oras-vanduo, ar vanduo-vanduo (panaudojant baseino vandenį, baseinas 15m x 5m x 2m gylio).
Nupirkome sodo namą. Mūsų sklype stovi stulpas ir nuo to stulpo pajungta elektra į 4 namus. Vieno namo elektra pajungta nuo stulpo nesaugiai, pakabintas ant medinės lentos paprastas ne lauko jungiklis, laidai supuvę, susiraizgę. Šeimininkas miręs, o paveldėjęs sūnus gyvena užsienyje. Kaip galėčiau išspręsti šią problema, nes mano sklype netvarkingi avarinės būklės kaimyno laidai, bet kada gali įvykti nelaimė. Ar ESO turėtų tai tvarkyti? Kas už tai sumokėtų? (Su savininku nėra galimybių susisiekti)
Sode statysime sodo namelį iki 80 kv. be statybos leidimo, tačiau gyvensime pastoviai. Kaip daryti su valymo įrenginiais, ar galėsime įsirengti, ar vis tiek reikės kažkokio leidimo ar projekto? Bet kadangi tai sodo namas, ar toks valymo įrenginys iš vis galimas ar tik vietinis įrenginys?
Renovuojamame daugiabutyje noriu pasikeisti radiatorius, radau tokį negirdėtą man gamintoją Vogel&Noot. Galima juos dėti, nereiks po metų ar dvejų jų keisti?
Noriu konsultacijos, kaip reikėtų skaičiuoti-parinkti šilumos siurblio oras/vanduo galingumą pastatui, jei jame norime įrengti grindinį šildymą ir 5 patalpose fankoilus šildymui/vėsinimui. Pastatas A+ klasės, 5 patalpos vienodo ploto po17 m2, grindinio šildymo patalpos plotas 25m2, langai plastikiniai,1,5 m2 ploto, du paketai.
Gyvenu 6 metų senumo name. Žiemą kambariuose labai rasoja langai ir kai kur pradėjo kampuose kauptis pelėsis. Ar užtektų kambariuose įmontuoti mini rekuperatorius, kad išsispręstų problema? Yra trys kambariai po 15 kv. m.
Norėjau pasiteirauti dėl grindinio šildymo. Grindinio šildymo kolektoriai yra padaryti katilinės patalpoje. Katilinės patalpos grindys nėra apšiltintos ir per jas yra nuvesti grindinio šildymo vamzdeliai į kitas namo patalpas, kurių grindys yra apšiltintos polistirolu 20 cm storio. Klausimas būtų ar pastačius siurblį oras-vanduo grindys šils normaliai, ar dėl katilinėje neapšiltintų grindų bus problemos su grindiniu šildymu?
Nuo pagrindinio elektros įvado iki mano sklypo yra apie 300 metrų. Užpildėm paraišką kartu su kaimynu į ESO. Mums priskaičiavo kiekvienam po 10,000e. Ar galima būtų kažkaip patiems sumažinti šias išlaidas? Gal mes patys galim prakasti padėti tinkamą kabelį ir tada ESO atvažiuotų, patikrintų ir pajungtų elektrą, ar įmanomas toks dalykas? Kaip padaryti, kad sumokėti mažiau?
Turime vandens filtrą Riversoft 15, jau 4 metai. Dabar kartais jaučiamas sūrstelėjęs vanduo, kas galėtų būti? Gal reikia pasidaryti vandens tyrimus? Laukiu atsakymo.
Pas mus yra katilas Ariston, šildomas elektra, vertikalus. Dažniausiai neturime karšto vandens, bėga drungnas, nors termometras rodo tris dušus ir kokius 52 laipsnius. Taip iš eilės būna kokias keturias ar penkias dienas. Po to nei iš šio, nei iš to vieną dieną bėga karštas vanduo, toks kokį rodo termometras. Ir vėl nuo pradžių - drungnas, kartais karštas, ir taip jau porą metų. Koks tai gedimas? Norėtųsi pastoviai karšto vandens.
Nuo stulpo iki skaitliuko ateina avarinės būklės įvadinis laidas. Kas turi keisti tą laidą ESO ar pats žmogus? Laidas iki skaitliuko.
Boileris Ariston velis 100. Du metus nebėgo per apsauginį vožtuvą vanduo, sumontavus nugeležinimo filtrą ir prie jo manometrą (gal sutapimas dėl filtro) pastebėjau, kad kaitinant sukyla slėgis iki 8 bar. Nuo 7 bar suveikia atbulinis vožuvas ir išbėga kažkiek vandens. Ar padės išsiplėtimo indo sumontavimas? Keisčiausia tas, kad du metus nebuvo jokių problemų. Vandens slėgis iš įvado 4bar.
Butas yra ketvirtame (paskutiniam) aukšte. Ar galima išorinį šilumos siurblio bloką montuoti ant stogo, nes yra tik viena lauko siena, kuri yra įstiklintas balkonas?
Laba diena, įsirenginėjame gyvenamąsias patalpas antrame aukšte, apie 40 kv.m. Abu aukštai šildomi (antras grindinis šildymas, pirmas radiatoriai, kur stovės ir katilinė). Norime statyti kieto kuro katilą, 12 kW. Klausimas kaip apskaičiuoti, kiek reikėtų vandens į sistemą be akumuliacinės talpos, kad katilas nevirtų?
Vidutiniškai per mėnesį suvartojama 200 kW. ESO priskirta galia 5kW. Ar pakaktų tokios galios norint įsirengti saulės elektrinę su mintimi ateityje prijungti elektrinį grindinį šildymą 40 kv. patalpoje. O gal verta imant ESO sąlygas prašyti ir galios padidinimą? Kokio galingumo ir kodėl saulės elektrinė būtų optimaliausia? Nes visos reklamos dažniausiai siūlo įsigyti 10 kw elektrines, kodėl?
Turiu stogą į pietinę pusę 36 kv. Kaip suprantu galėčiau pasistatyti 3 kW saulės elektrinę. Elektros suvartojame daug, apie 700-800 kW per mėn. Ar verta tokią saulės elektrinę statyti, kuri patenkins tik dalį poreikių? Į APVA paramą pretenduoti turbūt negaliu, nes neturėsiu ką priduoti į eso tinklus.
Ar reikalingas įžeminimo kabelis apšvietimui?
Visame bute yra grindinis šildymas, tačiau viskas, išskyrus vonios kambarį yra užbetonuota. Ar yra prasmė montuotis termostatą su grindų temperatūros jutikliu TIK vonios kambaryje, kad galėčiau reguliuoti temperatūrą visame bute? Manau to reikia, kadangi svetainėje ir miegamajame bus laminatas arba vinilas, kuriems maksimali grindų temperatūra neturėtų viršyti 27-28 laipsnių. Ar teisingai suprantu, kad grindų temperatūros jutikliui sumontuot reikia gręžti grindis?
Inverteris Sungrow 8 kW, kiek galima dėti saulės panelių? Duomenų lape rašo 12kW Max. ESO leistina galia 8kW.
Nusipirkome butą, jame yra kondicionierius įstiklintame balkone. Kondensatui yra išvesta šlangutė pro balkoną į lauką - padaryta balkone skylė, kad praeitų šlangutė į lauką. Mums iškilo klausimas ar viskas padaryta gerai ir ar tam nereikėjo leidimų, ar galima jiems buvo padaryti skylutę balkone įvedant šlangutę? Ką turėtume žinoti apie tai? Ar nereikia jokių leidimų tam? Renovuos namą, tad nenorime nemalonumų, kad kažkas padaryta bus ne taip.
Kokią įtaką elektros generavimui turi modulio montavimo kampas? 25 laipsniai.
Norint panaikinti elektros oro linijų (10kV) stulpus ir patiesti laidus po žeme, kokia dabar yra orientacinė kaina už 1 tiesinio metro klojimą (kartu su darbais ir medžiagomis), bei pačio stulpo panaikinimo kaina?
Ar galima iš valymo įrenginio išvalytą ar lietaus nuotekų vandenį per sodų bendrijos kelią nuvesti į bendrijos patvorį, kuris už tvoros patenka į gretimą bendriją ?
Norime pasistatyti šilumos siurblį oras-oras. Patalpa 50kv/m. Šiuo metu šildoma ketaus krosnele. Ją norime palikti kaip papildomą šilumos šaltinį. Ar įrenginį rinktis pagal gamintojo rekomenduojamą plotą ar galima ir silpnesnį? pvz 25kv/m?
Namas senos statybos, apšiltintas, 120m², dabar kūrenamas kietu kuru. Noriu įsirengti dujinį šildymą. Ar daug perdarymo reiktų, kad prie esamos sistemos atjungus kieto kuro katilą, prijungti dujinį šildymą?
Rengiuosi statyti antžeminę saulės elektrinę. Norėčiau sužinoti kur geriausia įrenginėti keitiklį (inventorių). Ar būtų gerai, jei jis būtų sumontuotas namo viduje prie elektros skydinės? Ši vieta būtų nutolusi apie 30 m.
Noriu paklausti kokios firmos momentinis vandens šildytuvas būtų efektyviausias? Ar tikslinga jį būtų įsigyti, nes vanduo gan kalkėtas?
Planuoju statytis namą ir reikia atsivesti apskaitos spintos įvadą nuo transformatorinės, ar galima samdyti įmonę, kuri paklotų kabelį ar čia, tik ESO daro tuos darbus? Kabelį ir visą kitą supirkčiau. Gal galite pasiūlyti kas gali tuos darbus atlikti?
Kokius naudoti kanalizacijos vėdinimo kaminėlius virš stogo? Čerpių tiekėjai siūlo tokius pat kaip pat čerpės, bet klausimas ar nekils problemos žiemą kada stogą apsnigs ar vis gi geriausia naudoti aukštesnius kaminėlius?
Ar galima išvesti kanalizacijos alsuoklį pro pakalimą į lauką uždedant pakalime groteles ar kažką panašaus? Nenoriu gręžti skylės stoge, pro plėvelę ir statyti kaminėlį. Sprendimas toks kilo, kadangi nuo alsuoklio prasidedančio grindyse iki lauko sienos yra labai nedidelis atstumas, o vesti per stogą ir toliau ir sudėtingiau.
Gyvenamajame name iš čiaupo nenormaliai bėga vanduo. Nustačius vieną poziciją, iš pradžių bėga normalios temperatūros vanduo, po to įsijungus hidroforui bėga karštas, nustojus veikti hidroforui bėga šaltas vanduo. Ką daryti?
Senos statybos name turiu radiatorinį šildymą su granuliniu katilu. Dabar planuoju lupt grindis ir įrenginėti grindinį infraredinį šildymą, kadangi statysiu saulės elektrinę. Ar tiktų prie jo kartu įrengt grindinį vandens šildymą kaip papildomą, ar palikt radiatorinį? Oras vanduo siurblio nesinori, nes namas nelabai sandarus, tai šaltesniu metų laiku gali neužtekti.
Meistrai paklojo kabelius be gofros tarp grindų sluoksnių polistirolo. Ar tai gerai?
Namas ką tik renovuotas. Atidarius langus, radiatoriai įkaista, nors jie pastatyti ant nulio. Kituose renovuotose namuose, vėdink kiek nori. Radiatorius, jei užsuktas jis nešyla.
Statome 2 sublokuotus namus po 100m2 vieno aukšto, A++ klasė. Galvojam geoterminį šildymą daryt abiems namams. Gal sakom užtektų ir gręžinių mažiau ..ką manot ?
Įsirenginėju naujos statybos 2k. butą (43m2). Noriu ir kondicionieriaus (išoriniam blokui numatyta vieta balkone, taip pat yra rekuperatorius vonioje), bet labai norėčiau išvengti kabinti griozdiško vidinio bloko ant sienos. Internete radau, kad parduodami ortakiniai kondicionieriai, kurie turėtų pasislėpti virš lubų ir vėdinti per išvedžiotus ortakius abiejuose kambariuose. Ar tai įmanoma? Kokie pliusai ir minusai?
Mąstau prieš sudedant lubas išsivedžioti gartraukiui skirtas komunikacijas ir tam, kad sutaupyti lubų aukštį, naudoti plačius plastikinius ortakius. Ar rekomenduotumėte juos naudoti? Ar geriau jų vengti? Ar reikia per jungtis juos kažkaip izoliuoti? Neramina, kad jei paslėpsiu juos po lubomis, kažkam atsitikus negalėsiu prie jų prieiti.
Sveiki, noriu paklausti ar galima nuotekas iš valymo įrenginių išvesti į drenažo šulinį kuris yra kaimynų sklype, ar reikia kaimynų sutikimo?
Šildymas elektriniais radiatoriais. Įdomi kitų patirtis, tarkim yra tokie akumuliaciniai, ar bus naudos iš to? Ar yra kas naudoja infrared kaip pagrindinį šilumos šaltinį? Patalpos gana gerai izoliuotos akmens vata, nauja sandari stogo konstrukcija, naujai įrengiami butai daugiabučio palėpėje.
Kaip įsirengti grindinį šildymą? Namas dviejų aukštų su betoninėm perdangom, po namu rūsys. Bus šildoma granuliniu arba oras-vanduo.
Bute neveikia ventiliacija, per ventiliacijos angas oras eina į patalpas, o ne kaip turėtų būti, į lauką. Bute yra rekuperatoriai, bet tai problemos neišsprendė, atidarius langą, net ventiliatorius įtaisytas ventiliacijos šachtoje, neįjungtas pradeda suktis į kitą pusę, kvapai ateina iš techninio aukšto.
Sodo name (negyvenamas- būnam tik vasarą) montuosim momentinį vandens šildytuvą (trim taškam). Ar dušui rekomenduotumėte termostatinį maišytuvą, ar paprastą?
Šilumos siurblio skydelyje užsidega HD1/5451 Pav.sign.Z1 Per mažas tur. srautas atitirpimo metu, dėl ko taip atsitinka?
Norėjau pasiklausti ar horizontalus boileris gali kabėti vertikaliai? Dėl vietos sumetimo, ir ar veiktų boileris normaliai, jei jis kaba vertikaliai nors skirtas kabint horizontaliai?
Name įrengta dviejų vamzdžių radiatorinė šildymo sistema (kaip priede). Šildymo plotas apie 100 kv.m. Vandens tūris radiatoriuose ir vamzdžiuose apie 250 l. Ar tikslinga būtų keisti šildymo katilą (malkom kūrenamą) į siurblį oras-vanduo? Keičiant, ar patartumėte keisti ir dviejų vamzdžių šildymo sistemą į kolektorinę su tais pačiais radiatoriais?
Kokį šildymą labiau apsimoka pirkti 75 m2 A++ klasės gyvenamajam pastatui? Oras-vanduo siurblys ar vis tik elektrinis katilas? Paruoštas grindinis šildymas. Noriu atkreipti dėmesį, kad pastate nebus pastoviai gyvenama, daugiau gal savaitgaliais. O kitomis dienomis bus nustatytas žemesnės temperatūros palaikymas tik.
Kokio galingumo turėtų būti radiatoriai, jeigu turime 12kv. kambarį su dviem langais? Namas nuosavas neapšiltintas.
Sakykite, ar galiu gauti elektros dėžutę ir apskaitą ant šalia sklypo el. stulpo laikinam statiniui, kuriam statybos leidimas nereikalingas?
Ar tikrai vėjo turbina įmontuota virš ventiliacijos angos sumažins bute drėgmę ir sienos nepelys?
Mano name turiu 5kW, norėjau padidint iki 18kW. Padaviau eso paraišką. Gavau atsakymą, kad numatoma kaina bus apie 19,000. Dėl to, kad reikia atlikti tinklo rekonstrukciją. Kas tai yra? Mano elektrikas sakė, kad mano skyde ateina trifazis kabelis, tai nelabai suprantu kodėl neįmanoma paprasčiausiai pakelti galią ir tik sumokėti sumą už kW, o ne už tinklo rekonstrukciją. Ką daryti tokiu atveju? Laukti kada ESO patys atliks tinklo rekonstrukciją? Nelabai suprantu kokie gali būti variantai, nes 5kW yra nepakankama gyvenamajam namui.
Namas apie 150 kv.m ant ežero kranto, atstumas apie 40 m. Nuo ko pradėti, kad įrengti šildymą, naudojant ežero vandenį?
Noriu paklausti, ar galiu neardant senų grindų kaip pvz. parketo pasidaryti grindinį šildymą ir vėl dėti kitą dangą? Namuose turiu oras vanduo pečių ir radiatorius.
Kuris vamzdis geriausias šildomų grindų įrengimui? Daugiasluoksnis ar tik šildomom grindim skirtas vamzdelis? Ir kokios firmos optimaliausias būtų? 80kv.m namukas.
Kodėl užšąla išorinis sistemos oras-oras blokas? Naudojau sistemą 3,5 kW galingumo po naujų metų. Blokas laikas nuo laiko atitirpinėja, tačiau bloko apačioje vis kaupėsi ledas ir dabar blokas tris ketvirtadalius apšalęs 1 - 1,5 cm. storio ledu.
Planuojame sodyboje šildomas grindis. Sistema bus oras vanduo. Namas karkasinis, naujai pastatytas, grindys įrengtos ant lagių sudėtos 22 mm osb plokštės. Šildoma kvadratūra 64 kvadratai. Gal galite patarti kokio diametro vamzdį rinktis grindims, 16 ar 18, ir kokias plokštes geriau rinktis vamzdžiams išvedžioti? Betonavimo darbų nebus, norime sausų grindų įrengimo. Gal užtenka paprasčiausių aliuminio plokščių?
Turime gręžinį jau 8 metus. Buvo daug geležies, tai pasistatėme nugeležinimo filtrus. Viskas buvo puiku. Po 7 metų gal buvo sutvarkytas pirmas balionas, po jo sutvarkymo po kurio laiko pradėjo smirdėti karštas vanduo supuvusiais kiaušiniais. Tada prisiprašėme, kad sutvarkytų ir kitą balioną, pakeistų užpildą. Geru vandeniu pasidžiaugėm neilgai, tada liepė pasikeisti boilerį, pasikeitėme jį ir vanduo karštas vis tiek smirda.
Ar reikia išjungti oras-vanduo, jungiant kieto kuro katilą?
Nuosavame name meistrai nuo gartraukio gofruotu aliuminio vamzdžiu (nuo gartraukio iki sienos apie 1,5m) per namo sieną išvedė laukan ortakį. Negalim naudotis - šaltis eina vidun. Pasiūlykite konkretų sprendimą - atbulinį vožtuvą, savaime užsidarančias lauko groteles (žaliuzi), gal vamzdį reikia pakeisti ir jį apklijuoti akmens vata (3-5 cm storio).
Vandens filtrų regeneracija vyksta gana triukšmingai, o kadangi ji nustatyta nakčiai, kartais net prikelia iš miego (miegamasis už katilinės sienos). Ar įmanoma tą triukšmo lygį sumažinti, ar reikia papildomos sienų izoliacijos?
Turime vandens gręžinį, sklypo plane jis pažymėtas, tačiau nėra įteisintas. Ar įmanoma jį įteisinti pačiam ir ką reikia turėti, ar visgi reikės kreiptis į tai atliekančias įmones?
15 metų šildžiausi namą 75kv.m su paprastu dujiniu Junkers katilu. Šiemet pakeičiau į modernų kondensacinį Baxi Dou Tec Compakte E24. Deja dujų sąnaudos padvigubėjo!!! Būdavo iki 150 kub. per mėnesį, dabar gruodžio mėn. kuomet dar nebuvo šalčių 320 kub. Meistrų klausiu priežasties, kviečiu atvykti "perkrauti"/naujai instaliuoti, visi sako, kad tai normalu. Kodėl tuomet visur rašoma, kad kondensaciniai katilai našesni? Norėčiau išgirsti ekspertų nuomonę.
Ar galima įmontuoti vidaus- kambario temperatūros daviklį į šilumos siurblį Panasonic Aquarea? Jei lauke +5- 0- -7 temperatūros, tai kambariuose šalta, nes paduodamo vandens temperatūra tik +44. Kai lauke šalčiai, kambariuose šilta.
Norėčiau paklausti ar yra galimybė suporuoti dujinį kondensacinį katilą kartu su oras vanduo šilumos siurbliu? Visame name yra grindinis šildymas. Ir esant mažesnėm temperatūrom naudoti šilumos siurblį, o labiau atšalus ar esant nenumatytom aplinkybėm naudoti dujas. Ar yra galimybė automatizuoti tokią sistemą? Kad pvz. nuo -10 veiktų dujų katilas, o iki -10 šilumos siurblys?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 396863 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3313
Iš viso buvo užduota 166009 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 7 specializuotų įmonių