Difuzinės plėvelės
Alternatyva daugiasluoksnei kvėpuojančiai stogo dangai
Stogo plėvelės dažnai veikiamos aukštos temperatūros, tai ypač būdinga pastatams su metaliniais stogais. Laikui bėgant tai gali ženkliai sumažinti jų atsparumą vandeniui, kaip ir tuomet, kai statybų metu plėvelės kurį laiką veikiamos tiesioginio UV spindulių poveikio. Kadangi dėl abiejų veiksnių antrosios pagrindo dangos vandens išstūmimo funkcija gali ženkliai sumažėti, o tai, savo ruožtu, gali paskatinti puvimo procesus, pelėsio susidarymą, būtina rinktis sprendimą, kuris, kaip bandymais buvo įrodyta, padeda veiksmingai išvengti abiejų pavojų.
Atlikus išsamų, DuPont inicijuotą senėjimo bandymą, Tyvek® kvėpuojančios membranos abiem atvejais buvo pranašesnės lyginant su daugiasluoksnėmis kvėpuojančiomis stogo dangomis. Bandymais, kuriuos atliko Švedijos SP Techninių tyrimų institutas, nustatyta, kad DuPont™ Tyvek® kvėpuojančios membranos gali užtikrinti veiksmingą, vandeniui nelaidžią apsaugą net ir veikiant tiesioginiams UV spinduliams bei esant aukštoms temperatūroms.
Ultravioletinės (UV) spinduliuotės bandymai
Kai stogai ir sienos neuždengiami laiku arba, jei vėluojama laiku baigti suplanuotus statybos darbus, stogo dangos ilgą laiką yra veikiamos kenksmingo UV spindulių poveikio. Tai gali smarkiai sumažinti stogo dangos nepralaidumą vandeniui.
Tikslas: nustatyti Tyvek® kvėpuojančių membranų atsparumą vandeniui po to, kai jos kurį laiką buvo veikiamos tiesioginių UV spindulių.
Visos stogo kvėpuojančios plėvelės buvo veikiamos tiesioginių ultravioletinių spindulių. Vėliau buvo atliktas bandymas, kuriuo siekiama išsiaiškinti ar šių plėvelių atsparumas vandeniui vis dar atitiko W1 atsparumo vandeniui klasę.
Atsparumo karščiui bandymai
Ilgalaikis aukštų temperatūrų poveikis gali pakenkti įprastų daugiasluoksnių stogo dangų nepralaidumui vandeniui, dėl to gali atsirasti pelėsių ir/ar kilti kitų su tuo susijusių grėsmių. Metalinės stogo dangos ypač greitai įkaista, todėl renkantis tinkamus ilgalaikio eksploatavimo sprendimus būtina viską gerai apgalvoti.
Tikslas: nustatyti kokį poveikį aukštos temperatūros (90 °C) turi vandeniui nelaidžioms Tyvek® kvėpuojančioms membranoms.
Visos stogo kvėpuojančios plėvelės buvo veikiamos 90 °C temperatūros (viršijant 70 °C temperatūrą pagal CE reikalavimą) ir po to išbandomos siekiant užtikrinti, ar jų vandens atsparumas atitinka W1 klasę.
Rezultatai: Tyvek® produktai ir šį kartą pademonstravo ilgaamžiškumą ir žymiai didesnį atsparumą aukštai 90 °C temperatūrai.
DuPont sukūrė tokius Tyvek® gaminius, kurie puikiai atlaiko didelius kiekius UV spindulių ir aukštas temperatūras, išsaugodami savo kokybę bei apsauginę funkciją. Tai reiškia, kad pasirinkus Tyvek® gaminius, ne tik padidinamas visų tipų pastatų energinis efektyvumas, bet ir užtikrinamas patvarumas bei ilgalaikė apsauga.
Aukštos kokybės funkcinis sluoksnis
Tyvek® kvėpuojančių membranų paslaptis slypi jų unikalioje struktūroje. Labai patvarus funkcinis sluoksnis yra nuo šešių iki aštuonių kartų storesnis nei daugumos daugiasluoksnių stogo dangų. Jis pagamintas iš karščiui ir UV spinduliams atsparaus polietileno (PE), užtikrinančio patikimą, ilgalaikę apsaugą, t.y. tai ką konkurentų siūlomi produktai ne visada gali garantuoti.