UAB Brasta Build ekspertų komentarai
Ką rinktis perdangos šiltinimui
Ką rinktis ar garo izoliacinę plėvelę, ar pir plokštes perdangos šiltinimui? Sprendimo pliusai minusai. Naujai statomas namas A++ klasės. Stogas - -šiferis, dvišlaitis. Vieno aukšto namas.
Tiek vienas, tiek kitas sprendimas yra geras, tik svarbu viską tvarkingai ir teisingai sumontuoti bei užsandarinti. Aš rekomenduočiau dėti garo izoliacinę plėvelę Tyvek Airguard Reflective. Ši plėvelė naudojama lubų ir sienų garo izoliacijai, nes yra 100 procentų sandari oro konvekcijai ir turi labai mažos emisijos paviršių, o tai stipriai padidina pastato šilumos izoliacijos efektyvumą. DuPontTM AirguardTM Reflective stabdo nevaldomus oro srautus pastato viduje ir sukuria geresnę šilumos izoliaciją, kas yra pagrindas norint sukurti komfortišką ir energiją taupantį namą. Vandens garų pralaidumo vertė (SD) yra net 2000m. Taip pat ši plėvelė atspindi iki 95 % spinduliuojamos šilumos bei sumažina šilumos nuostolius ir padidina statinio konstrukcijos R vertę. Gaminiui suteikiama 25m. garantija.
Difuzinė plėvelė ant nešiltinto ūkinio pastato stogo
Ar būtina dėti difuzinę plėvelę ant nešiltinto ūkinio pastato stogo? Pastatas nebus šildomas. Skardinė trapecinė skarda. Dvišlaitis stogas.
Difuzinės plėvelės paskirtis yra apsaugoti pastatą nuo vandens, vėjo ir pašalinti susidariusį kondensatą. Kitaip tariant difuzinė plėvelė yra tarsi antras stogas. Kadangi bus dedama skarda, aš rekomenduočiau dėti difuzinę plėvelę arba bent jau antikondensacinę plėvelę.
Difuzinė plėvelė, kai namas apšiltintas ekovata
Sveiki, apšiltinau seną (labai) namą ekovata, kokia difuzine plėvele reiktų dengti fasadą, kai apdailą (fibrocementinė dailylentė) dėsime po 5 mėnesių?
Klausimas ar fasadas bus uždaras ar atviras. Jei fasadas bus uždaras-tada rekomenduojame dėti Premium klasės difuzinę plėvelę Tyvek Housewrap (15m. garantija), Tyvek Soft (15m. garantija) arba Tyvek Solid (25m. garantija). Jei atviras, t.y. su tarpeliais- tada tinkamas tik vienas variantas-Tyvek UV Facade (15m. garantija).
Kitas dalykas nei viena difuzinė plėvelė negali būti atvira 5mėn. Daugelis plėvelių turi UV atsparumą 1mėn. ar 2mėn. Tyvek difuzinės plėvelės gali išbūti neuždengtos 4mėn. O jei naudosite Tyvek UV Facade - tada galite palikti atvirą -6mėn.
Kitas dalykas nei viena difuzinė plėvelė negali būti atvira 5mėn. Daugelis plėvelių turi UV atsparumą 1mėn. ar 2mėn. Tyvek difuzinės plėvelės gali išbūti neuždengtos 4mėn. O jei naudosite Tyvek UV Facade - tada galite palikti atvirą -6mėn.
Aliuminizuotos garo plėvelės pasirinkimas
Negyvenamoj palėpėj žadu dėti garo plėvelę, nes pasirodo, jos nėra. Klausimas vienas, kokia garo plėvelė geresnė ir kuom skiriasi, Eurovent AKTIV ALU ar EUROVENT STANDART ALU 90? Man yra svarbu, kad būtų aliuminizuota, kad kylanti šiluma atsispindėtų ir grįžtų atgal į gyvenamąją patalpą.
Galime pasiūlyti premium kokybės produktą su 25m. garantiją Tyvek Airguard Reflective. Ši plėvelė turi tikrą aliuminio sluoksnį ir SD vertę 2000m. Taip pat turime ekonominį variantą Fortex Reflex.
Plėvelė statomam rąstiniam pirties pastatui
Sveiki, kokią plėvelę rekomenduotina dėti statomam rąstiniam pirties pastatui? Pastatas ir palėpė nuolat nešildomi.
Nežinau apie kurį mazgą kalbate, bet iš išorės yra dedama difuzinė plėvelė, kurį apsaugo nuo vėjo ir vandens, iš vidaus dedama garo izoliacinė plėvelė, o jei kalbant apie pačią pirtį -naudojamas ALU popierius. Reiktų žinoti visus mazgus, tada galima parinkti produktus. Dėl smulkesnės informacijos skambinkite, patarsime.
Priešvėjinė plėvelė mediniam neapšiltintam sandėliukui
Yra pastatytas medinis sandėliukas. Ar galima iš vidaus uždėti priešvėjinę plėvelę? Ar tai būtina ar ne? Sandėliukas neapšiltintas, nudažytas iš lauko pusės.
Taip, galite dėti priešvėjinę arba difuzinę plėvelę. Priešvėjinė plėvelė apsaugos nuo vėjo, difuzinė nuo vėjo ir vandens.
Garo plėvelė iš vidaus ant lubų ir sienų prieš darant metalinį karkasą gipsui
Namas rąstinis iš lauko pusės bus apšiltintas ekovata, lubos taip pat ekovata. Klausimas ar reikės garo plėvelės iš vidaus ant lubų ir sienų prieš darant metalinį karkasą gipsui?
Taip, garo plėvelė yra reikalinga, kad drėgmė nepatektų į apšiltinimo sluoksnį ir konstrukcijas bei užtikrinti namo sandarumui.
Stogo kondensacinė plėvelė pavirto skepetais
Reikia patarimo. Pasistatėme namą, po 20 metų palėpėje (nešildomoje) stogo kondensacinė plėvelė pavirto skepetais, kondensatas laša ant 2 aukšto perdangos ir apšiltinimo izoliacinės vatos. Iš šiaurinės pusės stogas (skardinis Ranila) pradėjo žaliuot. Klausimas - dėl ko ir ką daryti?
Reiktų žiūrėti kas per plėvelė. Kadangi stogas skardinis ir vasarą įkaista iki 90 laipsnių šilumos, greičiausiai įtakojo plėvelės susidėvėjimą. Nes daugelis rinkoje esančių plėvelių atlaiko iki 70-80 laipsnių temperatūros. Dabar vienintelis variantas lieka pasikeisti plėvelę. Siūlyčiau pasižiūrėti Tyvek plėveles, kurios atlaiko temperatūrą iki 100 laipsnių ir turi 25m. garantiją.
Difuzinė plėvelė, kai dedama medžio plaušo plokštė
Projekte stogo konstrukcijos sumuštinis nurodytas toks: prilydoma danga osb 7cm oro tarpas priešvėjinė vata 30mm (kas labiausiai suka man smegenis - nurodyta tarpuose tarp dvitėjinių sijų) dvitėjinės sijos 360mm Klausimas ar tikrai užtenka priešvėjinės vatos tarp sijų ir nereikia difuzinės? Galvoju ant dvitėjinių sijų dėti 12mm mpp plokštę, ant jos difuzinę plėvelę, ir suformuoti oro tarpą 7 cm tada osb ir danga. Ar toks variantas tinkamas, galbūt net nereiktų difuzinės? Ar osb nesikondensuoja?
Ventiliuojamuose stoguose bei fasaduose rekomenduojama dėti priešvėjinę/difuzinę plėvele ant apšiltinamojo sluoksnio ir ją gerai užsandarinti tam skirtomis vienpusio ar dvipusio lipnumo juostomis. Taip išvengsite nesandarumo tarp sijų ir vatos. Mazgas ilgiau išliks sandarus ir taip išvengsite šilumos nuostolių.
Difuzinė plėvelė šlaitiniam stogui
Noriu sužinoti ar ši plėvelė tinka šlaitiniam stogui? Plėvelė difuzinė Ventum GOLD++ 175 -75m2
Sveiki, šlaitiniams stogams tinka visos difuzinės plėvelės, bet jei norite kad stogo konstrukcijas ir apšildomąjį sluoksnį ji saugotu ilgiau nei 10metų, rekomenduočiau "Tyvek" gamintojo produkciją.
Tivek visiškai nelaidi vėjui ir vandeniui, tačiau turinti aukštas garų pralaidumo charakteristikas produktas. Plėvelė turi išskirtinai storą funkcinį sluoksnį, kurio dėka tampa patvari ir ilgaamžė. Gamintojas joms duoda nuo 15m. iki 25m. garantiją ir ją rekomenduoja naudoti profesionalūs stogdengiai.
Tivek visiškai nelaidi vėjui ir vandeniui, tačiau turinti aukštas garų pralaidumo charakteristikas produktas. Plėvelė turi išskirtinai storą funkcinį sluoksnį, kurio dėka tampa patvari ir ilgaamžė. Gamintojas joms duoda nuo 15m. iki 25m. garantiją ir ją rekomenduoja naudoti profesionalūs stogdengiai.
Plėvelė ant karkasinių sienų dedant skardą iš vidaus
Kokią plėvelę reikia dėti ant karkasinių sienų dedant skardą iš vidaus? Bus šildoma.
Pirmiausia reiktų žinoti pilną konstruktyvą. Bet iš esmės sumuštinis turėtų atrodyti taip: iš išorės dedama difuzinė plėvelė apsaugai nuo vandens ir vėjo, tada apšiltinimo sluoksnis ir iš vidinės pusės dedama garo izoliacinė plėvelė apsaugai nuo drėgmės patekimo į šiltinamąjį sluoksnį.
Optimaliausios"biudžetinės" difuzinės plėvelės
Kurios "biudžetinės" difuzinės plėvelės optimaliausios? Idealiu atveju norėčiau atsakymo iš patyrusių stogdengiu. Ketinu renovuoti stogą ir ieškau plėvelės. Tyvek firmos man per brangi, ieškau pigiau. Iš pigiausių esu radęs STROTEX 1300 ir STRONG ROOF 130. Toliau pagal kaina nuo pigiausios MIKKO, EUROVENT, BALTIC ROOF, SUPERNOVA. Gal yra kas susidūrę su pastaraisiais gamintojais? kaip per laikotarpį produkcija laiko ir pan. Esu girdėjęs, kad ant lygios skardos stogo dangos karštomis dienomis nuo sąlyčio difuzinės plėvelės per laiką "išdega" (praranda savybes). Bet čia įtariu firma reikšmės neturi šiam procesui.
Pagrindinis difuzinės plėvelės parametras apsprendžiantis jos ilgaamžiškumą yra funkcinis sluoksnis. Tyvek difuzinės plėvelės yra Premium klasės ir turi funkcinį sluoksnį nuo 175mkr. iki 220mkr. kaip tuo tarpu kitos daugiasluoksnės difuzinės plėvelės turi funkcinį sluoksnį nuo 10mkr. iki 30mkr., kas yra 6-8 kartais mažiau nei Tyvek. Kitas svarbus parametras yra temperatūra ypatingai, jei stogas skardinis, Tyvek difuzinės plėvelės atlaiko temperatūrą nuo -40 iki +100, kitos difuzinės plėvelės -40 + 80. Be to Tyvek suteikia garantiją nuo 15m. iki 25m., tuo tarpu kitų plėvelių gamintojai garantijos neduoda. Tai mano nuoširdi rekomendacija būtų dėti Tyvek difuzinę plėvelę ir ramiai gyventi. Jei jau tikrai nuspręsite imti ekonominį variantą, tada dėkite Roof 130.
Difuzinė plėvelė renovuojant medinį namuką
Planuoju renovuoti medinį namuką iš lauko pusės. Šiuo metu yra apkalta medinėm lentelėm, tad bus dedami tašeliai ir tvirtinama skardinėm lentelėm. Ar difuzinė plėvelė reikalinga? Iš vidaus apšiltintas namukas.
Jūsų atveju, dedant difuzinę priešvėjinę plėvelę, apsaugotumėt medines namo sienas ir apdailines lenteles nuo išorės oro sąlygų, tokių kaip vėjo, lietaus, sniego, o susidariusi drėgmė galėtų netrukdomai pasišalinti. Todėl rekomenduotina ventiliuojamiems fasadams priešvėjinė apsauga, geriausia Tyvek Soft, Solid, ar Housewrap.
Apšiltinimas be garo plėvelės
Namas 2006 m. statybų, vieno aukšto su palėpe. Fasadas apšiltintas 10 cm polisteroliu, grindys neapšiltintos, tačiau šildymas grindinis. Langai visi vieno paketo. Dabar toks klausimas kyla... Pastebėjau, jog nėra garo plėvelės, palėpėje virš gipso yra nedidelis tarpas, gegnės ir ant jų lentos sudėtos, ant lentų tiesiog paklota mineralinė vata. Jei nuimsiu vatą, lentas, ant gegnių uždėsiu garo plėvelę su folija (atspindinčia), gerai priklijuosiu ją, kad nebūtų jokių tarpų, įdėsiu atgal lentas ir ant lentų suklosiu vatą kokią 25 cm storio. Ar nors kažkiek sumažės žiemą šildymo kaštai? Nes šiltinti grindis nėra galimybės jau, langai nors ir vieno paketo, bet sandarūs.
Telefonu jau atsakiau, bet dėl skaitytojų ir parašysiu. Teisingas stogo mazgas (sumuštinis) būtų pradedant nuo išorės (lauko) į namo vidų:
1. Stogo danga, 5cm oro tarpas, 2. difuzinė plėvelė, geriausia Tyvek, po ja 3. apšiltinamasis sluoksnis, iš kart po juo 4. garo plėvelė, geriausia Tyvek Airguard, tada 5cm oro tarpas ventiliacijai ir 5. apdaila.
1. Stogo danga, 5cm oro tarpas, 2. difuzinė plėvelė, geriausia Tyvek, po ja 3. apšiltinamasis sluoksnis, iš kart po juo 4. garo plėvelė, geriausia Tyvek Airguard, tada 5cm oro tarpas ventiliacijai ir 5. apdaila.
Garo izoliacinė plėvelė negyvenamoje palėpėje
Ar reikalinga garo izoliacinė plėvelė negyvenamoje palėpėje? Namas B klasės, perdanga šiltinta putomis. Pagal projektą stogas turi būti apšiltintas 20cm vatos sluoksniu. Ar sudėjus vatą reikia įrengti kokį nors papildomą sluoksnį, ar galima tiesiai užsukti OSB/Gipsą?
Garo izoliacinė plėvelė reikalinga apsaugoti šiltinimo sluoksnį nuo drėgmės patekimo. Jei stogą šiltinsite vata, tada garo izoliacija reikalinga. Sumuštinis turėtų atrodyti taip: vata, garo izoliacinė plėvelė, oro tarpas ir gipsas.
Garo izoliacinė plėvelė perdangos mazge
Kokią geriausiai tinkančią pačių aukščiausių gamybos standartų (šiuo atveju nesiruošiama taupyti) garo izoliacinę plėvelę pasirinkti, kai naujai statomo namo projekte perdangos mazgas yra nurodytas toks (nuo stogo viršaus į apačią): akmens vata - 30 cm, garo izoliacinė plėvelė, uždarų porų poliuretano putos - 15 cm, gipso plokščių laikikliai, gipso kartono plokštė. Įvertinant tai, jog garo izoliacinė plėvelė bus tarp akmens vatos ir uždarų porų poliuretano putų, o stogo danga – čerpinio profilio plieninė stogo danga.
Labai jau keistas sumuštinis, reiktų pamatyti projektą, nes jeigu purškiamos uždaros poros – papildomos garo izoliacijos kaip ir nereikia.
Kitas dalykas, ant garo izoliacijos labai prastai laikosi kai kurios poliuretano putos – neprikimba.
Bet iš esmės, jei rinktis aukščiausių gamybos standartų garo plėvelę, tai tik Premium klasės produktą su 25m. garantija Tyvek Airguard Reflective.
Kitas dalykas, ant garo izoliacijos labai prastai laikosi kai kurios poliuretano putos – neprikimba.
Bet iš esmės, jei rinktis aukščiausių gamybos standartų garo plėvelę, tai tik Premium klasės produktą su 25m. garantija Tyvek Airguard Reflective.
Garo plėvelė ant vata apšiltintos perdangos
Medinė perdanga tarp aukštų 30cm. Planuojama dėti vatą į vidų perdangos. Iš apačios lentos su tarpais ant kurių planuojama kalti plėvelę ir tada gipso kartono lubos su profiliais ir dar dėsis papildomai vatos 5cm. Kokią garo plėvelę dėti ir ar nedrėks tie 5cm nuo plėvelės?
Iš karto noriu atkreipti dėmesį, kad garo plėvelės paskirtis yra neleisti drėgmei, garui prasiskverbti į šilumos izoliacinį sluoksnį ir išsaugoti terminį efektyvumą, tad garo plėvelė montuojama vidinėje apšiltinimo medžiagos pusėje, kaip garo izoliacinis barjeras, o tada 5cm tarpas ventiliacijai ir apdaila.
Garo izoliacinis sluoksnis DuPont™ AirGuard® – optimali apsauga iš vidaus. Sandarinimui rekomenduojama naudoti specializuotus DuPont™ priedus. Tyvek® lipniosios juostos, specialiai sukurtos naudoti kartu su DuPont™ membranomis, padės sumažinti nekontroliuojamą oro nuotėkį.
Garo izoliacinis sluoksnis DuPont™ AirGuard® – optimali apsauga iš vidaus. Sandarinimui rekomenduojama naudoti specializuotus DuPont™ priedus. Tyvek® lipniosios juostos, specialiai sukurtos naudoti kartu su DuPont™ membranomis, padės sumažinti nekontroliuojamą oro nuotėkį.
Difuzinė plėvelė viešlaičiam stogui
Kokią difuzinę plėvelę dėti? Turiu omeny ne Tyvek. Stogas vienašlaitis 16° nuolydis
Gal galite papildyti užklausimą, nes tik stogo nuolydis ir NE- Tyvek ne daug ką pasako.
Ar stogo danga bus: skarda, ar čerpės?
Stogas bus su apšiltinamuoju sluoksniu, ar „Šaltas“.
Renkantis difuzinę membraną didžiausią dėmesį reiktų kreipti į funkcinį sluoksnį. Tyvek difuzinės plėvelės pasižymi tvirtu ir ilgaamžiu funkciniu sluoksniu, kurio storis yra 175mkr. - 220mkr., arba nuo šešių iki aštuonių kartų storesnis už daugumą daugiasluoksnių membranų rinkoje.
Tyvek difuzinės plėvelės atlaiko temperatūra nuo -40C iki +100C, kai dauguma kitų daugiasluoksnių plėvelių tik iki +80C, po kurio laiko gali išsisluoksniuoti plėvelė. Taip pat Tyvek suteikia garantiją difuzinėm plėvelėm nuo 15m. iki 25m. Tai aukščiausia Premium klasės produkcija ir manau neverta lyginti su pigiausia produkcija rinkoje.
Ar stogo danga bus: skarda, ar čerpės?
Stogas bus su apšiltinamuoju sluoksniu, ar „Šaltas“.
Renkantis difuzinę membraną didžiausią dėmesį reiktų kreipti į funkcinį sluoksnį. Tyvek difuzinės plėvelės pasižymi tvirtu ir ilgaamžiu funkciniu sluoksniu, kurio storis yra 175mkr. - 220mkr., arba nuo šešių iki aštuonių kartų storesnis už daugumą daugiasluoksnių membranų rinkoje.
Tyvek difuzinės plėvelės atlaiko temperatūra nuo -40C iki +100C, kai dauguma kitų daugiasluoksnių plėvelių tik iki +80C, po kurio laiko gali išsisluoksniuoti plėvelė. Taip pat Tyvek suteikia garantiją difuzinėm plėvelėm nuo 15m. iki 25m. Tai aukščiausia Premium klasės produkcija ir manau neverta lyginti su pigiausia produkcija rinkoje.
Difuzinių plėvelių skirtumai
Kuo skiriasi šios abi difuzinės plėvelės? 1. Difuzinė plėvelė TYVEK PRO, 1, 5 m x 50 m, (75 m²), DuPont 2. Difuzinė plėvelė TYVEK FIRECURB SOFT, 1, 5 m x 50 m, (75 m²), DuPont Ar abi galima naudoti blokinio namo skardiniam stogui?
Skirtumai tarp šių plėvelių:
Difuzinė plėvelė TYVEK PRO, 1, 5 m x 50 m, (75 m²) dvisluoksnė kvėpuojanti membrana tinkanti sienoms ir stogui.
TYVEK FIRECURB SOFT, 1, 5 m x 50 m, (75 m²) Nauja patentuota technologija apima visas geriausias Tyvek® Soft savybes ir papildo jas viena nauja - ugnies plitimą mažinančia savybe. Medžiagos gamyboje panaudoti ugnį mažinantys priedai leidžia plėvelės charakteristikas pakelti į kitą lygį ir pasiekti aukštesnį apsaugos standartą - DEGUMO KLASĖ B-s1,d0
Skardiniam stogui galimas dar vienas variantas
Tyvek® Solid – optimaliausias pasirinkimas renkantis aukščiausio lygmens Tyvek kvėpuojančią plėvelę.
Tyvek® Solid panaudojimas: storiausią ir ilgaamžiškiausią funkcinį sluoksnį (220 mikr.) turinti Tyvek plėvelė. Plėvelė puikiai tinka ventiliuojamiems fasadams ir sudėtingesnės konstrukcijos stogams. Plėvelė klojama tiesiai ant apšiltinančios medžiagos, nepaliekant papildomo oro tarpo. Tyvek® Solid galima kloti ant ištisinio lentų pakloto arba montuoti neapšiltintose stogų konstrukcijose, paliekant plėvelę laisvai kaboti ant gegnių.
Difuzinė plėvelė TYVEK PRO, 1, 5 m x 50 m, (75 m²) dvisluoksnė kvėpuojanti membrana tinkanti sienoms ir stogui.
TYVEK FIRECURB SOFT, 1, 5 m x 50 m, (75 m²) Nauja patentuota technologija apima visas geriausias Tyvek® Soft savybes ir papildo jas viena nauja - ugnies plitimą mažinančia savybe. Medžiagos gamyboje panaudoti ugnį mažinantys priedai leidžia plėvelės charakteristikas pakelti į kitą lygį ir pasiekti aukštesnį apsaugos standartą - DEGUMO KLASĖ B-s1,d0
Skardiniam stogui galimas dar vienas variantas
Tyvek® Solid – optimaliausias pasirinkimas renkantis aukščiausio lygmens Tyvek kvėpuojančią plėvelę.
Tyvek® Solid panaudojimas: storiausią ir ilgaamžiškiausią funkcinį sluoksnį (220 mikr.) turinti Tyvek plėvelė. Plėvelė puikiai tinka ventiliuojamiems fasadams ir sudėtingesnės konstrukcijos stogams. Plėvelė klojama tiesiai ant apšiltinančios medžiagos, nepaliekant papildomo oro tarpo. Tyvek® Solid galima kloti ant ištisinio lentų pakloto arba montuoti neapšiltintose stogų konstrukcijose, paliekant plėvelę laisvai kaboti ant gegnių.
Kokią Tyvek difuzinę plėvelę rinktis stogui
Sveiki Kokią difuzinę plėvelę Tyvek rinktis geriau, Tyvek pro ar Tyvek® MaxProtect? Brangesnė, turbūt ne visada būtinai geresnė? Plėvelė reikalinga individualiam vienaukščiam namui, danga skardinė Rukki čerpės imitacija. Gal ne būtinai rinktis Tyvek firmos?
Renkantis difuzinę plėvelę pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį į plėvelės funkcinį sluoksnį. Tyvek difuzinės plėvelės pasižymi tvirtu ir ilgaamžiu funkciniu sluoksniu, kurio storis yra 175mkr. - 220mkr., kitaip tariant nuo šešių iki aštuonių kartų storesnis už daugumą daugiasluoksnių produktų rinkoje.
Kadangi Jūsų stogas bus skardinis, taip pat yra svarbus temperatūros panaudojimo diapazonas. Visos Tyvek difuzinės plėvelės atlaiko temperatūra nuo -40C iki +100C, kai dauguma kitų daugiasluoksnių plėvelių tik iki +80C, ko pasekoje gali atsisluoksniuoti plėvelė.
Taip pat Tyvek suteikia garantiją difuzinėm plėvelėm nuo 15m. iki 25m. Tai aukščiausia Premium klasės produkcija ir manau neverta lyginti su pigiom daugiasluoksnėm plėvelėm.
Atsakant į Jūsų klausimą - stogui pilnai tiks Tyvek Pro difuzinė plėvelė.
Kadangi Jūsų stogas bus skardinis, taip pat yra svarbus temperatūros panaudojimo diapazonas. Visos Tyvek difuzinės plėvelės atlaiko temperatūra nuo -40C iki +100C, kai dauguma kitų daugiasluoksnių plėvelių tik iki +80C, ko pasekoje gali atsisluoksniuoti plėvelė.
Taip pat Tyvek suteikia garantiją difuzinėm plėvelėm nuo 15m. iki 25m. Tai aukščiausia Premium klasės produkcija ir manau neverta lyginti su pigiom daugiasluoksnėm plėvelėm.
Atsakant į Jūsų klausimą - stogui pilnai tiks Tyvek Pro difuzinė plėvelė.
Hidroizoliacinė plėvelė vietoj difuzinės plėvelės
Norėčiau paklausti, vietoj difuzinės plėvelės įdėta hidroizoliacinė plėvelė, ar čia labai blogai? Ar galima šiltinti tokį stogą? Plėvelė jutafol.
Atsakymas blogai, garams nelaidžios plėvelės apšiltinto stogo konstrukcijoje naudoti negalima.
Priešvėjinė plėvelė šiltinant silikato blokelių sienas poliuretano putomis
Silikato blokelių mūras. Planas sienas šiltinti atvirų porų poliuretano putomis 25cm, palikti 5cm ventiliuojama tarpą ir užkalti Cedral fibrocementines dailylentes. Klausimas - tai visgi reikalinga priešvėjinė plėvelė ar ne? Kitas klausimas - ar tai tikrai teisingas pasirinkimas fasado šiltinimui?
Pasirinkimas yra Jūsų, aš tik atkreipsiu dėmesį, kad poliuretano silpnosios vietos yra degumas ir garso izoliacija. Jei galite rinktis, žiūrėkite vėdinamą fasadą su minkštą arba kieta vata.
OSB plokštė tiesiai ant suklijuotos garo plėvelės
Ar galima garaže tiesiai ant suklijuotos garo plėvelės sukti osb plokštę? Garažas apšiltintas 30 cm vata. Dabar dedu garo plėvelę ir galvoju tiesiai prie jos prisukti osb. Osb nudažyti baltai ir lubos baigtos.
Galima, tik naudokite vinių sandarinimo juostą tose vietose kur tvirtinsit osb prie tašo ir pažeisite garo plėvelę.
Difuzinė plėvelė apšiltinant rąstinį namą poliuretano putomis
Laba diena. Ar bus reikalinga difuzinė plėvelė apšiltinant seną rąstinį namą Gamo poliuretano putomis? Atvirų porų. Projektuotoja patarė dėti plėvelę, kadangi putos atvirų porų. Tai kaip yra iš tiesų? Jeigu nereikia parašykite atsakymą, kurį galėčiau parodyti projektuotojai. Ačiū
Jei putos bus atvirų porų ir šiltinsit iš vidaus - plėvelė yra būtina, bet ne difuzinė, o garo barjeras. Produktas "DuPont Airguard Sd23"
Aktyvi garo plėvelė šiltinant palėpę ekovata
Planuoju dvišlaičio stogo palėpę pūsti ekovata. Vieni pataria dėti aktyvią garo plėvelę, kiti visiškai prieš tai. Tad nežinau koks geriausias sprendimas.
Jei po stogo danga yra kvėpuojanti (difuzinė) plėvelė rekomenduojame naudoti fiksuotos SD vertės garo barjerą (SD >20m).
Tai gali būti kokybiška DuPont Airguard SD 23 plėvelė.
Jei virš apšiltinamojo sluoksnio būtų garams nelaidi medžiaga ir garas neturėtų galimybės pasišalinti, tada būtų tikslinga naudoti garo plėvelę su SMART technologija.
Tai gali būti kokybiška DuPont Airguard SD 23 plėvelė.
Jei virš apšiltinamojo sluoksnio būtų garams nelaidi medžiaga ir garas neturėtų galimybės pasišalinti, tada būtų tikslinga naudoti garo plėvelę su SMART technologija.