Gaukite pasiulymus
iš 24 specializuotų įmonių Garo izoliacinės plėvelės
Ant difuzinės plėvelės daug kondensato
Klausimas:
Namas 40kv. vienšlaitis stogas, šiltintas 10cm akmens vata, ant difuzinės plėvelės daug kondensato, o iš vidaus nėra garo plėvelės. Ar padėtų, jei sumontuočiau garo plėvelę? Ir kokią reiktų dėti?
Komentarai:
Kadangi iš vidinės šilumą izoliuojančios medžiagos nėra garų izoliacinio sluoksnio - tai visi garai lengvai praėję per vatos sluoksnį (nes akmens vatos laidumas vandens garams didelis ir ji nesudaro jokio barjero) susidūrę su šaltu difuzinės plėvelės paviršiumi ten kondensuojasi. Tai visiškai normalus statybinės fizikos reiškinys. Siekiant išvengti kondensacijos BŪTINA įrengti patikimą garų izoliacijos sluoksnį. Siūlome rinktis aliuminizuotą plėvelę arba polietileno plėvelę ne mažesnio kaip 0,2 mm storio. Būtinas ir siūlių perklijavimas lipniomis juostomis.
Rokas Vata, UAB ROCKWOOL
Taip garo izoliacinė membrana jums padėtų apsaugoti šilto oro patekimo prie stogo konstrukcijų. Jas privalu apsaugoti, nes esant tokiom sąlygom, po 1-3m dėl puvinio ar pelėsio gali tekti keisti visa stogo konstruktyvą.
Audrius, UAB Ottensten
Sumažinti kondensato kiekį ant difuzinės plėvelės tikrai padės garo barjero įrengimas (garo izoliacinė plėvelė). Rekomenduojame DuPont gaminius.
Rimas, UAB Brasta Build
Minimum 200 mikronu PE plėvelė ir bėdos pasibaigs. Jei turit galimybę, tai ir apšiltinkit papildoma 5-10cm.
Darius Karvelis, UAB Šilputa
Padidinkit storį ir tada dėkite garo plėvelę, tik itin kruopščiai užklijuokite visa perimetrą ir sujungimus su spec. juosta skirta garo izoliacijos suklijavimui. Jos kainuoja ~0,8-1 Eur/m
Žydrūnas, Šiltinimas putomis