Garo izoliacinės plėvelės
AirGuard® Reflective plėvelė padeda užtikrinti orui nelaidų izoliacinį sluoksnį
Atsižvelgiant į socialinius ir norminius reikalavimus pagerinti pastatų energinį efektyvumą, nenuostabu, kad ekspertai ir statybos vykdytojai ieško pažangių, efektyvių produktų, kurie galėtų padėti pasiekti ir įgyvendinti šiuos tikslus. Galima įvardinti vieną iš lemiamų veiksnių, turinčių įtakos konvekciniams šilumos nuostoliams, t.y. oro pralaidumą ir tai iš tiesų yra vienas iš dažniausiai JK statybos sektoriuje pasitaikančių iššūkių.
Kai Būstų asociacijos vykdomų naujų statybų architektas ir medienos karkaso rangovas išreiškė savo pageidavimus dėl kuo mažesnių suvartojamos šildymo energijos sąnaudų, DuPont pasiūlė naudoti pažangią medžiagą, kuri buvo idealus sprendimas optimaliam konstrukcijos sandarumui užtikrinti. DuPont™ AirGuard® Reflective plėvelė – novatoriškų membranų ir hermetikų sprendimų dalis, kurių naudą patvirtina BBA atliktas gaminio prototipo įvertinimas. Metalizuotas garo izoliacinis sluoksnis yra nepralaidus orui ir drėgmei.
Jorko Būstų asociacija, aštuonių Jorke išnuomojamų gyvenamųjų namų Boundary Close statymui, kurį iš dalies finansavo „Housing Corporation“, pritaikė ir įgyvendino Vokietijos „Passivhaus“ schemos principus, vadovaujantis progresyvios koncepcijos modeliu. Projekto tikslas: sukurti labai gerai izoliuotas ir sandarias konstrukcijas su mechaninėmis vėdinimo sistemomis, kad būtų galima kaupti ir pakartotinai panaudoti aplinkos šilumą bei tą šilumos kiekį, kurį gauname iš saulės energijos, sistemoje, kuriai pilnai pakanka vieno papildomo 2 kW galios plokštinio šildytuvo gyvenamajame kambaryje.
„Ši schema iš esmės skiriasi nuo tos, kuri iki šiol buvo labai paplitusi JK, kur įprastai būstuose būdavo įrengiamos centrinio šildymo sistemos ir taip užtikrinamas komfortas patalpose, o izoliacinės medžiagos naudojamos tik siekiant sumažinti šilumos sąnaudas.
Komfortui šiuose būstuose sukurti, naudojamos aukštą sandarumo ir izoliacijos lygį, užtikrinančios medžiagos“, – teigia Philas Bixby iš „Constructive Individuals“. „Būstų asociacijai buvo itin svarbu, kad, nuomininkai palankiai vertintų naująją idėją ir nebūtų sulaukiama papildomų nuomininkų nusiskundimų, o jų gebėjimas tinkamai prižiūrėti vėdinimo sistemą taip pat buvo aktualus klausimas, tačiau atlikus išsamų tyrimą jie išties liko patenkinti. Kalbant apie inovatyvius sprendimus, taikomus statybų sektoriuje, šiai dienai Būstų asociacija lenkia privačius nekilnojamo turto vystytojus“. Kiekvieno namo konstrukcijoje naudojamos lengvos medinės karkasinės dvijėtinės sijos su 8 x 300 mm storio sienų plokštėmis ir 4 x 400 mm storio stogo plokštėmis, kurios vėliau užpildomos „Warmcel“ izoliacine medžiaga. Saulės kolektoriai iš anksto pašildo karštą vandenį ir į patalpas patenkantį šviežią orą.
DuPont™ AirGuard® Reflective izoliacinė plėvelė buvo sumontuota, siekiant užtikrinti konstrukcijos vidinio sluoksnio nepertraukiamą sandarumą. Atlikus slėgio bandymus sandarintose konstrukcijos vietose buvo gauti puikūs rezultatai:
1 vieta (stogo konstrukcijos kraštuose): oro pralaidumas – 1,58 m3 / h.m2, oro pratekėjimas – 1,51 h-1
2 vieta (stogo konstrukcijos viduryje): oro pralaidumas – 1,94 m3 / h.m2, oro pratekėjimas – 1,86 h-1
Statybos normų patvirtintame L dokumente nurodoma, kad „priimtina konstrukcijos oro pralaidumo riba yra lygi 10m3 / h.m2 esant 50 Pa slėgiui“. Bandymų metu gautos vertės yra daug žemesnės už didžiausią nustatytą leistiną ribą.
Nickas Williamsas, „DuPont Building Innovations“ techninės priežiūros vadovas, tvirtina: „Pagrindiniai veiksniai, kurie padeda sėkmingai užtikrinti konstrukcijos sandarumą yra membranos ir juostų kokybė bei montavimo darbų kokybė. Mes neabejojame dėl mūsų siūlomų produktų eksploatacinių savybių ir, svarbiausia, jų ilgaamžiškumo. Juos montuoti gana lengva ir paprasta, o tinkamai atlikus visus montavimo darbus bus užtikrinamas jų veiksmingumas. Verta pridurti, kad sutaupytos energijos kiekis taip pat priklauso nuo galutinio paslaugų gavėjo turimų žinių, patirties ir jo vykdomos priežiūros!“