Gaukite pasiulymus
iš 88 specializuotų įmonių Individualių namų statyba – Patarimai
Tenka perstatyti svirną kaime, nes jis jau nugyveno savo amžių. Planuoju supaprastinto namo projektą. Kadangi statyba - tamsus miškas, turiu klausimų. Norisi susidėlioti nuomonę prieš ieškant rangovo. Konstrukcija: šiuo metu lyginu karkasinio namo ir dujų silikato blokelių (pirmas aukštas blokeliai, antras aukštas medis, blokeliai būtų apkalti medžiu, kad išlaikyti estetiką) variantus. Grynai rąstinio namo variantą atmetu dėl kaštų, nors būtų gražu, nes toks ir buvo svirnas. Klausimai: - ar tikrai taip smarkiai skiriasi šilumos varža tarp karkasinio ir dujų silikato? Galbūt aktualu: planuoju, kad viena namo siena būtų vien stiklas. Taip pat vietovė atvira, vėjuota. Kadangi namas būtų netoli ežero - būtų papildomos drėgmės. O kadangi kaimas Ignalinos rajone - tad ir orų pasitaiko šaltesnių. - ar yra kažkokių svarių vieno ar kito varianto pliusų ar minusų? - ar turėčiau pagalvoti apie dar kitus variantus? Kartais minimi skydiniai namai. - pamatai, vėl svarstau blokelius. Tačiau kiek skaičiau, visur siūlo plokštuminius pamatus, tačiau neplanuoju šildomų grindų ar panašiai - ar tada yra kokių pliusų? Name virtuvė ir vonia būtų vienoje pusėje, tad nemanau, kad reiktų pamatuose kažką vedžioti.
Kokia namo statybos kaina už 1 kv.m, jei statomas visas namas – nuo pamatų iki raktų su visa apdaila? Namas paprastas, iš blokelių, vidaus sienos – dažomos, fasado apdaila – tinkuota. Standartinis namas, todėl domina kvadratinio metro kaina.
Gavau leidimą (patalpinta IS infostatyba) naujo pastato statybai, gyvenamo namo plotas 52m2, svirno 24m2. IS infostatyba reikalingas pranešimas įrašyti statybos vadovą, jo duomenis. Kas gali būti tuo vadovu, kokia jo turi būti kvalifikacija, profesija, atestatas? Ar gali juo būti projektą atlikęs asmuo? Ar iš vis jis reikalingas? Statybą vykdysiu pats be rangovo. Prašau padėti susiorientuoti.
Statysiu ūkio būdu ir privalau nusisamdyti statybos vadovą. Kokios jo pareigos ką jis turi daryti ? Kokia statybos žurnalo paskirtis, kas jo gali pareikalauti, ar jis reikalingas priduodant namą? Ar statybos vadovas turi būti pasamdytas pagal darbo sutartį ar užtenka pasamdyti kaip zmogų?
Norime restauruoti seną mūrinį namą, namas būtų žiemą nešildomas. Šiuo metu name negyvena niekas ir yra įsiveisęs pelėsis. Realiai, reikėtų renovuoti visą namą nuo pamatų iki stogo. Ar verta restauracija ir ar yra kokių specialių medžiagų (sienos, pamatas, stogas ir t. t.), kurios leistų be problemų peržiemoti namui?
Kokie surenkamų namų iš gelžbetoninių plokščių pliusai, minusai?
Kiek šiuo metu kainuoja namo statyba su pilna apdaila už kvadratinį metrą?
Kokios kainos apytiksliai namų iš gelžbetoninių plokščių? Nuo ko jos priklauso?
Pamatai yra, tik neapsisprendžiu, kas geriau plytos ar blokeliai? Patarkite.
Statyti namą iš blokelių ar surenkamą iš gelžbetonių plokščių?
Jau neužilgo pradėsim statytis A+ klasės namą (170kv). Niekaip neišsirenkam iš kokios medžiagos jį statyti. Ką galite pasiūlyti ir patarti? Įdomi nuomonė ir apie pamatus.
Planuoju samdyti įmonę, kuri galėtų atlikti namo statybos darbus nuo a..z. Patarkite, kaip pasirašyti sutartį tokią, kad nebūčiau paskui stipriai apgautas. Į ką būtent reikia atkreipti dėmesį, kokios sąlygos patartumėte įtraukti ir t.t.
Mes galvojame statyti surenkamą gelžbetoninį gyvenamą namą. Tokius namus šiuo metu Lietuvoje siūlo kelios įmonės: "Markučiai", "Aksa", "Betonika". "Markučių" statomų surenkamų gelžbetoninių namų deklaruojama sienų šiluminė varža yra 4,8 kv.m. K/W, trisluoksnės sienos (jų šiltinti nebereikia). "Aksa" namai apie 5, o "Betonika" - 6 kv.m K/W. Mane domina, ar Markučių statomų namų varža (4,8) tinkama ir užtektina tokiems namams? Ar ji ne per maža? Ar tokie namai šilti? Ar nebus problemų pridavinėjant užbaigtą namą? Ar toks namas atitiks reikalavimus? Kokia reikalaujama gelžbetoninių surenkamų namų sienų šiluminė varža?
Noriu paklausti, kurių Lietuvos gamintojų trisluoksnio gelžbetonio plokščių geriausia varža ir, apskritai, kokia ji galėtų būti geriausia ? Ir dar, ar pakanka apie 20 cm storio gelžbetonio plokštės norint izoliuoti garsą tarp butų ir laiptinės?
Norime statyti namą, kokia preliminari statybos kv. kaina? Dar galvojame apie plotą.
Norėjau paklausti dėl 120 kv. m namo statybos, kokį statyti yra ekonomiškiau vieno ar dviejų aukštų?
Per kiek laiko pastatomas namas iš gelžbetoninių plokščių?
Norėjau paklausti, į ką reikia atkreipti dėmesį statant 2 aukštų medinį karkasinį namą su sutapdintu stogu? Ar toks namas racionalus lyginant su šlaitiniu stogu? Kokia turėtų būti 1 aukšto ir 2 aukšto perdangos plokštė? Kokią siūlytumėte įrengti stogo dangą? Apdailai norėčiau medinės apdailos, ar galima dailylentes orientuoti vertikaliai?
Rašau jums norėdama sulaukti pasiūlymų šioms medžiagoms pirkti: 1. Mūras (stiprumo klasė ne mažiau 5 MPa) - 21 m³ (dvidešimt vienas kubinis metras). Blokelių ar plytų sienos storis 20 centimetrų. 2. Putplastis sieninis (EPS70 žiūrėti Šiloporo intrnrtinį puslapį) pirkti galite atitikmenį 21,9 m³ (dvidešimt vienas ir devynios dešimtosios kūbinio metro). Apšildymo storis 20 centimetrų. Perkant iš karto 20 centimetrų storio patariu, kad būtų polistirolas būtų frezuotais kraštais. 3. Vidinės pertvaros blokeliai ar plytos 12 centimetrų storio 4.9 m³ (keturi ir devynios dešimtosios kūbinio metro). Domina kaina kiekvienos iš šių medžiagų. Taip pat kokia medžiagų pristatymo kaina į Vilniaus rajoną, Riešę ?
Norėčiau paklausti nuo ko pradėti naujo namo statybą? Paveldėjau seną namą apie 100 metų, norėčiau ant jo pamatų pastatyti naują namą iki 80 kvadratų. Nuo ko reikėtų pradėti?
Statant 1 aukšto namą 200kv. iš M18 Arko blokelių, ar reikalingas monolitinis žiedas?
Turim projektą (2018m.) padarytą, statybų leidimą, statome iki 80kv. namą. Ar reikia prasinešti dėl statybų pradžios?
Sveiki, norėčiau paklausti, koks minimalus namų valdos sklypo plotas turi būti Trakų rajone vienbučių dvibučių namų statyboms?