Gaukite pasiūlymus
iš 26 specializuotų įmonių Difuzinės plėvelės
Ant difuzinės plėvelės kaupiasi kondensatas
Klausimas:
Stoge iš vidaus ant difuzinės plėvelės kaupiasi kondensatas ir laša į vatą, vata peršlampa ir drėgsta lubos. Vatos sluoksnis apie 25 - 30 cm. Dėl ko taip atsitinka?
Komentarai:
Galimos kelios kondensato kaupimosi priežastys: - iš vidinės vatos sluoksnio pusės nėra įrengta garų izoliacijos, todėl patalpoje susidarę garai lengvai praeina pro vatą ir kondensuojasi ant "šalto" difuzinės plėvelės paviršiaus; - difuzinė plėvele paklota "atvirkščiai" t.y. nelaidaus drėgmei sluoksnio pusė atgręžta į vidų, todėl praėję garai negali pasišalinti į išorę; - neužtikrinamas (per mažas aukštis, barjerai ar pan.) pakankamas oro judėjimas vėdinamame tarpe virš difuzinės plėvelės.
Difuzinė plėvelė vasaros metu gali praleisti apie 3000 g/m2/para vandens garų. Žiemos metu praleidžiamas kiekis nėra didelis. Galimi tokie problemos būdai: buvo sumontuota šlapia vata arba blogai pasirinkta garo izoliacija arba ji yra blogai sumontuota ar pažeista t.y. iš apačios patenka labai daug vandens garų, kurie praėję per vatą ne visi pasišalina per difuzinę plėvelę.
Greičiausiai buvo vykdomi vidaus apdailos darbai: sienų tinkavimas arba grindų betonavimas. Dabar įjungėte šilumą, kad išdžiovintumėte patalpą, dėl ko ant plėvelės pradėjo kauptis kondensatas. Difuzinės plėvelės žiemą nedirba, jos nesugeba pašalinti tokio didelio drėgmės kiekio. Reikės laukti pavasario, kol atšils orai ir plėvelė pradės traukti iš vidaus į išorę visą sukauptą drėgmę.
Vygintas, Stogai, stogo danga