Difuzinę plėvelę rinkitės pagal membranos sluoksnio storį

Difuzinę plėvelę rinkitės pagal membranos sluoksnio storį. Difuzinių plėvelių veiklioji medžiaga - funkcinis membranos sluoksnio storis (FSS) . Jeigu jo nėra arba jis mažas - medžiaga neatlieka savo funkcijos. Todėl tokios difuzinės membranos net neverta įrenginėti - geriau tą sumą paaukokite geriems žmonėms. Difuzinę plėvelę rinkitės pagal membranos sluoksnio storį

Kad lengviau būtų įsivaizduoti, paimkime pavyzdį iš gerai žinomos mums srities - vaistų pramonės. Šioje pramonėje ypač akcentuojamos vaisto veikliosios medžiagos, t.y. tos , kurios veikia, kad neskaudėtų galvos, pilvo ir t.t. Jos atsakingos už rezultatą. Kosmetikos pramonėje netgi sakoma, kad jei priemonėje yra labai mažai veikliųjų medžiagų, tai jokio skirtumo - naudoji ją ar ne. Todėl kosmetikos ar vaistų reklamose ir rodomas medžiagos poveikis arba rezultatas: prieš naudojimą ir po. Taigi, vaistų ir kosmetikos priemonių esmė - veikliųjų medžiagų kiekis bazinėjė medžiagoje.

Difuzinės plėvelės pagrindas - membranos sluoksnio storis

Funkcinis arba darbinis difuzinės membranos sluoksnio storis nusako, kaip ji atlieka savo funkciją stoge: kiek pralaidi garams, bet nepralaidi vėjui ir vandeniui. Nuo jos darbingumo ar našumo priklauso, kiek mokėsite už namo šilumą ir kaip komfortiškai gyvensite dėl name subalansuotos temperatūros tiek žiemą, tiek vasarą.

Palyginkime:
Daugelio rinkoje siūlomų membranų funkcinis sluoksnis, geriausiu atveju, yra nuo 20 iki 40 mikronų, o tuo tarpu Tyvek (FSS ) - 175 mikronai.
Kas atsitinka, kai jis mažas? Tuomet jis greitai pažeidžiamas, mažai atsparus UV, trumpai tarnauja stoge ir medžiaga neatlieka savo funkcijų.

Kada atsiranda painiava renkantis difuzines membranas?

Kai sumaišome du dydžius: gramatūrą ir funkcinio sluoksnio storį. Pačios membranos storis arba gramatūra (g/m2) svarbu tik montavimo metu, kad stogdengiai klodami jos nepažeistų. O uždengus stogą, svarbiausią darbą atlieka funkcinis medžiagos sluoksnio storis, kad dėl temperatūrų skirtumų, vėjo, vandens garų membrana atliktų savo funkcijas visu pajėgumu.

Kaip pamatyti ar išmatuoti membranos funkcinį sluoksnį?

Jį pamatyti be vaizdinių priemonių neįmanoma, bet reikėtų žinoti, kad jis turėtų būti ne mažesnis, kaip 175 mikronai.
O kaip pamatyti? Du Pont yra sukūręs momentinio poveikio aparatėlį, kuris iš karto parodo medžiagos veikimo principą: kaip ji praleidžia vandens garus, vandenį.
Paprašykite pardavimo vietose pardavėjų, kad jie pademonstruotų, kaip difuzinė membrana atlieka savo darbą.

Kas dirbs, jei difuzinė membrana išeis į pensiją per anksti?

Dažnai girdime žmones sakant: "Nesvarbu, koks medžiagos ilgaamžiškumas - aš tiek negyvensiu".
Medžiagos ilgaamžiškumas svarbus dėl dviejų priežasčių: kad ji stoge, ar sienoje nepraranda savo savybių metams bėgant ir atlieka savo funkciją, o antroji - kad ji tiesiog neišnyksta. Todėl pasidaro labai svarbu, kiek laiko Jūs gyvensite be rūpesčių.

Supažindinome Jus su svarbia difuzinės membranos charakteristika - funkciniu sluoksnio storiu.
Todėl rinkdamiesi membraną stogui ar sienai - būtinai pasidomėkite, koks jūsų pasirinktos membranos funkcinio sluoksnio storis.

Parengta pagal UAB Brasta Build medžiagą
UAB Brasta Build
UAB Brasta Build
Palemono g. 7b, 52158 Kaunas