Leovira UAB ekspertų komentarai
Namo pridavimas, kai vietoje A+ klasės rekuperatoriaus įrengtas A
Įsigijom namą A+ klasės su įrengtu rekuperatoriumi, bet įsirenginėjant ir priėjus prie namo pridavimo išsiaiškinom, kad name įrengtas rekuperatorius yra A klasės. Ką mums daryti?
Rekuperatorius gali būti ir žemesnės klasės nei A+, nors namas A+ klasės.
Kaimynui įjungus gartraukį eina kvapai į mano butą
Kaimynas 5 aukšte įsirengė gartraukį ir kvapai gana nemalonūs, vos jiems įjungus, eina į mano butą 3 aukšte. Kituose aukštuose taip nesijaučia. Kai įjungiu savo gartraukį kvapo nebesijaučia.
Sumontuokite atbulinį vožtuvą.
Buitinis ventiliatorius sukasi vietoje
Gyvenu daugiabučio paskutiniame aukšte, pirkau paprastą buitinį ventiliatorių, kuris ištraukia 120 kubinių metrų, bet panašu, kad jam trukdo slėgis ir jis sukasi vietoje. Anga 12cm, ar galima tokioje situacijoje dėti kanalinį ventiliatorių ar kokį reikėtų?
Visų pirma reikia įsitikinti ar ventiliacijos kanalas yra neužsikišęs. Taip pat, kad oras būtų ištraukiamas, turi būti ir oro pritekėjimas, jei viskas sandaru, nebus oro cirkuliacijos.
Montuojant profilius luboms, meistrai įlenkė dalį ortakių
Montuojant profilius luboms, meistrai įlenkė dalį ortakių. Vienuose ortakiuose įlenkimas nestiprus, viename įlenkta iki 50 proc. ortakio diametro. Norėjau pasiteirauti koks ortakio įlenkimas gali būti toleruotinas? Ortakis, kuris įlenktas iki 50proc. bus tikrai keičiamas. Klausimas lieka dėl mažiau įlenktų ortakių - ar juos palikti tokius, ar vis dėlto keisti taip pat? Didžiausia baimė, kad dėl įlenkimų ventiliacijos sistema nepradėtų triukšmauti. Pridedu mažiau įlenktų ortakių foto.
Nuotraukoje ortakiai neatrodo baisiai, manau tokį galima palikti, svarbu ne kiauras.
Vėdinimo sprendimai rūsyje
Rūsyje laikome malkas, tačiau sukrovus malkas po 2 savaičių jaučiasi drėgmė. Kokį sprendimą rekomenduotume vėdinimui? Mūrinės sienos 30m2 patalpa, aukštis 2,5m.
Reikia, kad pastoviai vyktų oro apykaita, pvz. malkų apačioje, sienoje padaryti angą ir kitą angą kitame patalpos gale palubėje. Jei to nepakanka, apykaitai padidinti dar galima sumontuoti ventiliatorių. Jei norite tiekti pašildytą orą, jau reiks statyti tiekimo kamerą ar net rekuperatorių.
Kaimynė ėmė skųstis, kad mūsų virtuvės kvapai eina į jos virtuvę
Po remonto viršutinė kaimynė ėmė skųstis, kad mūsų virtuvės kvapai eina į jos virtuvę per ventiliaciją. Mes jokių pakeitimų nedarėm, tik pastatėm galingesnį gartraukį. Kas galėtų būti ir kaip spręst problemą?
Kaimynei reikia susimontuoti atbulinį vožtuvą oro ištraukimo angoje, arba jums recirkuliuoti orą per anglies filtrus, o ne išmetinėti į šachtą.
Patalpos vėdinimo sprendimai
Gyvenu viršutiniame aukšte, dviejų kambarių 45m², daugiabutyje. Visi langai į pietų pusę. Per visą butą įrengtas balkonas. Vasaros metu temperatūra kambariuose pakyla > 30C. Norėjau patarimo ką geriau įsirengti? Kondicionierių ar užtektų įstiklinti balkoną su šoniniais atsidaromais langais vėdinimui ir priekyje sumontuotomis žaliuzėmis? Kondicionierius efektyviau vėsintų patalpą, tačiau įvertinus šiandienines elektros energijos kainas, gal labiau apsimokėtų galvoti apie kokybišką balkono įstiklinimą?
Manau jums padės tik kondicionierius.
Pradėjo pelyti angokraščių kampai
Su šia problema pradėjome susidurti prieš du metus, iki kažkodėl buvo viskas gerai. Padrėkdavo langai apačioje gal per 3-5cm, dabar kai lauke šąla pasidengia iki pusės langų. Pradėjo pelyti angokraščių kampai, ko niekada nebuvo, viename kambaryje net sienos sandūra su lubomis juoduoja. Name niekas nepasikeitė, nei langai, nei gyventojų skaičius. Tiesa, viename kambaryje įdėjome Airbox, kai pamatėme, kad kampai juoduoja, nepadeda. Patarkite ką daryti?
Matyt atsirado drėgmę didinantis šaltinis. Peršąlančiose vietose ji kondensuojasi ir pelija. Reikia daugiau vėdinti, valyti pelijančias vietas su antipelėsinėmis priemonėmis, sutvarkyti/apšiltinti peršąlančias vietas. Langai turbūt su vienos kameros paketais, o ne dviejų.
Rekuperatoriaus ištraukimo taškas šalia dujinio katilo
Naujos statybos butas, stovi dujinis katiliukas spintoje prie įėjimo. Spintoje virš katiliuko numatytas natūralus ištraukimas. Tačiau koridoriukyje šalia spintos numatytas rekuperatoriaus oro ištraukimo taškas (taškas gan mažo m3/h, bet gana arti katilo). Ar čia viskas gerai? Taisyklėse parašyta, kad montuoti rekuperatoriaus ištraukimo vienoje patalpoje su dujiniu katilu negalima, bet bėda kad bute tai nelabai įmanoma. Kaip daroma tokiais atvejais? Ištraukimas daromas kiek įmanoma toliau dujinio katilo? Sistema sureguliuojama, kad natūralus ištraukimas pakankamai ištrauktų iš spintos (t.y. kad rekuperatorius netrauktų ar nepūstų per natūralų ištraukimą)? Galbūt kas galėtų pakonsultuoti dėl rekuperacijos plano butui su dujiniu katilu?
Natūralus vėdinimas su mechaniniu vėdinimu nesiderina. Logiškai mastant, tada rekuperatorius turi paduoti daugiau nei ištraukia, kad kompensuotų iš spintos ištraukiamą orą.
Rekuperatoriaus ortakių įrengimas nešildomoje palėpėje
Ar įmanoma įrengti rekuperatoriaus ortakius nešildomoje palėpėje, ar būtina viduje, nes jau įruoštos lubos?
Galima, bet jei ortakiai bus nešildomoje patalpoje, tai būtina juos gerai izoliuoti šilumine izoliacija, pvz. 100mm storio akmens vata su aliuminio folija.
Rekuperacijos įrengimas bute
75kv.m butas yra B energetinės klasės. Jei bute įrengti rekuperaciją - ar tai padės sumažinti šildymo kaštus?
Tikrai ne. Vėdinimo sistema skirta oro kaitai, o ne šildymui.
Gartraukio ortakio diametro mažinimas
Norėjau paklausti, ar galima mažinti gartraukio ortakio diametrą iš 160 į 125?
Taip, galima, tik našumas kiek sumažės.
Vėdinimo sistemos įrengimas miegamajame
Svarstome savo tamsų kambarį paversti miegamuoju (5m2). Deja jame yra tik viena standartinė oro ištraukimo anga. Kokią vėdinimo sistemą reikėtų įsivesti norint komfortiškai jaustis miego metu?
Miegamajame turėtų būti ne ištraukimas, o paduodamas oras, reiktų perjungti prie padavimo.
Ventiliacijos pajungimas į seną nenaudojamą kaminą
Ar galima ventiliaciją jungti į seną nenaudojamą kaminą? Pliusai ir minusai?
Oro šalinimą galima drąsiai. Paėmimas turi būti kuo toliau išmetimo ir iš "švariausios" vietos, todėl senas kaminas nėra tinkamas.
Atsiradusio pelėsio problemos sprendimas
Nusipirkome senos statybos mūrinį namą. Pernai pripūtėme oro tarpą. Pradėjo šiemet pelėsis atsirasti ir gan daug jo. 2 miegamieji, vonia, virtuvė ir svetainė. Kol lubų nėra dar geriau ortakių sistemą daryti vėdinimui ar galima su mini rekuperatoriais bėdą išspręsti?
Siūlau su mini rekuperatoriais neprasidėti, jei yra galimybė įsirengti normalią vėdinimo sistemą.
Rekuperatoriaus šviežio oro paėmimas ir išmetimas
Norėjau paklausti, kur montuojasi rekuperatoriaus šviežio oro paėmimas ir išmetimas? Protinga daryti šalia vienas kito ir lauke montuoti dvigubas specialias groteles? Pagal namo ir katilines išplanavimą taip paprasčiausiai būtų, bet ar nesusimaišys oro paėmimas su oro išmetimu, jei nestipriai tai gal nieko tokio? Ar būtina dėti duslintuvą ant oro išmetimo į lauką? Ar reikia dėti tik prieš kolektorių du duslintuvus?
Rekuperatoriaus šviežio oro paėmimas teoriškai turi būti ten kur bus mažiausiai tikėtinas užterštas oras, o išmetimas kuo toliau paėmimo. Montuoti šalia paėmimą ir išmetimą yra pats blogiausias variantas, nebent neišeina kitaip. Triukšmo slopintuvai idealiausiu atveju montuojami ant visų 4 kanalų, bet svarbiausia ant tiekimo į patalpą sumontuoti, kad viduje sklistų kuo mažiau triukšmo.
Renovuotame name atsirado pelėsis
Susidūriau su problema, kurios niekaip negaliu išspręsti. Neseniai persikrausčiau į renovuotą 3 aukštų namą, pirmąjį aukštą, 3 kambariai + vonia su tualetu. Problema - atsiradęs ir neišnykstantis pelėsis kampuose ir aplink langus 3 kambariuose (vonioje nėra, nors tai logiškai mąstant yra pati drėgniausia patalpa). Pirmojo aukšto pamatas 60 cm betonas (galima sakyti tai pamatas, nes tai buvo 2 aukštų namas, dabartinis 1 aukštas buvo rūsys, kuris išlyginus sklypą tapo 1 aukštu), nešildytas iš išorės. Langai sudėti labiau namo išorės. Pelija laukinės sienos nuo kampo +1 metras atstumu. Iš pradžių galvojau, jog drėgmė "nusėda" nuo išskalbtų ir kambaryje padžiautų drabužių, bet net ir nedžiaunant jų drėgmė nemažėja. Drėgmės matavimo prietaisai rodo 60-65 arba kartais 70 procentų drėgnumą. Šildymas grindinis. Patalpos temperatūra pastovi 22,5 laipsnio. Bandymai vėdinti sukėlė kondensatą aplink langus. Išgręžus skyles ventiliacijai problema taip pat neišsisprendė. Pelėsio valymo priemonės padėjo sąlyginai - išvalius židinius, pelėsis pradėjo kauptis kitose vietose, o vėliau ir ten pat, kur jau buvo išvalyta, todėl tai pašalino tik pasekmę, ne priežastį. Ar gali būti, jog 60 cm storio pamate (sienoje) yra rasos taškas ? (Namas Vokietijoje, lauko temperatūra nebuvo žemesnė nei -5 kol kas). Kaip surasti per kur patenka drėgmė ir kaip ją eliminuoti?
Priežasčių gali gali būti daug. Ar pamatas tinkamai hidroizoliuotas? Santykinė drėgmė pas jus tikrai didelė, todėl kondensuojasi ant visų šaltesnių kampų ir paviršių ir ten pradeda pelyti. Reikalingas mechaninis vėdinimas. Rekuperatoriuje susikondensuotų dalis drėgmės, tikrai pasausintų orą. Taip pat galite termovizoriumi pažiūrėti kur yra šalčio tiltai, galbūt galima izoliuoti/sutvarkyti tas vietas. Dar galite sausinti patalpų orą su elektriniais drėgmės surinkėjais.
Sudėti nauji langai labai rasoja
Domina langų kokybė. Sudėti nauji langai labai rasoja, tiesiog bėga vanduo ant palangių. Langų rėmai ir tie rasoja, ką daryti? Ar langų kokybė bloga ar blogai langai sudėti?
Nebūtinai langai blogi. Gal didelė drėgmė, gal palangės plačios ir nuo radiatoriaus kylanti šiluma "neapiplauna" lango, gal namas apšiltintas-sandarus, o pas jus nėra vėdinimo sistemos...
Rekuperatorius išsausina orą
Namas 80 m2, su mansarda. Stovi rekuperatorius Komfovent R-400V, pas mane jis įjungtas 24/7, automatiniais dviem rėžimais, dieną 50% naktį 25%. Tačiau labai išsausina orą, šiuo metu name rodo net mažiau nei 20% drėgmės. Ką galima padaryti, pagerinant drėgmę? Gal neteisingi rekuperatoriaus nustatymai? Gal reiktų susireguliuoti kažkaip kitaip? Kaip?
Manau galite kreiptis tiesiai į gamintoją Komfovent. Turbūt geriausias variantas bus statyti drėkintuvą. Dar galimas variantas pakeisti šilumokaitį į su higroskopine danga, kad būtų atgaunama drėgmė.
Įjungus vėdinimo sistemą girdimas pastovus ūžimo garsas
Naujame bute iš garažo išvesta vėdinimo/dūmų šalinimo šachta link stogo ir ji eina pro miegamojo sieną. Vėdinimas įjungiamas 3-5kartus per dieną po valandą laiko ir girdimas pastovus apie 45dB ūžimo garsas miegamajame kambaryje. Ar tai yra normalu? Ar galima skųstis ir tikėtis pokyčių?
Na neturėtų girdėtis, gal slopintuvai per trumpi, gal vibracijos kažkur persiduoda.
Po remonto bute kaupiasi drėgmė
Po generalinio remonto bute kaupiasi drėgmė, ant langų, durų rankenos. 60%-70% rodo namų termometras, jokios ventiliacijos nėra įvestos, tik yra oro kondicionieriai. Kokia geriausia būtų išeitis? Nesinorėtų visko iš naujo griauti, kaip patikrinti dėl ko galėtų kauptis, ar langai blogai įdėti ar dėl ko, nepadeda jokie langų atidarymai, vėdinimas. Būtų įdomu išgirsti nuomonę ką patartumėte daryt atsižvelgiant į pinigus ir darbus.
Bute reikalinga vėdinimo sistema, ypač jei namas buvo sandarinamas, apšiltintas. Langai gali rasoti dėl kondensavimosi, gal radiatoriai užblokuoti plačiomis palangėmis arba jie yra ne po langu.
Vėdinimo sistema rekonstruojamame name
Rekonstruojamas senas karkasinis namas. Kvadratūra 60 m2. Galvojama įvesti natūralų vėdinimą. Įvesime vėdinimo kanalus iš virtuvės, vonios kambario ir atskiras kanalas gartraukiui. Iš didžiausios patalpos kambario vėdinimo kanalo nebus. Ar nebus dėl to bėdos? Svarsčiau įvesti mini rekuperatorių. Jeigu aš teisingai vertinu, tai mini rekuperatorius nepateiks pakankamai oro kiekio per valandą, koks reikalingas pagal higienines normas orui atnaujinti. Ar aš neteisus?
Nepamirškit, kad oras turi pro kažkur ir pritekėti, kad būtų oro kaita, ypač jei namas bus sandarus po rekonstrukcijos. Natūraliam ištraukimui galite ant stogo iškelti vėjo turbiną ar deflektorių, jie kažkiek sužadina ištraukimą. O įjungus gartraukį pagalvokite iš kur oras bus pasiurbiamas ...
Negaliu pakomentuoti dėl mini rekuperatorių, kas juos parduoda labai giria, po to žmonės skundžiasi, sunku pasakyti. Manau geriausia būtų įsirengti nedidelį apie 100-200 m3/h centrinį rekuperatorių, jei tik turite galimybę.
Negaliu pakomentuoti dėl mini rekuperatorių, kas juos parduoda labai giria, po to žmonės skundžiasi, sunku pasakyti. Manau geriausia būtų įsirengti nedidelį apie 100-200 m3/h centrinį rekuperatorių, jei tik turite galimybę.
Vėdinimo sistema 80kv. namui
Kokią vėdinimo sistemą pasirinkti namui 80m2? Būtiniausia miegamajam. Norėtume be ortakių.
Įsirengiant visam namui vėdinimo sistemą be ortakių neapsieisite. Užteks nedidelio 150-200m3/h rekuperatoriaus.
Rekuperacinė sistema ar kiekviename kambaryje po mini rekuperatorių
Rekuperacinė sistema ar kiekviename kambaryje po vieną mini rekuperatorių 140kv. namui? Kas pigiau, sveikiau, ekonomiškiau, efektyviau ir tyliau?
Vienareikšmiškai centrinė vėdinimo sistema dėl daugelio aspektų.
Rekuperacinė sistema kartu su geoterminiu šildymu
Ar galima įrengti individualiame name rekuperacinę sistemą, kai jau yra padarytas paviršinis geoterminis šildymas?
Vėdinimo sistema veikia nepriklausomai nuo šildymo sistemos. Nebent Jūs norite, kad tiekiamas oras būtų pašildomas nuo geoterminio šildymo sistemos.