Gaukite pasiūlymus
iš 57 specializuotų įmonių Nuotekų valymo įrenginiai
Perteklinio dumblo šalinimas iš nuotekų valymo įrenginio
Klausimas:
Kaip šalinamas nuotekų dumblas iš valymo įrenginio, kas kiek laiko tai turi būti atliekama. Koks perteklinio dumblo šalinimo būdas yra paprasčiausias?
Komentarai:
Perteklinį dumblą šalina operatoriai, kurie prižiūri nuotekų valymo įrenginius. Gali kreiptis į mus ir serviso tarnyba viską Jums paaiškintu. Periodiškumas priklauso nuo įrenginio ir jo naudojimo. Gamintojai rekomenduoja minimum 1 kartą per metus daryti aptarnavimą įrenginiui.
Perteklinis dumblas šalinamas tuomet, kai paėmus mėginį veikliojo dumblo koncentracija viršija 70%. Dumblo perteklius dažniausiai šalinamas kartą per metus, kartais kelis kartus per metus. Jūsų patogumui šią paslaugą galime atlikti ir mes.
Laura, UAB "August ir Ko"
Valymo proceso eigoje nuotėkų valymo įrenginyje kaupiasi bakterijų perdirbtų nuotėkų nuosėdos, vadinamos pertekliniu dumblu. Priklausomai nuo pasirinktos technologijos, šį dumblą kas 3 – 12 mėnesių reikia pašalinti iš sistemos. Nors populiariausias ir paprasčiausias būdas išsiurbti nuosėdas išlieka asenizacija (t.y. specializuotos auto cisternos išsiurbia dalį sistemos dumblo ir išveža į dideles valyklas perdirbimui), Lietuvoje yra platinami valymo įrenginiai, kurie savyje turi tokią nusiurbimo sistemą. Jų veikimo principas panašus į dulkių siurblio, kur per specialų maišą yra perfiltruojamas visas sistemoje esantis dumblas. Sausos dumblo dalys pasilieka maiše, o švarus vanduo grąžinamas į įrenginį. Tokį dumblą įrenginio šeimininkas gali netgi panaudoti kompostavimui arba paprasčiausiai pašalinti jį su komunalinėmis atliekomis.Žinoma toks dumblo šalinimo metodas reikalauja papildomų šeimininko pastangų ir laiko, tačiau šis metodas suteikia galimybę dumblą šalinti nemokamai.
Edvardas, Nuotekų valymo įrenginiai
Dar viena naudinga „Švaistės" inovacija valymo įrenginių srityje - patogus priėjimas. Valymo įrenginio viršutinė dalis sukonstruota taip, kad būtų patogu išsiurbti dumblą ir išvalyti kanalus. Žarną galima nuleisti tiesiai į įrenginį, tai padeda paprasčiau ir greičiau nusiurbti susikaupusį perteklinį dumblą. Valymo įrenginio viršutinė dalis sukonstruota taip, kad būtų patogu išsiurbti dumblą ir išvalyti kanalus. Laiku išsiurbtas perteklinis dumblas užtikrina, kad jo niekada nepateks į infiltracinį lauką (išleidimo plotą) ir neužterš jo, nes būtent dėl infiltracinio lauko užsiteršimo dumblu nuotekos ima tekėti atgal. Tokių bėdų vartotojams pasitaiko.
Kaip nustatyti, jog jau laikas siurbti dumblą? Specialistas pataria pasemti išvalyto vandens ir palaikyti pusvalandį. Jeigu po pusės valandos indo dugne yra apie 60 proc. dumblo - laikas jį iš valymo įrenginio išsiurbti.
Dumblą iš biologinio valymo įrenginio rekomenduojama išsiurbti 1-3 kartus per metus.
Kaip nustatyti, jog jau laikas siurbti dumblą? Specialistas pataria pasemti išvalyto vandens ir palaikyti pusvalandį. Jeigu po pusės valandos indo dugne yra apie 60 proc. dumblo - laikas jį iš valymo įrenginio išsiurbti.
Dumblą iš biologinio valymo įrenginio rekomenduojama išsiurbti 1-3 kartus per metus.
Renius J., Nuotekų valymo įrenginiai