Gaukite pasiulymus
iš 7 specializuotų įmonių Inžinerinės sistemos – Patarimai
Sveiki, klausimas dėl elektros suvartojimo, 2024-07-22 d. įsirengėme ant stogo saulės elektrinę, nuo elektrinės paleidimo momento išaugo elektros suvartojimas, kaip galima paaiškinti ar patikrinti?
Kambarys-studija (įrengtas nuosavo namo garažas) 20 m2: langai ir durys plastmasiniai, langas prasidaro tik iš viršaus žemyn, lubos - įtempiamos, virš viryklės - gartraukis, vonios- tualeto kambarėlyje ventiliacija tiesiog į lauką, šildymas - vienas vandens radiatorius. Šlampa tolėliau esančios sienos apačia, kondensuojasi drėgmė, įėjimo iš lauko, durų apačioje (jos stiklinės). Aš manau tai yra dėl to, kad nėra pritekančio oro. Gal problemą išspręsčiau išgręžęs šlampančios sienos apačioje skylę oro pritekėjimui? Patarkite kur ir kokio diametro? O gal yra kitas nebrangus būdas? Gal galite rekomenduoti kas užsiimtų padėti? Namas Vilniaus r. Nemėžyje (Kuprijoniškėse).
Norėjau paklausti ar išsiplėtimo indas montuojasi ant šalto vandens vamzdyno? Laša vanduo matyt pro vožtuvą, nes nesumontavo indo. Tai pasikviečiau santechniką, bet jis man aiškina, kad ant karšto vandens vamzdžio. Panasonic t cap integruotas boileris.
Gal galite pasakyti kodėl šilumos siurblys sunaudoja el. energijos daugiau nei pagamina šilumos energijos? Jei skaitoma, kad 1kW pagamina apie 4kW šilumos energijos. Dabar 1kW pagamina 0.8 kW šilumos. Jei namas kiauras, tai sunaudojam daug šilumos energijos analogiškai ir el. energijos, bet santykis turėtų būti jūsų minėtas. Ar aš čia ko nors nesuprantu?
Senos statybos namas su ketaus radiatoriais, užpildyta vandeniu. Žiemą bus nekūrenama, radiatoriuose vis tiek liks truputėlis vandens. Noriu užpilti aušinimo skysčiu su propilengliukoliu. Girdžiu atsiliepimų, kad pradės tekėti per sujungimus, nes aušinimo skystis skystis daug skvarbesnis už vandenį ir agresyvesnis, sunaikina sandarinimui naudotas pakulas. Ar tikrai taip?
Norėjau paklausti, keičiu elektros instaliaciją bute, elektros skydelis bus bute, noriu atsivesti naują įvadą iš koridoriaus į butą. Kaip bus su pajungimu naujo įvado prie skaitliuko? Po skaitliuko stovi 16A automatukas?
Salda 2R VE rekuperatorius 40kv.m bute, dirba labai garsiai. Kokį rekomenduotumėte valdymą/režimą palaikyti? Gal yra auto funkcija, kad įsijungtų tam tikrais laikais? Kaip rekomenduotumėte?
Ar namo rekuperaciją tikslinga jungti kartu su nešildomu rūsiu, kuriame žiemą laikosi apie 13 laipsnių temperatūra, vasarą pakyla iki 18 laipsnių? Mano supratimu, kad rūsio temperatūra mažins paduodamo į kambarius oro temperatūrą, tačiau kaip ir privalumas būtų, kad perduotų ir rūsio drėgmę, kurios gyvenamosioms patalpoms žiemą trūksta. Rūsio vėdinimui būtų galima nustatyti minimalų oro srautą. Rūsiui bet kuriuo atveju vėdinimo reikia, tik klausimas ar jį daryti atskirą su ventiliatoriumi (be šilumogrąžos), ar rūsio vėdinimą jungti prie namo rekuperacinės sistemos?
Namas70 kv.m 12 kW pečius liepsnelės tipo, visur grindinis šildymas ir vienas radiatorius. Ar galima statyti akumuliacinę talpą, ar bus nauda?
Patarkite prašau kokį šilumos siurbliui oras vanduo šildymo monobloką reiktų rinktis (Daikin skaitomas nr.1, tačiau ar kainos/kokybės santykiu nėra permokama, lyginant su Panasonic, Mitsubichi, Hitachi?). Namo plotas apie 120kv.m. Pirmas aukštas grindinis šildymas, antras aukštas radiatoriai. Namas rąstinis, šiltintas papildomai 20cm ekovata. Kiek kW galios reiktų? Kokias firmas atitinkančias kokybės/kainos santykį rekomenduotumėte? Kadangi turimo Drazice boilerio teno galia apie 1kv.m, o turi būti min 1,5kv.m jį keisti būtina? Turimas granulinis katilas liktų, kiek žinau galima kombinuoti kartu? Ar reikalinga atvesti trifazį į katilinę ar pakaktų paprasto lizdo? Nuo išorinio bloko iki vidinio būtų apie 10m (kertant keletą patalpų), kiek preliminariai kainuotų medžiagos, darbas?
Termostatai sujungti, kolektorinėj pavaros sujungtos. 5 termostatai, kurie valdo pirmam aukšte, vienas valdo koridoriaus/wc zonas. Antras saliono/virtuvės zonas. Antram aukšte 2 kambariai po termostatą, o likęs valdo koridorių ir vonią. Klausimas yra kokią temperatūrą turėčiau nustatyt pačiam dujiniam katile? Katilas ištisai dirba, nors ir buvo sureguliuota visur vienodos temperatūros. Gal kas apšviestų daugiau ką galima sureguliuot, kad tvarkingai veiktų? Grindinis šildymas.
Norejau suzinoti kokie budai, variantai (isskyrus eso) imanomi, kad tureti elektra naujai pastatytam supaprastintos statybos nameliui?
Gyvename 2 aukštų daugiabutyje. Visam namui yra galimybė atsijungti nuo centralinio šildymo (valdiško) ir jungtis autonominį dujų šildymą. Pagal galimybę virtuvė tinkamiausia vieta statyti katilą, nes virtuvėje yra tiek ventiliacijos anga tiek dūmtraukio nuo buvusių krosnelių. Dauguma gyventojų naudoja dūmtraukio angą katilo išmetamosioms dujoms. Bet kai kurie 1 aukšto gyventojai gręžia sienoj skylę katilo išmetamosioms dujoms, kurios kildamos aukštyn patenka antrojo aukšto gyventojams per pravertus langus į miegamus kambarius ar virtuves. Klausimas butu toks - ar yra draudimai tokiems sprendimams, kadangi yra galimybė katilo išmetamosioms dujoms leistis per dūmtraukį?
Kokio galingumo šilumos siurblys oras-vanduo reikalingas 100 kv. m namui, sena statyba, apšiltintas polistiroliu, langai pakeisti, sienos plytų su 10 cm medžio betono sluoksniu vidinėje pusėje, radiatoriai špižiniai, per žiemos sezoną palaikant temperatūrą 21-22 laipsnius sukūrenama apie 1500 kg akmens anglies.
Norėčiau jūsų nuomonės. Namas A++ 157 kvadratai. Iš jų 4kv nešildomas sandėliukas ir 27kv šildomas garažas. Planuoju statyti Panasonic h kartos su integ. boileriu 9kW trifazį šilumos siurblį. Name bus saulės elektrinė. Kaip manote, ar nebus per galingas toks siurblys tokiam namui? Noriu būtent trifazio, kad pilnai išnaudoti saulės elektrinę visom fazėm. Lauksiu jūsų nuomonių bei pasiūlymų.
Naujos statybos dar neįrengtas butas 41m2, lubos nebus dengiamos, todėl klasikinis rekuperatorius su laidais išvedžiotais prie lubų netinka. Kokia vėdinimo sistema būtų geriausia alternatyva?
Pas mus ant šildomų grindų kolektorių yra ir su termostatais sujungtos pavaros ir debitomačiai. Tačiau vakare, kai namie tylu, girdisi kaip antrame aukšte, kur atskiras kolektorius, visos grindys šiek tiek ūžia. Kaip teisingai debitomačių pagalba nustatyti srautus, kad to ūžimo nebebūtų ir tolygiai šildytų?
Kokie paprastai naudojami lietaus kanalizacijos šuliniai? Namas dvišlaitis. Bus iš abiejų pusių šuliniai. Stogas virš 200 kvadratų. Namas stovi ant kalno. Gruntas smėlis. Ar drenažo vamzdžiai reikalingi, jeigu namas ant kalno? Kokio gylio ir pločio įleidžiami šuliniai? Aš galima nuvesti ir drenažą ir lietaus nuotėkas į tą patį šulinį?
Ar reikalingas leidimas įrengti oro kondicionierių nestiklintame balkone, kai jis netvirtinimas prie sienos ar balkono grindų? Norėtumėme įsirengti oro kondicionierių bute, kuris yra Vilniaus Senamiesčio zonoje, bet ne ant kultūros paveldo statinio. Suprantame, kad jeigu norėtumėme išorinį bloką montuoti ant pastato sienos, reiktų daugiabučio daugumos sutikimo, ir paprastojo remonto darbų statybą leidžiantį dokumentą iš savivaldybės. Ieškome sprendimų, kurie nereikalautų leidimų ir paspartintų įsirengimą.
Vartų automatikos lemputės pajungimas. Ar užtenka vartų automatikos lemputei 2x0.5 mm2 laido ar reikia dėti 2x1.5mm2 laidą?
Įjungus name centrinį šildymą, šilumos vamzdžiuose girdisi ūžimas. Kokios gali būti to priežastys? Butas nėra virš šilumos punkto. Daugiabutis.
Nuorinant radiatorių iš jo bėga vanduo, bet radiatorius vis tiek nešildo. Ir tik vienas toks namuose, kuris nešildo. Ar gali būti problema reguliavimo mechanizme, kur reguliuojamas šildymas radiatoriuje? Ar problema gali būti kažkur kitur, t.y. pačiame daugiabutyje?
Kokie yra populiariausi saulės elektrinės inverteriai? Nežinome koks inverteris mums tiktų labiausiai. Į ką atkreipti dėmesį, kad inverteris mums geriausiai tiktų?
Infiltracinis šulinys panašu, kad pradėjo užsikimšinėti, nes vis lėčiau ir lėčiau susigeria vanduo, jau teko keletą kartų kviesti vandenį išsiurbti. Ant dugno yra patiesta ir vandeniui pralaidi plėvelė. Esame Vilniuje - ką rekomenduotumėte daryti, kad padidinti pralaidumą? Būtų puiku spėti pasidaryti iki žiemos periodo.
Nuosavas namas, vandentiekis iš miesto. Šiltas vanduo pašildomas elektra arba nuo granulinio pečiaus. Paskutiniu metu atsukus šilto vandens kraną, boileryje garsiai girdisi burbuliavimas, o užsukus kraną, sistemoje pasigirsta kaip smūgiavimo garsas. Anksčiau to nebūdavo. Kur kažin ieškoti problemos
Sodų bendrijoje prie gyvenamo namo iš seniau įrengtas nuotekų valymo įrenginys, bet jis nebuvo niekur registruotas, nes montuotojas sakė, kad nebūtina. Atstumai iki kaimynų ir sanitarinės zonos išlaikyti, prie įrenginio įrengta siurblinė iš kurios galima paimti mėginį išvalyto vandens tyrimui, išvalytos nuotekos išteka į lietaus drenažą, kuris išteka į kitoje kelio pusėje esantį valstybinės žemės melioracijos griovį. Sužinojau, nuo šių metų supaprastinta valymo įrenginių registracija, kad reiks juos registruoti NTIS sistemoje ir kasmet atlikti išvalyto vandens tyrimus. Klausimas būtų, kokius žingsnius dabar turiu atlikti ir kur kreiptis, kad oficialiai įforminti valymo įrenginį?
Šiemet užkūrus, šildymo sistemoje pastovus burbuliavimas, labiausiai boileryje. Burbuliavimas garsiai girdisi, kai įjungi ant 3 greičio cirkuliaciniame siurbliukyje. Šiemet reikėjo stuktelti siurbliukui, kad varinėtų (gal į pabaigą?). Slėgis sistemoje: šaltos sistemos -1,7 baro, užkaitus-1,9 baro. Išsiplėtimo inde-1baras. Radiatoriai nusiorinę, iš visų atsukus bėga vanduo. Namas dviejų aukštų, medinis, kiek litrų sistemoje nežinau tiksliai. Užkaitus sistemai dar pradeda lašėti iš naujai pakeisto boilerio apsauginio vožtuvo. Gal kas patartų, kur problema? Gal ir prie šio paklausimo, info tokia; kažkur nuo gegužės mėnesio vandens tiekimo sistemoje, atsukus šiltą vandenį uždarant kraną pasigirsta brazdėjimo garsas.
Nuotekų valymo įrenginys buvo įkastas ne toje vietoje kur buvo suprojektuotas. Atstumas apie 5 metrai. Problema: Įrengtas nuotekų valymo įrenginys trukdo pravažiuoti automobiliui. Klausimas ar galima jau įkastą valymo įrenginį iškasti ir perkelti į naują vietą? (įrenginys dar nebuvo naudojamas, bet yra pripildytas vandens.) Taip pat ar galima tokį, jau užkastą nuotekų valymo įrenginį (walis wtp-1) sumontuoti naujoje ar toje pačioje vietoje bet į gelžbetoninius rentinius, kad virš jo būtų galima važiuoti automobiliu?
Sveiki, klausimas inžinieriams: Ką jūs manote apie šilumos siurblio sukombinavimą su pvz. dujų katilo kaminu, ar paprastu kieto kuro kaminu? Pvz. jeigu namas senos statybos ir yra neefetyvu statyti šilumos siurblį ir šildyti elektra, tačiau šildant namą tiek dujomis tiek, kietu kuru, laukan išmetama labai daug šilumos. Taigi ar nebūtų galima ją panaudoti naudingai. Pvz. pastatant šilumos siurblį prieš kamino - išmetamą karštą orą. Kokia iš to nauda? - o gi ta -jog pvz. naudojant dujinį katilą jį būtų galima naudoti tik pvz 30% pajėgumu, o visa kita išgauti iš šilumos siurblio, žodžiu pigesnės kuro rūšies išmetamą energiją paversti naudinga, taigi įdomu ar techniškai tai įmanoma? Šilumos siurblys nereikalingas šiuo metu, nes neefektyvu senai statybai. Palieku plačią senų namų rinką kaip tai bus efektyvu?
Ar verta ir ar protinga daryti rekuperacinę sistemą senos statybos, mūriniame name? Klausiu, nes viduje verdant gyvenimui, jaučiasi ilgai tiek maisto kvapai, tiek sunkus, nešviežias oras, o dabar kaip tik planuojame darytis remontus.
Yra mūrinis sodo namas, jame įrengti kieto kuro ir dujinis katilai. O centralinis šildymas padarytas, kad dalis yra skardiniai radiatoriai, o dalis patalpų apšildoma grindiniu šildymu. Gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais namas bus paliktas be veikiančio šildymo. Koks būtų patarimas, kad nesugadint šildymo sistemos ir abiejų katilų, nes bus palikti be priežiūros?
Ar galima freono linijas (varinius vamzdelius) nuo šilumos siurblio oras-vanduo, išorinio bloko iki vidinio bloko vesti po žeme prieš tai jas įdėjus į apsauginį vamzdį? Ir jei negalima ar nerekomenduojama, būtų įdomu žinoti kodėl?
Prieš 2 metus gavome ESO sąlygas su 8 kW leistinąja galia, bet saulės elektrinės nepadarėme. Dabar mūsų leistinoji galia yra tik 3 kW, įvadas trifazis. Kur galėjo dingti 5 kW, ar tai teisėta?
laba diena, turiu sklypą, kuriame eina oro elektros linija. Norėčiau inicijuoti jos iškėlimą iš sklypo. Domina kiek kainuotų toks iškėlimas (preliminariai)?
Kilo klausimas dėl rankšluosčių džiovintuvo pajungimo ir sąnaudų. Name yra atvesti vamzdžiai rankšluosčių džiovintuvams (iš viso 2), kurie prijungti prie boilerio šildymo sistemos (atvira sistema). Boileris (talpa 200l) šildomas nuo dujinio katilo. Dėl tokio jungimo turbūt galima naudoti tik žalvarines kopetėles (gyvatuko tipo džiovintuvas netinka), kas taip pat išaugina džiovintuvų kainą. Klausimas kas ekonomiškiau: ar dėl boilerio šilumos nuostolių, džiovintuvai "greitai" atvėsins tokios talpos boilerį ir dėl to jį dažniau reikės šildyti? Ar vis dėlto geriau įsigyti elektrinius džiovintuvus ir tik esant poreikiui juos pajungti per taimerį?
Namas karkasinis, 68 kv. metrų, 1 aukšto. Norime įrenginėti šildomas grindis visame plote, šildoma bus su oras vanduo. Pamatas plokščias, grindys apšiltintos 30 cm vata, ir dabar jau uždengtos osb plokštėmis. Kokio skersmens geriau rinktis šildomų grindų vamzdį, 16 ar 18? Planuojame dėti medžio plaušo plokštes, bet rinkoje matėme, kad jau atsirado ir osb plokščių frezuotos plokštės. Gal patartumėte kokias plokštes geriau naudoti? Norime geresnio varianto, nes vertiname kokybę, bet kad be reikalo nepermokėti.
Kokia priežiūra reikalinga elektromobilių įkrovimo stotelėms?
Ko reikia elektromobilių įkrovimo stotelės galios valdymui?
Kokia yra elektromobilių įkrovimo stotelių parama? Kas gali ja pasinaudoti?
Kokie yra elektromobilių įkrovimo stotelių tipai? Kada kokį geriau rinktis?
Kokia yra elektromobilio įkrovimo stotelės įrengimo kaina? Kas į ją įeina? Nuo ko ji priklauso?
Yra geoterminis šildymas šį sezoną buvo pirmi metai, problemų nebuvo. Tik yra radiatorių seno tipo skardinių ir špižinių. Norėčiau sudėti visus naujus aliuminius arba skardinius, dar keliais daugiau būtų. Grindinio nenoriu. Ar nebus problemų pakeitus kitus radiatorius?
Norėtume savo ir kaimynų pastatus sujungti į vieną priešgaisrinį skyrių. Ar visiems namų valdoms sklypams reikės naujų geodezinių matavimų?
Noriu įsirengti grindinį šildymą, meistras siūlo kainą su visom jo medžiagom ir darbų 60e už 1m2. Ar tokia kaina nėra per didelė? Kokios yra kainos tuomet už šildymo įrengimą?
Ar būtų galimybė kondicionieriaus išorinį bloką statyti ant daugiabučio stogo, jei mano aukštas buto 3, pats daugiabutis 4 aukštų
Nusipirkau butą pastogėje paskutiniame aukšte, 2006 m. statybos, 50 m2, 2 kambariai, Vilnius. Jausmas, kad nuolatos trūksta oro, oras slogus, nors vienas langas nuolatos pravertas, stoglangiai ant mikrocirkuliacijos palikti (skersvėjo neina kaip padaryti). Skintos gėlės nuvysta per porą dienų. Po vonios silikonu buvo pelėsis, nors vonioje yra langas. Bute yra 2 ventiliacinės angos. Viena atvira - lubose spintoje. Kita su grotelėmis (be ventiliatoriaus) - vonios kambario sienoje, besiribojančioje su kaimynais. Iš šios angos sklinda iš kaimynų maisto gaminimo kvapas. Pridėjus popieriaus lapą prie šių angų, jaučiasi, kad yra trauka, tačiau nedidelė. Virtuvėje ventiliacijos angos nėra, gartraukis tik su anglies filtru. Kokie galimi sprendimai dėl oro kokybės, ventiliacijos pagerinimo? Ar gartraukis tik su filtru ok, ar reikalingas ventiliacijos kanalas (gartraukis šalia lango, gal galima per langą išvesti, ar sienoje skylę daryti, bet bus reikalingas namo gyventojų sutikimas)? Kur kreiptis? Pati nieko nesuprantu.
Iš valymo įrenginio išvalytos nuotekos subėga į šulinį, į tą šulinį dar subėga drenažo vanduo. Iš šulinio vanduo planuojama išbėgs į infiltracinį šulinį. Ar infiltracinis šulinys užsikimš su laiku? Ar per laiką gali susidaryti pluta jame, neleisdama infiltruoti vandenį į gruntą? Ar dažnai tai nutinka ir kas tai įtakoja? Ar verta montuoti infiltracinį šulinį? Šiuo metu lietaus nuotekų vamzdynas yra išvestas į pakalnę, tačiau šis žemės sklypas priklauso fiziniam asmeniui.
Vietoj senų špižinių radiatorių, kokius patartumėte įsigyti? Sistema uždara su išsiplėtimo indu.
Ar galima prie seno modelio dujinio katilo (20 metų) įrengti nuotolinį valdymą?
Kokia kaina vandens gręžinio įrengimo iki 100m?
Planuojame į naujai pastatytą namą 160m2 statytis šildymo sistemą. Kuo skiriasi ir kuris efektyvesnis iš oras-vanduo? Yra monoblokas ir split. Kuris iš jų ekonomiškesnis ir ilgiau tarnaujantis?
Kuris variantas ekonomiškesnis 2 asmenų šeimai: naudojant vandens boilerį ar momentinį šildytuvą?
Užliejo butą ir sugadino šildomas grindis. Nebešildo. Buvau įjungusi puse valandos, tai nesušilo.
Sveiki, bute irengta rekuperacijos sistema, taciau aliuminis ortakis paimantis ora is lauko nera apsiltintas. Ar turesiu problemu del to ar cia normali praktika? Ar gal bandyti kazkaip apsiltinti savarankiskai?
Turime boilerį, prisegu nuotrauka ir nuoroda, boileriui apie 8 metus, jis labai daug elektros pradėjo suvartoti, apie 30 kW per para. Gal tenas/ kaitinimo elementas keičiamas? Gal žinote kas gali įtakoti elektros suvartojimo padidėjimą ir ką galima padaryti? https://www.ekspertai.lt/vandens_sildytuvai/kainos?page=5
Kėliausi elektros galią nuo 5 kW iki 14 kW. Kokį automatuką nusipirkti? ESO reikalauja vidaus tinklo dokumento, kas yra tikrinama, kai tikrinamas vidaus tinklas?
Sodo sklypas 6 arai, namas 80 kv. Gyvenamų namų sekančiuose sklypuose nėra, tik dirbama žemė. Kokie reikalavimai įsivedant valymo įrenginius, tiksliau atstumai, kai nėra gyvenamų namų pas kaimynus?
Kas geriau? Granulinė krosnelė su vandens konturu ar granulinis katilas Mareli? Apšildomas senos statybos namas apie 200m2.
Kai kaitinu boilerį Drazice nuo pečiaus temperatūros rodyklė nulinksta į kitą pusę, o kaitinant elektra ji atsistoja centre. Ką tai reiškia, ar nekenkiu boileriui?
Kokio tipo rekuperatorių geriausia rinktis A+ klasės bute? Gavome rekomendaciją dėti plokštelinį, bet jis labai sausina orą, o pas mus yra šildomos grindys, tai manome, kad bus šildymo sezono metu per sausas oras. Bei taip pat norėtume, kad šaltuoju metu oras būtų pašildomas. Kokį rekuperatoriaus tipą geriausia būtų rinktis?
Ar galima valymo įrenginių išvalytą vandenį leisti į drenažo sistemą? Pagal sodybos turimą drenažo sistemos planą, kaip tik vamzdelis praeina netoli tos vietos kur įrengs įrenginius. Ar tai draudžiama? Savivaldybėje atsakė 2 specialistai skirtingai.
Kur geriausia kabinti rekuperatoriaus dėžę, kad nesigirdėtų garso? Ar san. mazge (virš lubų ar ant sienos), ar prieškambaryje (pvz. spintoje)? Ar rekuperatorius skleidžia vibraciją?
Ar galima įrenginiais išvalytą buitinių nuotekų vandenį išleisti į paviršinių (lietaus) nuotekų tinklus?
Įrengiant nuotekų valymo įrenginį, vykdytojas suklydo ir neišlaikė projekte nustatytų atstumų. Dėl to įrenginys (požeminė jo dalis) užkastas pusiau už namo sklypo ribos, įrenginio dangtis savininko sklype. Požeminė įrenginio dalis patenka į suformuotą apsauginį ruožą, kuris nuosavybės teise taip pat priklauso namo sklypo savininkui. Klausimas, ar priduodant namą, gali kilti dėl to nesklandumų? Jei taip, kaip patartumėte spręsti problemą?
Ar norit name įrengti ortakinį kondicionierių turi skirtingi ortakiai eiti ir rekuperacijai? Namas A++ klasės. Gal galima kondicionieriaus ortakius naudoti ir rekuperacijos oro padavimui, kai nėra naudojama šaldymo funkcija?
Laba diena, Noriu pasiteirauti, gal turite patarimų dėl radiatorių keitimo? Norime keisti aliumininius radiatorius į tokius, kurie mažiausiai praleistų garsą (gyvenant antrame aukšte girdimi garsai iš pirmo aukšto kaimynų). Kokia Jūsų nuomonė apie ketaus radiatorius šiuo atveju?
Šilumos siurblys oras-vanduo Panasonic. Buvo dingęs spaudimas 0 bar išmetė klaidą, atvyko servisas užpildė sistema glikoliu apie 8-10 litrų, spaudimas atsistatė iki 1.3 baro. Praėjo kelios dienos liko 0.2 baro, paleidus šilumos siurblį spaudimas pakyla iki 0.8 max 0.9 baro, tačiau kiek paaiškino, kad ramybės būsenoje turi būti apie 1.2 baro, pradėjus veikti apie 0.8-0.9 baro, filtrus išvalė pakeitė. Ar tai problema ir kaip reiktų išspręsti?
Ką daryti, jei pastatytas per galingas katilas? Katilas 25kW, o namo tik 70kv., katilas ir kaminas kišasi ir dervos bėga. Koks sprendimas galėtų padėti?
Norėjau pasiteirauti kurioje pusėje efektyvesnis modulių darbas ar rytinėje ar vakarinėje?
Rasau Jums noredamas gauti profesionalu patarima kaip irengti sildomas grindis ant medines perdangos antram aukste. Betonuoti ko gero negaliu, nes per didele apkrova bus perdangai, todel kiek teko dometis yra du variantai: 1. Sausos sildomos grindys, kai yra tam tikras pagrindas is putplascio arba medzio drozliu plokstes su ispjovom vandens vamzdeliams ir ant virsaus dedamas grindinis gipsas arba cetris. 2. Naudoti spec. pagrinda vamzdeliams vedzioti ir ant virsaus uzpilti lengvu gipsiniu islyginamuoju sluoksniu. Domina, kuris variantas butu priimtinesnis arba galite kazko kito pasiulyti? Kainos atzvilgiu kokie skirtumai ir del apkrovos 1m2 kokie skirtumai? Mano paskaiciavimais max galiu apkrauti iki 60kg 1m2.