Valymo įrenginių įrengimas

Klausimas:
Baigiame statyti namą, bet kaimynai kurių sklype pagal detalų planą turėtų būti įrengti valymo įrenginiai (vienas įrenginys 4 sklypams), net nesiruošia nieko statyti ir kitiems nieko neleidžia daryt jų sklype. Norime įsirengti valymo įrenginius savo kieme, tačiau nežinome kaip elgtis ir kaip po to priduoti namą, jei įrenginiai bus mūsų kieme?
Komentarai:
Jei kaimynai nesiruošia nieko daryti, nors pas juos suprojektuoti bendri valymo įrenginiai, turite kreiptis į projektuotojus, kurie derino šitokį projektą, kad būtų pakeistos sąlygos ir valymo įrenginiai būtų perkelti pas jus, arba būtų suprojektuoti atskirai kiekvienam sklypui atskiri įrenginiai. Tada nebus jokių bėdų su namo pridavimu.
Tokioje padėtyje, per paskutinius keturis metus, atsidurė šimtai gyventojų visoje Lietuvoje. Tai susiję su detaliais planais, kurių pagrindu buvo keičiamos žemės paskirtys iš žemės ūkio į namų valdos, formuojant po tris ir daugiau namų valdos sklypus, jiems numatant bendrą infrastruktūrą, tame tarpe ir vietinius valymo įrenginius (toliau-NVĮ). Vadovaujantis LR Statybos įstatymu ir STR 1.05.06:2005, Statytojas privalo Techninio projekto (toliau-TP) stadijoje įgyvendinti Detalaus plano sprendinius. Iš kitos pusės, formaliai, kad pakeist TP sprendius reikia keisti detalųjį planą, bet tai jau būtų apsurdiška. Bet kokiu atveju, šiuo metu jūs negalite įgyvendinti detalaus plano sprendinio, susijusio su NVĮ dėl kelių elementarių priežaščių: 1. Jūsų vieno investicija į bendrus valymo įrenginius būtų labai didelė ir neadekvati; 2. tokio našumo valymo įrenginiai, kokie nurodyti TP, net gi įrengti, technologiškai negalėtų veikti, esant nuotekoms tik iš vieno (Jūsų) namo; 3. teisiškai, kad įformint keliems savininkams priklausantį turtą, šiuo atveju NVĮ, Jums atsirastų eilė klausimų-bendrijos kūrimas, žemės, kurioja sumontuoti NVĮ nuosavybės ir naudojimo paskirties klausimas ir t.t. Kita išeitis, derinti vietinius NVĮ savo sklype, parenkant našumą pagal savo poreikius ir forminti juos kaip laikiną statinį. Tokiu būdu jūs tikrai prisiduosite statinį. 0 ar pridavimo akte bus įrašas, kad NVĮ laikinas statinys, ar ne - čia jau ,,lietuviškos" ypatybės.
Jeigu yra patvirtintas detalusis planas ir įregistruotas servitutas, jie negali neleisti. Detaliajame plane buvo įrašyta, sklypo kadastriniame pažymėjime tai turi atsispindeti, jūs turite teisę jungtis prie bendrų įrenginių. Ar detalųjį planą turite, paskaitykite aprašomąsias lenteles ir pastabas, ten viskas bus įvardinta.
Lina P., Namų projektavimas
Jūsų atveju lieka tik projektuoti laikinus nuotekų tvarkymo įrenginius savame sklype, tačiau nėra aišku ar nuolatinė statybų komisija tam pritars, kadangi detaliajame plane jau yra numatyta įrenginių vieta.
Siūlyčiau kreiptis į savivaldybę, miesto plėtros departamentą ir bandyti aiškintis kokios Jums lieka alternatyvos.
Nerijus A., Namų projektavimas
Užsiregistravę
3378 specializuotų įmonių
ju
+3706*****18
ju****************@****ud.com
Domina vandens atvedimas iki namo nuo šulinio ir nuotekų valymo įrenginio montavimas. Laukiu pasiūlymų el.paštu.
va
va********@***il.com
Ieškome nuotekų valymo įrenginio 4 asmenims. Montavimo darbai taip pat domina.
gu
0616***12
gu***************@***il.com
Ar galima valymo įrenginių išvalytą vandenį leisti į savarankiškai sklype prie servituto keliuko iškastą griovį kuris remiasi į kaimyno sklypą? Drenažo sistemos plano ir drenažo nėra. Ar tai draudžiama?
in
+3706*****33
in*******@***il.com
Reikalinga konsultacija ir situacijos įvertinimas, namas 2019 m. statybos, gyvenančių asmenų 1-4, buvo įkastas septikas, infiltracinio šulinio nėra, nuotekos buvo nuvestos į gretimus negyvenamus laukus, kuriuose dabar jau pradės vykti statybos. Vamzdžius liepta užkasti (pašalinti), vietovėje aukšti gruntiniai vandenys ir ilgai laikosi drėgmė. Nuotekų nuvesti nėra kur. Koks būtų sprendimas civilizuotai susitvarkyti nuotekas?
ze
+3760****70
ze**********@***il.com
Laba diena, Norėčiau gauti valymo įrenginio pasiūlymą
ni
8648***15
ni***********@***oo.com
Laba diena. Reikalingas specialisto patarimas del nuoteku tvarkymo. Noreciau, kad butu apziuretas musu nuoteku valymo irenginys ir isduota pazyma apie ivertinima. Sakykite prasau, kur galeciau gauti tokia pagalba Marijampoleje?
ne
+3706*****63
ne**************@***il.com
Kokia kaina nuo 6-8 kub.m talpos nuotekoms (kanalizacijai), su montavimu ir vamzdžių pratiesimu (vieta Sudervė, prie Vilnojos ežero, Vilniaus raj., sodo sklypas).
ja
+3706*****25
ja*****************@***il.com
Kieme įrengtas buitinių nuitekų valymo įrenginys su infiltraciniu šuliniu. Gruntas - smėlis. Įrenginėjant, gruntinių vandenų tokiame gylyje nebuvo, tačiau šią vasarą pumpuojant vandenį iš infiltracinio šulinio pastebėjome, jog apačioje ateina vandens gysla, matyt naujai susiformavusi. To pasekoje, siurbiant buvo paplautas dugnas ir infiltracinis šulinys susmego gilyn. Girdėjome tik pasiūlymą kitą kartą nepumpuoti iki dugno ir palikti šiek tiek vandens, kad negrimztų žiedai dar giliau, tačiau man tai neatrodo problemos sprendimas, bet greičiau apėjimas. Baisu, kad susidėjus trinkeles, šulinys vėl negrimztų giliau, jei "netyčia" bus užkabintas dugnas siurbiant vandenį kitais metais. Koks turėtų būtų ilgalaikis sprendimo būdas? Gal įmanoma kaip nors padaryti "pamatą" šuliniui, kad jis toliau negrimztų?
se
8613***97
se***********@***il.com
2023 m. spalio mėn. sodo bendrijos sklype buvo įrengtas ir pripildytas vandens nuotekų valymo įrenginys August-A6 AT. Iki š. m. rudens įrenginys nebuvo naudojamas, jokių nuotekų nebuvo. Spalio mėn. sutvarkyta santechnika ir pajungtas vanduo. Apie 10 dienų 1-2 žmonės naudojosi tualetu mažam reikalui. Bendrijoje išjungus vasaros vandenį, ir nesinaudojant tualetu ir neleidžiant jokių nuotekų, iš įrenginio atsirado blogas kvapas. Kaip reiktų šiuo atveju elgtis ir kaip paruošti įrenginį žiemai, jis nebus naudojamas?
zi
8611***30
zi************@***il.com
Sode turime seną šulinį. Ar įrenginėjant sodo namelyje valymo įrenginį galima būtų panaudoti šį šulinį, ar reikėtų daryti gręžinį?
Nuotekų valymo įrenginių montavimas
Nuotekų valymo įrenginių montavimas
MB Digetra
6 atsiliepimai 100% rekomenduoja
1350 €/vnt.
Nuotekų valymo įrenginys naujos statybos individualiam namui
Nuotekų valymo įrenginys naujos statybos individualiam namui
UAB "August ir Ko"
46 atsiliepimai 94% rekomenduoja
1720 €/vnt.
feliksnavis_300x300px.jpg
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3378
Iš viso buvo užduota 178661 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 57 specializuotų įmonių