Polista, UAB ekspertų komentarai

Polista, UAB
75% rekomenduoja
Atsiliepimai 4
vi
Kaunas, 8605***55
vi***********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Išgręžti poliai pamatams kreivai dėl didelių akmenų. Jau sulieti betonu ir sudėtos sekcijos. Kaip sulyginti rostverką? Ar viską ardyti? Meistrai mums sako, kad palenks sekciją ir pamatas bus lygus. Patarkite prašau.
to
Vilnius, 8639***23
to********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Norėčiau pasiteirauti dėl pamatų remonto. Pamatai yra seno namo ir vietomis aptrupėję, kaip reikėtų tokius pamatus tvarkyti? Ar užtenka nukasti žemes, nuvalyti ir su cemento ir žvyro mišiniu nutinkuoti? Ar reikia dėl sukibimo kažką tepti?
a.
Šiauliai, +3706*****84
a.********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Planuoju statyti karkasinį vieno aukšto namą 79,9 kv.m. Pamatus planuoju daryti gręžtinius polinius su rostverku. Ar galiu dėti į polius ir į rostverką stiklo pluošto armatūrą? Rostverko pjūvio matmenys 58x20, poliai diametras 30cm.
ni
Palanga, 8684***50
ni*****@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Pilsim pamatus, liepė atvežti 30 kubinių metrų žvyro, kiek reikės cemento nupirkti nežinome. Pagal mane - 10 kubinių metrų, o kiek maišų, kiek kg? Kiek po 35 kg - maišų?
Dėkoju už profesionalius patarimus. N. Bukienė

Polių gylis ne pagal geologinius tyrimus

Statomas dviejų aukštų namas (170m2, stačiakampio formos). Atlikus geologinius tyrimus, nurodyta kad: "Tiriamajame sklype žemės paviršiuje iki 0,2 – 0,4 m gylio slūgso holoceno dariniai (pd IV), po jais gręžiniuose sutiktos limnoglacialinės nuogulos (lg III bl), kurių padas 6,0 m gylio gręžiniais nepasiektas." Kaip išvadą pakomentavo geologas: "Bent jau mūsų gręžtose vietose buvo rastas smėlis viršuje, apačioje molis. Smėlis turėjo nemažai molio priemaišų (lęšių), bet vyraujantis gruntas buvo smėlis, tą rodė ir zondo parodymai. Apačioje nuo 4,6-3,6 m. prasidėjo vidutinio stiprumo molis." Remiantis tokiom išvadom, konstruktoriaus buvo parinkta poliniai pamatai 4.9m ilgio. Tačiau statytojai pradėję gręžti nusprendė, kad taip giliai nereikia ir gręžė 3m polius. Tam pritarė ir architektas, konstruktoriaus nuomonės nebuvo. Norėjau paklausti ar neturėjau jaudintis dėl pamatų, kadangi geologiniai tyrimai rodo vieną (smėlis), konstruktoriai paskaičiuoja kita, o statytojai daro kitaip. Kaip reiktų vertinti tokius nukrypimus nuo sprendinių?
Bet kokiu atveju ne Jonas, Antanas ar Petras (atliekantys gręžimo darbus) priima sprendimus, tuo labiau ir ne architektas. Apie pastato konstrukcijas ir jų pakeitimus priima konstruktorius projektavęs statinio konstrukcijas ir niekas kitas. Jisai atsako už pastato stabilumą. Siūlyčiau pasikonsultuoti su konstruktoriumi ir vadovautis jo sprendiniais.

Senų pamatų remontas

Norėčiau pasiteirauti dėl pamatų remonto. Pamatai yra seno namo ir vietomis aptrupėję, kaip reikėtų tokius pamatus tvarkyti? Ar užtenka nukasti žemes, nuvalyti ir su cemento ir žvyro mišiniu nutinkuoti? Ar reikia dėl sukibimo kažką tepti?
Manau, kad tokio senų pamatų remonto užtektų metams ne ilgiau. Pirmiausia reikėtų pašalinti veiksnius, kurie lemia esamų pamatų koroziją. Vienas variantų - drenažo įrengimas ar panašiai (reikėtų spręsti apžiūrėjus vietoje). Šiuo metu statybos pramonėje plačiai naudojamos medžiagos ir mišiniai specialiai skirti tokiems darbams. Reikėtų naudoti tepamą hidroizoliaciją, ir remontinius mišinius su kristaline hidroizoliacija. Bet kokiu atveju sprendimą reikėtų priimti apžiūrėjus objektą vietoje.

Kaip apskaičiuoti kiek reikės cemento pamatams

Pilsim pamatus, liepė atvežti 30 kubinių metrų žvyro, kiek reikės cemento nupirkti nežinome. Pagal mane - 10 kubinių metrų, o kiek maišų, kiek kg? Kiek po 35 kg - maišų?
Pamatai yra viena pagrindinių namo konstrukcijų. Jokių maišymų vietoje nedarykit, nes betono sudėtis ne tik smėlis ir cementas.
Darbininkai kurie Jums rekomenduoja taip daryti- nėra atsakingi ir savo srities specialistai.
Užsakykit iš betono mazgo, pristatys su specialia technika, užtruksit daug trumpiau, betonas bus kokybiškas ir ateityje nereikės galvoti kaip sutvarkyti trūkusius pamatus.
O jei jau sugalvosit vis dėlto "betoną" maišyti vietoje tai vienam kubiniam metrui reikia apie 320 kg. Tai yra 9600 kg visam kiekiui tai yra apie 270 maišelių.

Gręžtinių pamatų polių gylis

Kokio gylio polius pamatams patartumėt gręžti pagal šią geologinių tyrimų medžiagą? Namas vieno aukšto su medine perdanga ir skardine stogo danga.
Polių gylį pagal skaičiavimus nurodo konstruktorius, kuris rengia darbo projektą. Jeigu Jūs planuojat vadovautis tik atsakymais iš interneto tai darykit bet kokius, nes poliaus laikomąją galią lemia ne tik ilgis.

Pamatų įrengimas iš blokelių

Planuoju greitu metu darytis pamatus. Esu susidomėjęs pamatais iš HAUS blokelių. Internete labai mažai nuomonių žmonių apie tokius pamatus, gal čia sužinosiu daug daugiau. Domina kaip yra patvarūs tokie pamatai, nes namas bus dviejų aukštų.
Pamatų stiprumas priklauso nuo grunto sąlygų ir kaip į jas atsižvelgia projektuotojas rengdamas darbo projektą. Dažniausiu atveju projektuotojai daug nesigilina ir Užsakovui pateikia tipinį pamatų sprendimo būdą. Geriausiai Jums atsakytų į šį klausimą projektuotojas rengiantis darbo projektą ir įvertinęs visas apkrovas, grunto tyrimus ir kitus faktus. Taip pat įmonės, kurios specializuojasi pamatų įrengime.

Kiekviena įmonė ar konstruktorius mato skirtingus pamatų variantus

Susidūriau su pamatų įrengimo problema privačiam namui. Trumpai: namas iki 195 kv.m, vieno aukšto, mūrinis. Yra atlikti grunto tyrimai, architektai parinko juostinius pamatus (gruntas nėra tvirtas). Pradėjus domėtis kainomis ir pasirinkimais iškilo problema, kiekviena įmonė ar konstruktorius mato skirtingus variantus: vienas tik juostinius, kitas paprastus gręžtinius iki 4 metrų, kitas tik spraustinius ir t.t. Jau nebežinau kuo tikėti, nejaugi grunto tyrimus kiekviena kompanija vertina skirtingai? Gal kas gali patarti?
Jūsų problema yra tipinė šiai dienai. Konstruktoriai ruošdami techninį projektą nelabai gilinasi į pamatų tipą, traktuoja, kad tai techninis projektas. Įmonė pasiūlys įrengti pamatus pagal turimą techniką ir galimybes, pvz pagal patentą dirbantis žmogelis pasiūlys paprastus gręžtinius pamatus, tokio ilgio kiek gręžia paprastas ekskavatoriukas, nes tai jam yra pigiausia ką gali pasiūlyti, atsakomybės vis tiek nelabai prisiims. Stambesnės įmonės pasiūlys sudėtingesnius pamatus, pagal turimus pajėgumus.
Patarimas būtų pasisamdyti konstruktorių, kuris specializuojasi pamatų projektavime ir sutarti, kad parengtų Jums darbo projektą. Tada beliks tiks pasirinkti Rangovą, arba samdyti specializuotą įmonę, kuri parengtų Jums darbo projektą, jį suderintų ir atliktų darbus.
Polista, UAB