Gaukite pasiūlymus
iš 29 specializuotų įmonių Kategorijos
Saulės elektrinių montavimas
Saulės jegainės eksploatavimas be pasijungimo ESO
Klausimas:
Ar pasistačius namą ir įrengus saulės jegaines, galima jas būtų eksploatuoti be pasijungimo ESO? O elektros perteklių kaupti baterijose?
Komentarai:
Taip, galimas saulės jėgainės eksploatavimas be pasijungimo ESO. Daugiau informacijos apie saulės baterijas (akumuliatorius): https://shop.saulesgraza.lt/kategorija/saules-elektrines/saules-baterijos/
Saulės G., Saulės kolektoriai
Paskutinės užklausos iš srities „Saulės elektrinių montavimas“
Ruošiuosi statyti antžeminę saulės elektrinę. Nuo namo iki įvado skydo 200 metrų. Kur statyti - arčiau namo ar skydinės? Kur turės eiti kabelis nuo inverterio?
Prie tinklo prijungta saulės baterijų sistema. Kaip prie jo prijungti akumuliatorių, jei keitiklis nėra hibridinis (15kW Sofar KTLX G3).
Vidutiniškai per mėnesį suvartojama 200 kW. ESO priskirta galia 5kW. Ar pakaktų tokios galios norint įsirengti saulės elektrinę su mintimi ateityje prijungti elektrinį grindinį šildymą 40 kv. patalpoje. O gal verta imant ESO sąlygas prašyti ir galios padidinimą? Kokio galingumo ir kodėl saulės elektrinė būtų optimaliausia? Nes visos reklamos dažniausiai siūlo įsigyti 10 kw elektrines, kodėl?
Turiu stogą į pietinę pusę 36 kv. Kaip suprantu galėčiau pasistatyti 3 kW saulės elektrinę. Elektros suvartojame daug, apie 700-800 kW per mėn. Ar verta tokią saulės elektrinę statyti, kuri patenkins tik dalį poreikių? Į APVA paramą pretenduoti turbūt negaliu, nes neturėsiu ką priduoti į eso tinklus.
Įsirengiau 12.6 kW saulės elektrinę. Ir po jos paleidimo maždaug kas 10 valandų išmeta vienfazę 30 amperų nuotekio rėlę. Ar gali būti, jog kaltas elektrinės pajungimas skydinėje? Name niekas negyvena ir viskas išjungta.
Turim saulės elektrinę 9,72kW. Inventeris 10 kW. Pagamintos elektros energijos nepakanka. Ar galim prie šio inventerio prijungti dar kažkiek modulių kad elektrinė normaliai veiktų. Jeigu galima, tai kiek kW galima padidinti?
Sveiki. Noriu paklausti ar yra prie tinklo jungiamų saulės elektrinių sprendimų be dvipusės apskaitos, t.y. mano elektrinė gamintų elektrą, kurią suvartočiau, o jei trūktų galios, papildomai būtų naudojama elektros tinklo elektra, bet į ją pagaminta energija būtų neperduodama. Klausiu todėl, kad gyvenu daugiabutyje, kuriame sutartis dėl elektros tiekimo sudaryta su namo bendrija, bet ne atskirais butais. Mano atveju ko gero būtų įmanomas tik toks saulės elektrinės (ant plokščio stogo) variantas.
Ar pagal galiojančius įstatymus galiu įsirengti saulės elektrinę ant garažų stogo? Garažai asmeninis NT turtas apjungti į bendrija. Bendrija tokiam norui neprieštarauja. Stogo plotas apie 35 kvadratinius metrus. Elektros įvadas ESO atskiras nuo kaimynų.
Turiu tris nekilnojamo turto objektus, juose visuose sunaudoju apie 13000kWh elektros energijos per metus, atitinkamai 5000kWh, 5000kWh, 3000kWh. Svarstau įsirengti saulės elektrinę. Patarkite, kaip geriau man pasielgti: 1) statyti elektrinę ant kiekvieno namo stogo, 2) statyti elektrinę ant vieno namo stogo ir energiją skirstyti visiems objektams, 3) įsigyti nutolusią elektrinę ir energiją skirstyti visiems objektams, 4) atsisakyti saulės elektrinės idėjos, kaip ekonomiškai nepasitvirtinančios.
Jei elektros sunaudojama apie 100 kW per mėnesį, šildymas grindinis gamtinėmis dujomis, ar verta statyti saulės elektrinę ir kiek kW?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377Iš viso buvo užduota 178617 klausimų