Gaukite pasiulymus
iš 24 specializuotų įmonių Garo izoliacinės plėvelės
Vandens garų izoliacijos įrengimas tarp akmens vatos sluoksnių
Klausimas:
Naujos statybos namo su šlaitiniu stogu stogas uždengtas. Tarp gegnių sudėti du sluoksniai akmens vatos po 10 cm ir garo izoliacija (stabilizuota plėvelė 200 mm). Pagal projektą dabar dar reikėtų dėti 5 cm akmens vatą. Ar tai yra būtina? Kodėl izoliacinė plėvelė turi būti dedama tarp akmens vatos?
Komentarai:
Pagal mūsų duomenis, papildomas sluoksnis kaip ir nebūtinas, nebent projektuotojas mano, kad papildomas vatos sluoksnis bus kaip apsauga garo plėvelei nuo pažeidimų. Kad įrenginėjant vidaus apdailą nebūtų pažeista garo izoliacija.
Saulius, UAB Brasta Build
Pagal dabar galiojantį Lietuvos respublikos Statybos techninį reglamentą, kad užtikrinti norminę Jūsų stogo šilumos perdavimo koeficiento Un (W/(m2 K)) vertę Jums reikėtų kloti tarp stogo gegnių ne plonesnį, nei 300 mm storio šilumą izoliuojantį sluoksnį. Todėl, jei dar vyksta statybos darbai, rekomenduotume papildomai įrengti ne 50 mm, o 100 mm storio šilumą izoliuojantį sluoksnį. Įrengiant šlaitinius stogus, vandens garų izoliaciją patariama įrengti tarp dviejų šilumos izoliacijos sluoksnių taip, kad vidinis šilumos izoliacijos sluoksnis būtų ne mažiau, kaip tris kartus plonesnis už išorinį. Plėvelės turi būti suklijuotos tarpusavyje ar kitu būdu užsandarintos. Taip pat ypač svarbu šį sluoksnį sandariai sujungti su gretimomis konstrukcijomis, pvz. sienomis, vėdinimo kanalais ir kitais stogo šlaitais. Plėvelę rekomenduojama įrengti tarp šiluminių sluoksnių vien todėl, kad klojant elektros instaliaciją ar įrengiant apdailos sluoksnį būtų išvengta vandens garų barjero mechaninio pažeidimo, o tai sąlygotų, kad šis sluoksnis nebeatliktų savo funkcijos: vandens garų sulaikymo nuo skverbimosi į šlaitinio stogo konstrukciją. Pasekmės pažeidus šio sluoksnio sandarumą galėtų būti įvairios: suprastėjusios šilumą izoliuojančio sluoksnio savybės, permirkusi stogo konstrukcija, sugadinta apdaila, pelėsis, šaltų paviršių ir diskomforto pojūtis.
Giedrius Gelusevičius, Paroc, UAB