UAB Leslat ekspertų komentarai

UAB Leslat
UAB Leslat
V.Kudirkos g. 34-9, Kaunas
100% rekomenduoja
Atsiliepimai 5
ar
Prienų r., +3706*****68
ar********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Nuosavame name meistrai nuo gartraukio gofruotu aliuminio vamzdžiu (nuo gartraukio iki sienos apie 1,5m) per namo sieną išvedė laukan ortakį. Negalim naudotis - šaltis eina vidun. Pasiūlykite konkretų sprendimą - atbulinį vožtuvą, savaime užsidarančias lauko groteles (žaliuzi), gal vamzdį reikia pakeisti ir jį apklijuoti akmens vata (3-5 cm storio).
nb
Kaunas, 8673***76
nb****@***oo.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Montuojant profilius luboms, meistrai įlenkė dalį ortakių. Vienuose ortakiuose įlenkimas nestiprus, viename įlenkta iki 50 proc. ortakio diametro. Norėjau pasiteirauti koks ortakio įlenkimas gali būti toleruotinas? Ortakis, kuris įlenktas iki 50proc. bus tikrai keičiamas. Klausimas lieka dėl mažiau įlenktų ortakių - ar juos palikti tokius, ar vis dėlto keisti taip pat? Didžiausia baimė, kad dėl įlenkimų ventiliacijos sistema nepradėtų triukšmauti. Pridedu mažiau įlenktų ortakių foto.
vi
Kėdainiai, 8653***63
vi**********************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Sveiki. Bute iš gartraukio pučia šaltas oras, gan stipriai. Lyg būtų pravertas langas. Kur problema? Ir kaip reiktų ją išspręsti?
To
Telšiai, 8684***03
To****************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Ar galima mini rekuperatorių montuoti į kaminą?
do
Palanga, +3706*****65
do*****@******da.lt
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Apie 20 kv.m miegamasis be lango turintis išorinę namo sieną 1 aukšte. Planuoju įrengti mini rekuperatorių, nes labai tvanku miegoti. Butas naujas, norėtųsi, kad maitinimo laidą privesti su minimaliu sienos poveikiu. Labai svarbu, kad netrukdytų miegoti (tyliai veiktų). Prašau patarimo.

Patalpos vėsinimas su vienu vidiniu bloku

Norėjau sužinoti ar pavyks su vienu vidiniu bloku atvėsinti 41 kv.m patalpą. Sieninis blokas numatytas prie iėjimo durų, prisegu brėžinį. Iki sienos galo 9.8m. P.S., vienas meistras aiškino, kad sistema veiks ir pavyks atvėsinti, kitas sakė, kad nelabai geras pasirinkimas. Tai norisi dar vienos nuomonės.
Ne kv. m svarbūs - reikalinga žinoti kas įtakoja šilumos perteklių patalpoje. T.y tiesioginiai saulės spinduliai per langus - reikia langų ploto, jų orientacijos pagal pasaulio šalis. Saulė yra pagrindinis šilumos šaltinis. Bent turint šiuos skaičius jau galima būtų kalbėti apie kondicionieriaus parinkimą ir jo pakankamumą.

Leidimas kondicionieriaus kondensato šlangutės išvedimui pro buto balkoną

Nusipirkome butą, jame yra kondicionierius įstiklintame balkone. Kondensatui yra išvesta šlangutė pro balkoną į lauką - padaryta balkone skylė, kad praeitų šlangutė į lauką. Mums iškilo klausimas ar viskas padaryta gerai ir ar tam nereikėjo leidimų, ar galima jiems buvo padaryti skylutę balkone įvedant šlangutę? Ką turėtume žinoti apie tai? Ar nereikia jokių leidimų tam? Renovuos namą, tad nenorime nemalonumų, kad kažkas padaryta bus ne taip.
Jeigu tai pirmas aukštas, tai problemų neturėtų būti, kituose aukštuose toks kondensato nuvedimas anksčiau ar vėliau sulauks priekaištų iš apatinių aukštų gyventojų - vėjo įtakoje krentantys lašai taško gyventojų langus.

Bute neveikia ventiliacija

Bute neveikia ventiliacija, per ventiliacijos angas oras eina į patalpas, o ne kaip turėtų būti, į lauką. Bute yra rekuperatoriai, bet tai problemos neišsprendė, atidarius langą, net ventiliatorius įtaisytas ventiliacijos šachtoje, neįjungtas pradeda suktis į kitą pusę, kvapai ateina iš techninio aukšto.
Panašu, kad bute įrengta tik oro šalinimo įrenginiai - jie sukuria neigiamą slėgį bute /oro išretinimą /, todėl per ventiliacijos angas /priverstinai / pritekėdamas oras kompensuoja šį slėgio skirtumą.

Per gartraukio ortakį eina šaltis į vidų

Nuosavame name meistrai nuo gartraukio gofruotu aliuminio vamzdžiu (nuo gartraukio iki sienos apie 1,5m) per namo sieną išvedė laukan ortakį. Negalim naudotis - šaltis eina vidun. Pasiūlykite konkretų sprendimą - atbulinį vožtuvą, savaime užsidarančias lauko groteles (žaliuzi), gal vamzdį reikia pakeisti ir jį apklijuoti akmens vata (3-5 cm storio).
Galvočiau, kad geriau būtų uždarymo vožtuvas su el. pavara. Atbulinis vožtuvas sukuria didelį pasipriešinimą - sumažės oro šalinimo našumas, gravitacinė lauko grotelės šaltį vis tiek leis, ypatingai vėjuotu metu. Reikėtų pasitikrinti - gal būt name sukuriamas per didelis neigiamas slėgis / rekuperacinės sistemos neigiamas balansas, židinio trauka, san. mazgų natūrali trauka / tada gartraukio ortakis tarnauja kaip kompensacija - atstatyti name slėgio balansą / pusiausvyrą.

Temperatūrai kritus žemiau nulio, rasoja viso namo langai

Temperatūrai kritus žemiau nulio, rasoja viso namo langai. Ne tik stiklas, bet ir rėmai. Rasoja gan stipriai. Namas a+, statyba baigta 2022.
Panašu, kad vėdinimo trūkumo problema.

Bute visiškai nėra ventiliacijos

Gyvenu Šiaulių mieste, lyros g. 6. Pas mane bute visiškai nėra ventiliacijos, kaip suprantu pas mano kaimynus taip pat nėra ventiliacijos, kurie gyvena žemiau manes. Į šį butą persikrausčiau visiškai neseniai. Šiuo metu kaip suprantu nelabai ir galiu maudytis, kad nepradėtų mestis pelėsis bute. Neseniai pasidariau kapitalinį remontą. Prieš remontuojant dar mėginau pravalyti ventiliacijos angą, kažkiek padėjo, bet šiuo metu vėl nėra kuo kvėpuoti.
Šaltu metų laiku natūralios traukos kanalas tarnauja tik oro šalinimui - taip bute formuojasi nuolatinis vakuumas. Reikia išspręsti oro pritekėjimo / atitinkamai oro kaitos problemą. Mini rekuperatoriai, kaip pvz.: "Mitsubishi Electric" VL-100...., būtų sprendinys nereikalaujantis po to buto remonto.

Virtuvėje įjungus gartraukį, labai baisus kvapas pasklinda vonioje

Virtuvėje įjungus gartraukį, labai baisus kvapas pasklinda vonioje (ne maisto kvapas, bet labiau kaip koks išmatų ar dvėselienos), išjungus gartraukį po kiek laiko kvapas dingsta. Kur reikėtų ieškoti bėdos ir kaip išspręsti problemą? Gyvename penktame aukšte iš šešių. Namas 12 metų senumo.
Tikėtina, kad įsirengėte galingą / oro našumo / gartraukį ir jis veikia puikiai, bet šalindami didelį oro kiekį į išorę - vakuuminate patalpoje - kad kompensuotųsi pašalinto oro kiekis patalpoje - oras plūsta per vieną atvirą angą - vonios / WC natūralios traukos kanalą. Gartraukio sukuriamas neigiamas slėgis priverčia orą iš natūralios traukos kanalo tekėti ne į lauką o pas Jus. Teks laikyti pravertą langą virtuvėje ar kuriam tai kambaryje.

Vėdinimo (ištraukimo) sistemos įrengimas nedarant kapitalinio remonto

Turiu seną namą. Jame sena vėdinimo sistema veikusi savaiminiu principu, jau ilgą laiką, kai sudėti plastikiniai langai ir ji praktiškai nebeveikia. Principas jos toks, iš negyvenamos palėpės yra atvesta vėdinimo šachta, kuri pasiskirsto tarp virtuvės, vonios ir tualeto. Į tą pačią šachtą iš virtuvės pusės yra pajungtas garinis, tačiau didžioji dalis garų jį pajungus keliauja ne į viršų t.y. palėpę, bet į kitas šachtos ventiliacijos angas t.y. vonią ir tualetą, tuomet ten pradeda kauptis kondensatas ir dedasi pelėsis. Klausimas ar įmanoma padaryti vėdinimo (ištraukimo) sistemą nedarant kapitalinio remonto? Gal yra kokių sprendimo būdų?
Manyčiau, kad išeitis galėtų būti oro pertekėjimo vožtuvai su termostatine kapsule - savireguliuojantys VTK "Systemair". Jie leistų patalpose užtikrinti oro kaitą > Dabar gartraukis šalindamas orą sukuria vakuumą patalpose - kad atsistatytų pusiausvyra - per vonios ir tualeto oras priteka atgal.

Bute iš gartraukio pučia šaltas oras

Sveiki. Bute iš gartraukio pučia šaltas oras, gan stipriai. Lyg būtų pravertas langas. Kur problema? Ir kaip reiktų ją išspręsti?
Tikriausiai gartraukyje nėra sulomplektuoto atbulinio vožtuvo - jis neleidžia orui tekėti priešinga kryptimi. Antra - jeigu pvz. vonioje yra natūralaus oro šalinimo grotelės ar įrengtas oro šalinimo ventiliatorius - jiems veikiant patalpose sukuriamas neigiamas slėgis ir kaip kompensuojamas oras, priteka per gartraukio ortakį į patalpas.
Pradžioje reikėtų pasitikrinti ar yra atbulinis vožtuvas, šiuo atveju išvengtumėte koncentruoto šalto oro pritekėjimo per gartraukį, o apibendrintai sakant - reikalinga tokiu atveju laikyti langus mikroventiliacijos padėtyje - mažiausiai juntamai jaustumėte šalto oro įtaką.

Vienas kondicionierius 2 aukštų būstui

Sveiki, neseniai nusipirkau būstą (kotedžą), kuriame bus įrengta rekuperacinė sistema. Planuoju įsigyti ir kondicionierių, tačiau nėra aiški jo pozicija ir kiek jų įrengti. Kotedžas dviejų aukštų, 70 m2 (po 35 m2 kiekviename aukšte). Pirmas aukštas yra bendra erdvė, antrame - du kambariai. Jame nėra ilgų koridorių. Man buvo pasiūlyta įsirengti vieną galingesnį kondicionierių antrame aukšte, prie laiptų - anot meistro jo pakaks atvėsinti tiek pirmą, tiek antrą aukštą (šaltas oras sunkesnis, papildomai rekuperacinė sistema "padės" pernešti vėsų orą po kitas patalpas). Mano klausimas ar tikrai verta turėti tik vieną kondicionierių būstui? Gal geriau investuoti ir montuoti du kondicionierius pirmame ir antrame aukštuose? Kaip rekuperacinė sistema "draugauja" su patalpų kondicionavimu ir vėsinimu?
Gal pirmiausia reikėtų įvertinti kiek patalpos bus įtakojamos tiesioginių saulės spindulių, nevienalaikiškumo faktorių, kuris iš miegamųjų prioritetinis - tik tada apsisprendžiama ar reikia dviejų kondicionierių.

Kurioje namo vietoje montuoti kondicionierių

Turime statomą dviejų aukštų, apie 100 kv. m (apie 50 kv. m pirmas aukštas, 50 kv. m antras aukštas, viršuje 3 miegamieji, apačioje tik svetainė) namą, su rekuperacine sistema, ir reikia nusimatyti vietą kur bus kondicionieriai. Kurioje namo vietoje būtų patogiausia montuoti kondicionierių? Ar vieno bloko tokiam namui užtektų? Jie montuoti vieną išorinį bloką ir du vidinius (SPLIT sistema?)? Kaip patogiausia nusimatyti vietas dviejų blokų įrengimui?
Pradžioje reikėtų įsivertinti kiek namas / patalpos bus įtakojamos tiesioginių saulės spindulių, t.y. namo / patalpų orientacija pagal pasaulio šalis, įstiklintų paviršių plotai. Tik turint šiuos duomenis galima kažką tai kalbėti ir siūlyti.

Kondicionieriaus bute suvartojama elektra žiemos metu

CH cooper&hunter 5kW, kondicionierius kiek per mėn. gali sunaudoti elektros kW forma. 42 kvadratų butas du kambariai, šildytumėme pastoviai šaltuoju metų laiku, auto rėžimu.
Neaišku koks butas, kurių metų statybos, t.y. neaiškūs šilumos nuostoliai.
Bet 1200 - 1400 kWh/mėn. reikėtų skaičiuoti.

Šaldymo funkcija per rekuperatorių

Sveiki, nežinau kaip nuspręsti, nes internete nedaug informacijos. Nusprendžiau pasijungti geoterminį siurblį su šaldymo galimybe ir šaldymą daryti per rekuperatorių arba statyti atskirai fankoilą. Per rekuperatorių būtų viskas paprasčiau, bet nerandu ar tai tinkamas būdas.
Ar ortakiai tiekiamo oro izoliuoti? Jeigu ne - galimai kondensuosis vanduo ant ortakio išorės sienelių.Neaiškus rekuperacinės sistemos našumas kub.m / val. - paprastai tai rekuperacinių sistemų oro našumas / oro kaita patalpose yra nepakankama kad vėsinimas būtų efektyvus. Patikimiau vėsinimo efektą turėti instaliuojant "fankoilus".

Montuojant profilius luboms, meistrai įlenkė dalį ortakių

Montuojant profilius luboms, meistrai įlenkė dalį ortakių. Vienuose ortakiuose įlenkimas nestiprus, viename įlenkta iki 50 proc. ortakio diametro. Norėjau pasiteirauti koks ortakio įlenkimas gali būti toleruotinas? Ortakis, kuris įlenktas iki 50proc. bus tikrai keičiamas. Klausimas lieka dėl mažiau įlenktų ortakių - ar juos palikti tokius, ar vis dėlto keisti taip pat? Didžiausia baimė, kad dėl įlenkimų ventiliacijos sistema nepradėtų triukšmauti. Pridedu mažiau įlenktų ortakių foto.
Svarbu ar nepažeistas ortakių sandarumas - kaip išeitis galėtų būti tas atkarpas pakeisti lanksčiais ortakiais, pvz. "Combidec".

Vėdinimo sprendimai rūsyje

Rūsyje laikome malkas, tačiau sukrovus malkas po 2 savaičių jaučiasi drėgmė. Kokį sprendimą rekomenduotume vėdinimui? Mūrinės sienos 30m2 patalpa, aukštis 2,5m.
Rūsyje būtinas aktyvus mechaninis vėdinimo sprendimas. T.y. mechaninis oro šalinimas ventiliatoriaus pagalba ir pasyvus oro pritekėjimas / pvz. savireguliuojantys vožtuvai VTK "Systemair" /

Mini rekuperatoriaus montavimas į kaminą

Ar galima mini rekuperatorių montuoti į kaminą?
Tikrai negalima, rekuperatorius orą ne tik šalina, bet ir tiekia - tai reiškia, kad iš kamino Jums orą ir tieks.

Vėdinimo sistema vieno kambario bute

Nusipirkau vieno kambario butą 32m2 ką tik pastatytame name ir nežinau ką daryti su vėdinimu, kadangi yra iš lauko pusės išvestas į vidų ortakis 125. Problema tame, kad jis nuo lubų 10cm ir nuo sienos 10cm, o pilnaverčio rekuperatoriaus 1 kambariui kaži ar apsimoka statyti.
Panašu, kad turėtų tikti Jūsų vieno kambario bute mini rekuperatorius VL-50S2-E, "Mitsubishi Electric", jam pakanka vienos kiaurymės diametru 120.

Sudėti nauji langai labai rasoja

Domina langų kokybė. Sudėti nauji langai labai rasoja, tiesiog bėga vanduo ant palangių. Langų rėmai ir tie rasoja, ką daryti? Ar langų kokybė bloga ar blogai langai sudėti?
Didžiausia tikimybė kodėl rasoja langai - prastas vėdinimas arba jo visai nėra.

Namų vėsinimas per grindis

Būsimuose namuose bus grindinis šildymas, numatytas šilumos siurblys oras vanduo. Matėme ir tokių šilumos siurblių, kurie vasarą vėsina namus per grindis. Ar galėtumėt patarti, ar tai efektyvu, ar geriau rinktis įprastus oro kondicionierius?
Pradžioje reikėtų pasiskaičiuoti - koks šaldymo galingumas reikalingas, šilumos siurblys, kaip taisyklė parenkamas pagal šildymo galios poreikį.
Įsigyjant šilumos siurblį su šaldymo funkcija nereikėtų planuoti vėsinti patalpas per grindis - neefektyvu, paprastai šaldymo funkcija atliekama ventiliatorinių konvektorių pagalba.
Turėtumėte vieną sistemą, vieną lauko įrenginį, kas paprastai nepuošia namų - apstatyti kondicionierių išoriniais blokais.

Gartraukio į kaminą išvedimas

Ar galima išvesti gartraukį į kaminą?
Svarbu, kad toji kamino anga / šachta būtų "laisva", t.y. kitkam nebūtų naudojama. Taip pat svarbu jos skerspjūvis ir Jūsų gartraukio deklaruojamas oro srauto našumas kub.m. / val. Kad gartraukio našumas nebūtų per didelis šiai angai / šachtai.

Rekuperacinė sistema kartu su geoterminiu šildymu

Ar galima įrengti individualiame name rekuperacinę sistemą, kai jau yra padarytas paviršinis geoterminis šildymas?
Tai visiškai skirtingos sistemos, geoterminis šildymas tarnauja patalpų šildymui ir karšto sanitarinio vandens ruošimui, o rekuperacinė vėdinimo sistema užtikrina patalpų vėdinimą, t.y. šviežio lauko oro tiekimą ir taršaus patalpų oro šalinimą.

Išorinis blokas kondicionieriui

Statome name yra numatyta įsirengti kondicionierių. Namas A++ 133kv. šildymas oras vanduo. Ar reikalingas atskiras išorinis blokas kondicionieriui, ar galima įjungti į tą pačią sistemą? Numatoma dvi vidinio kondicionieriaus vietos - svetainėje ir koridoriuje prie gyvenamųjų kambarių. Ar statant atskira bloką lauke, galima juos abu sujungti į vieną tą patį išorinį bloką, ar dviems vidiniams kondicionieriams reikalingi dar du papildomi išoriniai blokai?
Jeigu instaliuotumėte šilumos siurblį oras-vanduo su reversine - šaldymo funkcija, galėtumėte vėsinti patalpas su "fancoil" tipo vidiniais sieniniais ar kitokio tipo įrenginiais, sutaupytumėte investiciją atskirai kondicionavimo sistemai.

Gartraukių palyginimas

Kokie didžiausi pliusai ir minusai renkantis gartraukį iš 3 variantų: anglies filtras, oro srauto paleidimas per rekuperatorių ir oro srauto išmetimas tiesiai į lauką? Kadangi bus rekuperatorius, lyg ir logiška būtų paduoti per jį, bet girdėjau, kad virtuvės garai ir riebalai gali pakenkti rekuperatoriaus ortakiams. Ką labiausiai rekomenduotumėt? Rekuperatorius ENSY InoVent AHU-400HV/1, 430m³/h, ortakiai plastikiniai lankstūs, namas A+ klasės, 95 kv. m., svetainė kartu su virtuve bendroje erdvėje aukštomis lubomis (apie 4 m aukščiausiame taške), maistas bus gaminamas dažnai.
Gal rekomenduočiau gartraukius su anglies filtrais - tai tam tikra apsauga rekuperatoriui, be to gartraukio naudojimas neišbalansuotų oro balanso patalpose. Trūkumas - dažnokai gali tekti keisti anglies filtrus.

Rekuperacijos oro išmetimas į garažą

Rekuperacijos oro išmetimas į garažą. Ar tikslinga, jei taip, tai kokiais atvejais, rekuperacinės sistemos oro išmetimą atiduoti į garažo patalpą? Pamąstymai: aukšta oro kokybė garažo patalpoje nėra reikalinga, taip sukuriama oro cirkuliacija garažo patalpoje, taupoma šiluma, jei garažas šildomas. Kaip galima užtikrinti tokiu atveju oro pasišalinimą iš garažo?
Rekomenduočiau į garažą išmetamo oro nenukreipti, nes prie žemų lauko oro temperatūrų į garažą išmetamo oro temperatūra irgi bus minusinė - taigi šaldysite garažo patalpą.

Rekuperacija su šaldymu

Noriu įsirengti rekuperacinę sistemą name, bet pasigooglinęs radau, kad būna rekuperacija su šaldymu. Radau, kad laaaaabai nerekomenduojama toks sistemų sudergimas. Bet tada kyla dar daugiau klausimų. - Kodėl gamintojai projektuoja ir po to gamina tokias dvigubas sistemas? Gamintojai projektuodami, leisdami gamybą tikrai turi dideles išlaidas kurios turi atsipirkti, todėl tikrai neprojektuoja ir negamina tik dėl "pakazuchos". Ar kas iš Ekspertai.lt jau montavo tokias sistemas ir gali pasidalyti patirtimi ir atsiliepimais? Koks kainų skirtumas dvigubos sistemos VS dviejų atskirų sistemų (aparatais+įrengimas+medžiagos)?
Rekuperacinė sistema su šaldymu galima. Svarbu įvertinti šilumos nuo saulės spindulių perteklių - t.y. koks šalčio poreikis, ir projektuojant tokią sistemą reikia užtikrinti 3-5 kartinę oro kaitą per valandą. Taigi, jei standartiniam namui pakanka 250-400 kub.m/val. našumo rekuperatoriaus, tai su šaldymo opcija rekuperatoriaus našumas turėtų būti 500-900 kub. m/val. - taigi investicijos irgi labai skirtingos.
UAB Leslat
UAB Leslat
V.Kudirkos g. 34-9, Kaunas