UAB Vilpra ekspertų komentarai
Židinio ir kamino atstumas iki degių medžiagų
Atviroje erdvėje planuojamas židinys netoli laiptų. Dūmtraukis būtų dvisienis apšiltintas, kuris nuo pat kapsulės kiltų į viršų pro stogą. Stogo kraigas pritvirtintas prie metalinės sijos. Klausimas kokio atstumo reikia laikytis nuo metalinės sijos ir nuo laiptų, kurių pakopos planuojamos medinės?
Minimalus atstumas iki degių medžiagų nuo dvisienio dūmtraukio išorinio paviršiaus 130 mm. Jei yra galimybė, atstumą
padidinkite iki 200 mm. Tiesiai ant kapsulės dėti apšiltintą negalima, nes įkais išorinis paviršius.
padidinkite iki 200 mm. Tiesiai ant kapsulės dėti apšiltintą negalima, nes įkais išorinis paviršius.
Geoterminis šildymas rąstiniam namui
Planuojame statyti rąstinį namą, apie 120 m2. Norėčiau Jūsų patarimo, kokį pigiausią šildymo būdą galėtumėte patarti pasirinkti. Ar geoterminis šildymas tinka rąstiniams namams?
Geoterminis šildymas tinka visų tipų namams, bet jis tikrai nėra pigiausias, jei vertinsite ir investicijas jį įsirengiant. Šiai dienai pigiausia yra šildytis durpėmis, anglimi ir malkomis, tačiau daugeliui tai jau tampa nepriimtina, nes toks šildymas nėra komfortiškas (stipriai svyruoja patalpų temperatūrą paros metu) taip pat tenka gaišti laiką kūrenimui, kuro ruošimui, reikalinga kuro sandėliavimo patalpa, negalima ilgal išvykti iš namų, jaučiamas dūmų kvapas ir pan.
Židinio atstumas iki kamino
Darome namo rekonstrukciją. Sprendžiame dėl kamino ir židinio vietos. Ar gali būti židinys nutolęs nuo kamino maždaug per vieną metrą? Nes toje vietoje, kurioje norėtume matyti židinį, nelabai išeina pastatyti kaminą.
Geriausia, kai židinys (ugniakuras) jungiamas tiesiogiai prie dūmtraukio vamzdžiais su 45 alkūne. Židinys nuo kamino gali būti nutolęs metro atstumu. Svarbu, kad židinio ugniakurą būtų patogu teisingai prijungti, kad kamino anga nebūtų mažesnė, negu židinio ugniakuro dūmtraukio anga, kad pakaktų dūmtraukio aukščio.
Geoterminio šildymo sistema
Ar geoterminio šildymo sistemos vamzdeliai gali būti po namu, kaip pavaizduota pateikto pasyvaus namo brėžinyje? O jei įvyks koks gedimas ir reikės ką nors keisti?
Čia turbūt šiek tiek maišomi grindų šildymo vamzdynas (pasyvaus grindų vėsinimas) ir natūralios šilumos kolektorius nes abu jie yra padaromi iš „vamzdelių“. Sistema esanti po grindimis yra skirta patalpų šildymui arba vėsinimui, o vamzdžių sistemą esanti lauke yra skirta šilumos surinkimui/atidavimui. Šilumos siurblio esmė yra paprasta: elektros energijos pagalba pasisavinti natūraliai susikaupusią šilumą ir perduoti ją jūsų namams arba vasaros metu surinkti šilumą iš jūsų namų ir perduoti ją atgal gruntą. Vienu žodžiu, šilumos siurblys perkelia šilumą iš vienos vietos į kitą, o kad procesas vyktų sklandžiai šilumos šaltinis turi visada būti pilnas šilumos (privalo pastoviai regeneruotis). Lauko kolektorių galima būtų įrengti ir po namu, tačiau tada reikėtų pasirinkti šilumos gręžinių lauko kolektorių kadangi grunto sluoksnis esantis iki ~15-18 m. gylio po namu dėl metamo šešėlio neturės galimybės regeneruotis (Tai yra šiluma iš po namo bus greitai išsiurbta ir dėl metamo šešėlio ten nespės pritekėti naujos šilumos) Net ir įrengus šilumos gręžinį efektyvus bus tik metražas esantis giliau ~15-18 m, nes tokiame gylyje šiluma regeneruojama nebe saulės spindulių, o kyla iš žemės gelmių. Savaime aišku, kad įvykus avarijai tokio gręžinio pataisyti neišeis, tačiau teisingai įrengus šilumos gręžinių sistemą ir atlikus reikiamus bandymus panašių problemų visada galima išvengti.