UAB "Korbas" ekspertų komentarai
Šilumos siurblio atjungimas žiemą
Sveiki, prieš metus pasistatėme namą su grindiniu šildymu (oras-vanduo). Taip atsitiko, kad žiemą praleidome svetur. Giminaičiai atjungė šilumos siurblį pilnai, vidaus temperatūra per šalčius buvo apie +5. Ar teisingai pasielgėme? Išsigandome, kad negyvenant daug elektros prisuks, kokios gali būti pasekmės?
Patalpų temperatūra per žema ir turi būti aukšta drėgmė. Drėgmė gadina pastatus. Šildymas yra būtinas, kad ir negyvenant viduje bent +15°C ir vėdinimas taip pat būtinas.
Rekuperatoriaus įrengimas
Galvoju apie rekuperatoriaus įrengimą 140kvm 2aukštų kotedže (apdaila dar nėra padaryta). 1 aukštas yra viena didelė erdvė. Virtuvė kartu su svetaine apie 60kv.m. Yra židinys. Asmeniškai neįsivaizduoju kaip galima tokioje erdvėje išlaikyti gaivų orą, kad nesijaustų kotletų ir malkų kvapo. Taigi klausimas ar yra logiška įsirengti rekuperatorių tik tai antrame aukšte (viso 60kv.m), 4 atskiri kambariai? Kiek tai maždaug kainuotų? Ar nebūtų neefektyvu ir pan.? Kaip vystosi rekuperatorių technologijos? Nebus taip, kad dabar įsirengus rekuperatorių, po 10 m. jis bus labai pasenęs, atsiras daug paprastesnių, tylesnių, pigesnių vėdinimo būdų? Kitaip sakant, būtų įdomu išgirsti nuomonę žmonių, kurie rekuperatorius įsirengė prieš 10 metų.
Turim rekuperacinę sistemą, kuriai jau 9 m. Kas pasikeitė, tai tik rekuperatoriaus sandara, jie tapo efektyvesni, tylesni, mažesni ir t.t. Bet kuriuo atveju po 10 m. reiks keisti įrenginį. Su automobiliu 30m. nevažiuojate tuo pačiu juk, nes jis tiesiog tokiam tarnavimo laikui nesutvertas, kalba eina apie naujus automobilius :)
Šildymas be vamzdžių ir radiatorių
Noriu senos statybos rąstinio namo 1a. 50 m2 bute (apačioje rūsys, kuriame yra šilumos punktas nr1 radiatoriniam šildymui iš miesto šT) įrengti šildymą be vamzdžių ir radiatorių. Kad žiemą būtų šilta, vasarą-vėsu. Namo sienos rastinės, viduje tinkuotos, plastikiniai langai, kambarių lubų aukštis 3 m nuo žemės, grindys medinės, perdanga rūsys-grindys neapšiltinta. Kokį šilumos siurblį rekomenduotumėte?
Šildymas be vamzdžių ir radiatorių - šilumos siurbliai. Šilumos siurblių šiai dienai yra gausybė tačiau išsirinkti tinka galima nesunkiai. Reikia žinoti norima investuoti biudžetą ir maloniai padėsime išsirinkti. Tiesa ta, kad norint šildytis esant žemesnei temperatūrai nei -25, įranga kainuos brangiau, tačiau veiks ir šildys Jums ekonomiškai.
A+ klasės namo šildymas elektra
Statome 130kv.m A+ namą su mansarda Palangoje. Šiuo metu renkame informaciją apie namo šildymą. Ką rinktis? Dujų įvado nėra ir artimiausiu metu nenusimato. Lieka elektra. Gal galėtumėt padėti priimti teisingą sprendimą, kokio tipo ir kokio šiluminio galingumo šildymo šaltinį pasirinkti?
Vienareikšmiškai A+ klasės namo šildymui tik oras-vanduo šilumos siurblį statyti. Investicijos panašios kaip geoterminio tik nereikalauja jokių gręžinių ir aptarnavimas paprastesnis. Siurblio galingumą tiksliau nustatyti ir parinkti galima pamačius namo projektą. Preliminarus siurblio galingumas ~7,5 kW nominalios galios.
Šilumos siurbliai oras vanduo monoblokai
Kokia Jūsų nuomonė apie šilumos siurblius oras vanduo monoblokus? Ar jie patikimi? Namas 97kv A+ klasės. Ką rinktis?
Monoblokai su laiku vis daugiau ateis į mūsų rinką nes Split sistemai yra keliami vis didesni reikalavimai dėl freono keliamo poveikio aplinkai. Kadangi monoblokinėje sistemoje nereikia atlikinėti jokios freoninės dalies montavimo reikalinga tik santechniniai darbai ir užpildyti sistema termofikuotu skysčiu, prijungti prie norimos sistemos. Monoblokinė oras-vanduo sistema yra truputi brangesnė už Split sistemą. Abi sistemos yra patikimos.
Rekuperacinė sistema A klasės namui
Domintų 1a. naujos statybos A klasės namui, kuris yra 110 kv.m rekuperacinė sistema. Namas A klasės, todėl rekuperatorius kaip ir nebūtinas. Ar verta jį montuoti, gal užtektų oro kondicionieriaus, nes "gryno" oro galima įsileisti atidarius langą? Esu šioje srityje naujokas, todėl laukiu patarimo su įrenginių kainomis, pasiūlymais.
Rekuperacinė sistema šiuolaikiniams butams/namams yra būtinas ji netik tiekia ir ištraukia orą bet ir saugo šilumos energiją, reguliuoja drėgmės lygį, mažina sergamumą, dulkių mažiau. Vėdinimas per langą, tai ne tik šilumos energijos eikvojimas, bet ir užteršto oro įsileidimas į namų aplinką. Oras -oras šilumos siurbliai skirti šildyti vėsinti patalpas.
Šilumos siurblys temperatūrą pakelia tik iki 17 laipsnių
Pas mus yra senas siurblys šilumos oras-vanduo, jis šildo puikiai kol lauko temperatūra gana aukšta, bet kai nukrenta žemiau, vidaus temperatūrą pakelia tik iki 17 laipsnių. Jeigu nuspręstume keisti siurblį, ar yra garantija, kad jis pilnai apšildys namus (namas 100 kvadratų, radiatoriai)?
Senasis šilumos siurblys matyt yra per silpnas, todėl nukritus žemesnei temperatūrai nesugeba išskirti reikiamo kiekio šilumos. Žinoma pakeitus į naujos kartos šilumos siurblį, įranga veiktų efektyviau ir naudingiau.
Rekuperatoriaus bute montavimas
Miegamajame, 51kv. bute, naujos statybos name, yra padaryta anga rekuperatoriui, ar užtenka vienos angos? Ar turi būti daugiau, pvz. svetainėje? Ar užtektų vienos, kad būtų kokybiškai vėdinamas būstas?
Anga tikriausiai padaryta mini rekuperacijai, tai yra tik tam kambariui. Tačiau reikia matyti projektą buto, gal galima padaryti ortakinę sistemą visame bute, panaudojant angą paėmimui, o išmetimą per šachtą.
Rekuperatoriaus įrengimas palėpėje
Vyksta namo statybos A+ klasė ir noriu pasiklausti ar galima rekuperatorių dėti palėpėje? Namas 200kv.m, vieno aukšto, apdengtas čerpėmis. Apšiltinta perdanga. Ir ar galimas variantas kad, sakykim rekuperatorius galėtų vasaros metu su papildoma įranga šaldyti patalpas, nes planuojama, kad šildymas bus grindinis?
Rekuperatorius turėtų stovėti šiltoje patalpoje, tada jo efektyvus butų didesnis. Bet papildomai izoliavus, galima kabinti ir palėpėje. Taip galima daryti ir ortakinį vėsinimą per rekuperatoriaus ortakius.