Vandens kokybė ir vandens tyrimai

Klausimas:
Kodėl reikia atlikti vandens tyrimus gyvenamame name, jei vanduo tiekiamas centralizuotai? Ar turi vandens kokybei įtakos seni ir korozuoti vamzdžiai ar plastikas? Kur kreiptis, jei paėmus vandens mėginį iš čiaupo, tyrimo rezultatai neatitinka higienos normos reikalavimų? Kokias priemones naudoti, kad būtų pagerinta vandens kokybė?
Komentarai:
Vandens tyrimus reikia atlikti norint išsiaiškinti vandens sudėtį, kietumą, geležies kiekį. Daugumoje miestuose vanduo yra valytas ir atitinka higienos normos reikalavimus. Tačiau vanduo yra apvalomas nuo geležies, o vandens kietumas, kuris kenkia buitinei technikai lieka vandenyje. Todėl turint vandens analizę galima tiksliau parinkti vandens filtrus. Užsiteršę vamzdžiai taip pat turi įtakos vandens kokybei. Jei tyrimo rezultatai neatitinka higienos normų, reikia kreiptis į įmones, kurios užsiima vandens gerinimu ir prekiauja sertifikuota įranga. Pateikus vandens tyrimo rezultatus, specialistas jums parinks tinkamą vandens gerinimo filtrą.
Povilas
Vanduo gali būti užterštas, nors ir tiekiamas centralizuotai, todėl, kad vandens kokybę lemia vamzdynai, kuriais tiekiamas vanduo. Seni ir korozijos pažeisti vamzdžiai veikia vandens kokybę, o plastikiniai vamzdžiai gali veikti kokybę, jeigu yra naudojami ne vandeniui tiekti plastikiniai vamzdžiai, o panaudota prastesnės klasės plastmasė. Jeigu vanduo ištirtas valstybinėje laboratorijoje ir pripažintas neatitinkantis tiekiamo vandens higienos normų, turėtumėte kreiptis i savivaldybę. Vandeniui pagerinti, turėtumėte įsirengti vandens valymo įrenginius, priklausomai nuo vandens užterštumo.
Vandenį, kurio kokybę norite ištirti, reikia nešti į Visuomenės sveikatos centrą, kur nepriklausomoje laboratorijoje ištirs Jūsų pageidaujamus rodiklius ir palygins su normomis, tuomet bus aišku kaip reiktų gerinti vandenį (jei iš viso reikia). Jei pas jus buvo atėjęs agentas iš firmos, parduodančios vandens filtrus ir parode triuką su elektrolize, tai jiems tikriausiai nėra gero vandens. Jei turite vandens tyrimo rezultatus ir žinote, kurie rodikliai neatitinka normų, tada bus tiksliau aišku ar reikia šalinti geležį ar vanduo labai kietas ir jį Jūs pageidaujate minkštinti.
Jei vanduo tiekiamas centralizuotai, vandens tyrimų atlikt nebūtina. Vandens kokybei įtakos turi seni ir korozuoti vamzdžiai, ypač jei tiekiamame vandenyje buvo geležies. Kokias priemones naudoti, kad būtų pagerinta vandens kokybė bus parenkama pagal vandens tyrimą, kurį atlieka higienos centras.
Tiekiant vandenį centralizuotai, tiekėjas atsako už vandens kokybę iki namo įvado. Seni vamzdžiai gali daryti įtaką vandens kokybei, ypatingai jei juose prisikaupę daug nuosėdų, o gal jie iš vis neskirti vandens tiekimui, tuomet reikėtų keisti. Vandens kokybės gerinimui naudojami tinkamai parinkti filtrai (įvertinus kokybę ir kliento poreikius). Dėl kokybės prie namo įvado kreiptis į vandens tiekėją.
Vaidas, Gręžiniai
feliksnavis_300x300px.jpg
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413673 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174621 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 31 specializuotų įmonių