Witas UAB ekspertų komentarai
Mineralinė vata karkasinio namo šiltinimui
Bus statomas karkasinis namas. Lauko siena 30cm, stogas 35cm. Kokią vatą geriausiai naudoti? Yra tendencija, kad po kurio laiko vata gali susmukti, ko pasekoje atsiras šalčio slenksčiai?
Siūlau apsvarstyti galimybę karkasinį namą šiltinti biria stiklo vata ISOVER InsulSafe. Ji sudaro vientisą šiltinimo sluoksnį, su laiku nesukrenta, todėl išvengsite šalčio tiltų. Medžiaga nekaupia drėgmės, todėl idealiai tinka karkasiniams namams.
Rąstinio namo sienų šiltinimas iš lauko
Noriu apšiltinti rąstinį namuką iš lauko. Planavau apie 10 cm šiltinti, bet nelygus pastatas, tai lyginant karkasą gaunasi nuo 11 iki 20 cm nuo rąsto iki karkaso išorės. Nežinau ar pilnai iki karkaso išorės dėti vatą, ar užtektų dėti 10 cm vatos iš lauko. Bet tada liktų tarpas nuo 1 iki 10 cm. Aišku aš vatą gerai pritvirtinsiu su šniūru, ant viršaus vėjo plėvelę. Tuo labiau ateityje planuoju remontuoti ir vidų, tai galvoju gal dar iš vidaus apšiltinti kokius 5 cm? Ar galima palikti tarpą tarp vatos ir vėjo plėvelės? Ar galima apšiltinus vata iš lauko, po to šiltinti ir iš vidaus? Ar nesusidarys rasos taškai blogoj vietoj? Ar ne per daug dėti 15-20 cm vatos ant rąstinio namo?
Rąstinio namo sienas iš lauko jūsų atveju geriausia šiltinti biria vata, nes ji užpildytų visus tarpus ir nelygumus. Tokiu būdu sustabdys vėją ir rasos taškas liks išorėje. Procesas panašus, darote karkasą, ant jo montuojate difuzinę plėvelę ir ją supučiama vata.