Gaukite pasiulymus
iš 66 specializuotų įmonių Židiniai ir krosnelės – Patarimai
Židiniai ir krosnelės. Ekspertų patarimai ir rekomendacijos apie židinius, krosneles, jų montavimą. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.
Naudoju šildymui ketaus krosnelę DRU. Užkūrus krosnelę sunkiai traukia, užtraukia juodai stiklą. Kai pakaista, trauka pagerėja, stiklas pamažu nudega, kokia tai būtų problema?
Ar orinę granulinę krosnelę galima statyti miegamajame, ar nebus triukšmo?
Gaunu daug rekomendacijų kaip paduoti oro krosnelei. Vienur rekomendavo padaryti ortakį kuo arčiau krosnelės, krosnelės pakuros lygyje. Kitur rekomendavo palubėje ties krosnele. Klausimas - ar 200 mm skersmens ortakis, esantis 8 m atstumu nuo krosnelės, išvestas į nešildomą ir nesandarią palėpę, butų pakankamas oro pritekėjimui? Piešinyje pabandžiau pavaizduoti galimybes įrengti oro pritekėjimą. Variantas A - jau yra galimybė įrengti ortakį su difuzoriumi į nešildomą, nesandarią palėpę, atstumas nuo ortakio įki krosnelės apie 8 m; Variantas B - įrengti ortakį su difuzoriumi palubėje, tiesiogiai į lauką; Variantas C - įrengti ortakį su difuzoriumi prie grindų, tiesiogiai į lauką. Gal užtektų 200 mm skersmens ortakį įrengti į palėpę ( Variantas A)? Ar būtinas oro padavimas prie pat krosnelės( B arba C)? p.s. - 35 kv/m patalpoje yra du varstomi langai, sienos ir lubos karkasinės.
Name yra krosnis, noriu į ją įdėt kapsulę ir šildyti su vandens kontūru pirmą ir antrą aukštą. Ar tai įmanoma? Ar reikia išgriauti krosnį (ja šildomas pirmas aukštas) ir pastatyti židinį?
Planuojame statyti karkasinį vasarnamį. Norėčiau pasiteirauti kokio galingumo malkomis kūrenamos krosnelės reikėtų, norint naudoti krosnelę kaip papildomą šilumos šaltinį? Kabario dydis 19,50 m2, tūris 69 m3 + atvira antresolė 18,49 m2, tūris 23 m3? Kokio tipo krosnelę rinktis (ketinę, plieninę)? Kokio skersmens turėtų būti dūmtraukis? Kokiame aukštyje dūmtraukis turėtų būti pajungiamas į kaminą?
Per židinį, kai lauke labai šalta, eina šaltis į namus, o užkūrus pradžioje eina dūmai į namus. Kur gali būti problema?
Kokie reikalingi dokumentai norint dvejų aukštų mediniame daugiabutyje įsirengti židinį? Gyvenam antrame aukšte. Pirmame aukšte gyvenantys kaimynai po mumis mums sutikimo neduoda, nes norint statyti židinį kaminą norim išvesti per stogą.
Sakykit ar paprasta ir ar galima židinio kapsulėje pakeisti šamotą, senas palūžinėjęs, kaip kur išbyrėjęs, ir kaip tvirtinasi šamoto plokštės?
Planuojame įsirengti vidaus židinį angoje, kurios plotis 80cm. Kiek turėtume palikti atstumo nuo angos kraštų, t. y. koks didžiausias galimas židinio kapsulės plotis? Ir koks geriausias būtų jo pakuros (viduje) gylis? Matėme židinių su sumažintu pakuros gyliu (romatop 77.44.33.13). Ar sumažintas gylis patikimas, nes liepsna ir malkos bus nuolat prie stiklo? Naudosime kaip alternatyvą šildymui šaltesniems vakarams.
Sename rąstiniame apmūrytame kaimo name planuoju statyti židinį su vandens kontūru. Pirmame aukšte šildomo ploto apie 80kv. Vėliau kai bus įrengtas antras aukštas ten tiek pat palėpės ploto. Ar tinkamas būtų https://www.senukai.lt/p/zidiniu-kapsules-nordflam-lb800-15-kw/4lxc ? Radiatorių būtų 7. Namas neapšiltintas, langai ir durys plastikiniai. Kaminas be indėklo, ar būtina dėti? Reikalingas oro padavimas į židinį iš lauko? Kiek +- šildymo sistema kainuotų tokiam židiniui neskaitant radiatorių? Bijau, kad iki žiemos nespėsiu pasistatyti visos sistemos, ar galima tokią židinio kapsulę kūrenti neužpildžius vandens kontūro?
Labas, įsigijau elektrinį židinį,kabinama ant sienos. Norėčiau sužinoti koks turėtų būti atstumas nuo grindų.
Turime atvirą židinį, trauka labai gera. Ar įmanoma į jį įstatyti židinio kapsulę?
Ar nuolatiniam namo šildymui tinka židinio kapsulė su kampiniu stiklu (Vienas kampas stiklinis)? 2-ų aukštų namas didelis, senas, nesandarus ir šaltas. Šildymo plotas apie 180 m2. Per du namo aukštus įrengti 9 ortakiai. Kokios galios turi būti židinio kapsulė, ar tinka kampinis židinys ir koks?
Krosnyje stovi 1,5 automatinis vožtuvas. Kai užkuriu krosnį, manometras pakyla, o krosniai pradėjus gesti, slėgis nukrinta. Išsiplėtimo inde slėgis - 1,5. Kaip taisyklingai sureguliuoti slėgį išsiplėtimo inde?
Namas sandarus. Bus rekuperacija. Noriu įsirengti židinį. Ar reikalingas oro padavimas židiniui iš išorės? Ar tiktų padavimas iš kamino ventiliacinės šachtos? Namas vieno aukšto.
Ar apmūrijant visą židinio kapsulę raudonomis molinėmis pilnavidurėmis plytomis, reikia iš karšto oro kameros vidaus dėti kokią nors izoliacinę medžiagą atsparią karščiui? Jei taip, kokią?
Gal žinote, kodėl kuriant židinį iš kapsulės eina dūmas į kambarį, taip pat ir įmetant malkų atidarius dureles papuola dūmų į kambarį. Įdėklas į kaminą įstatytas, tik pusė jo keturkampis, pusė ovalus, nes išėjimas iš kapsulės yra keturkampis. Be to į įdėklą yra susiaurintas įėjimas apie 5 cm. Ar tai turi reikšmės? Šiaip atrodo trauka yra, net ūžia. Ką daryti?
Ar tiesa, kad ketaus krosnelės greičiau įšyla, bet ir greičiau atvėsta nei metalinės? Namo apšildomas plotas 100 kv. metrų (namas dviejų aukštų, kiekviename aukšte po 50 kvadratų). Kokia krosnelė (konvekcinė ar paprasta) geriau tiktų Jūsų nuomone, ir kokio galingumo rinktis, nes vyrauja nuomonė, kad 10 kvadratų reikia 1 kw, bet kai pažiūri į daniškas krosneles (pvz. krosnelė Morsø 2B Standard), čia su 5 kw žada apšildyti iki 216 kv. Ar taip gali būti?
Namas yra 90kv.m., prasidedant šaltajam sezonui norėtųsi drėgmę ir šaltį sumažinti kūrenant krosnelę, taip pataupant granules (name yra granulinis katilas). Nusprendėme, kad pirksime krosnelę, greičiau ir paprasčiau. Norisi trumpesnių ir pigesnių remontų bei mažiau dulkių. Svetainėje yra palikta anga išeinanti į kaminą. Kokia būtų kaina krosnelės įrengimui? Be pačios krosnelės kainos. Kokią krosnelę rinktis? Kainos svyruoja nuo 200 iki 3000 Eur. Norime būtent malkomis kūrenamos. Tėvai atkalba, nes sako, kad aprūks sienos, o mūsų svetainė labai šviesi. Ar čia tik senais laikais jos aprūkdavo, t.y. jos kur ekonomiškos ir senovinės?
Atviroje erdvėje planuojamas židinys netoli laiptų. Dūmtraukis būtų dvisienis apšiltintas, kuris nuo pat kapsulės kiltų į viršų pro stogą. Stogo kraigas pritvirtintas prie metalinės sijos. Klausimas kokio atstumo reikia laikytis nuo metalinės sijos ir nuo laiptų, kurių pakopos planuojamos medinės?
Domina krosnelės su šilumokaičiu, prie kurių galima prijungti radiatorius. Kiek jų galima prijungti ir kiek radiatoriai gali būti nutolę nuo krosnelės?
Pastatyta Kratki ketinė židinio kapsulė su kratki ketiniais akumuliaciniais žiedais, pajungimas į kaminą storasieniu dažytu vamzdžiu. Vėliau bus daroma ortakinė šildymo sistema su karščio kamera. Užkūrus židinį labai didelis kiekis kondensato bėga tiek per kamino sujungimus, tiek židinio vidumi. Ar derėtų kamino vamzdį keisti į plonasienį? Ar galbūt reiktų sujungimo vietas sujungti karščiui atspariu hermetiku, kad per sujungimus nebėgtų?
Ką geriau statyti sodo namelyje – židinį ar malkomis kūrenamą krosnelę? Sodo namelis yra vieno aukšto su palėpe (dydis 6 m x 4 m).
Ar gali krosnelė apšildyti tris nedidelius 40 m2 bendro ploto kambarius, kurie atskirti pertvaromis.
Darome namo rekonstrukciją. Sprendžiame dėl kamino ir židinio vietos. Ar gali būti židinys nutolęs nuo kamino maždaug per vieną metrą? Nes toje vietoje, kurioje norėtume matyti židinį, nelabai išeina pastatyti kaminą.
Norėjau pasidomėti, ar galima prie židinio su vandens kontūru jungti šildomas grindis?
Koks yra geriausias šildymo būdas 80 kv.m. karkasiniam gyvenamam namui sodų bendrijoje? Sklypas 6a.
Ar galima jungti į vienos Schidel kamino skylę kieto kuro katilą ir krosneleę? Abu pirmame aukšte. Ar gali veikti kartu?
Jau daug metų (gal kokie 8) turim namuose židinį. Kapsulė pirkta parduotuvėje, židinį statė tą darbą išmanantys meistrai. Bet esmė tokia, kad židiniu nesinaudojam dėl baisaus kvapo. Iš pradžių mums sakė, kad kapsulė "turi išsidegti". Manau, per tiek metų ji ir išsidegė. Bet kvapas nedingo. Negalim naudoti židinio, nes tik užkūrus ir kažkam (gal izoliacinei medžiagai) įkaitus, per groteles eina ne laužo, ne malkų, ne smalkių, bet toks "cheminis kvapas". Įskausta galvą, kvapas visuose kambariuose nepakenčiamas. Tad tuojau tenka vėdinti. Tad židinio pagal funkciją naudoti negalime. Viskas gražiai sumontuota, remontas padarytas, bet ko gero reikės iš esmės tvarkyti ir griauti, kažką keisti. Noriu paklausti jūsų nuomonės, kas galėtų skleisti tokį kvapą? Izoliacinė medžiaga? Kapsulė?
Koks turi būti kaminas lauko židiniui? Pakuros aukštis 65 cm, plotis 50 cm, gylis 50 cm. Kaminas bus apvalus metalinis. Kokio reikia diametro, kad būtų gera trauka? Ar užtenka iškelti 70-80 cm virš terasos stogo? Terasa prie namo, stogas nuožulnus.
Koks turi būti atstumas nuo židinio kapsulės šonų ir galinės sienos iki izoliacinės medžiagos? Ar galiu naudoti Super Isol plokštes kaip izoliacinę medžiagą?
Norėčiau statytis židinį. Pagrindinis klausimas man kyla dėl kapsulės pasirinkimo. Kokią geriausia būtų pasirinkti kainos ir kokybės santykiu? Planuoju apšildyti apie 100 m2 patalpų (aukštis 3 m). Turiu name dujinį šildymą, noriu mažiau mokėti už dujas, t. y. papildomai pasišildyti (ortakiais arba jungti į radiatorius). Ar skiriasi kapsulių naudingumas (šilumos atidavimas)? Nes visos firmos skirtingai rašo. Ar tai yra labai mažas skirtumas? Kokią kapsulę pasiūlytumėte rinktis, kad būtų kuo ilgesnis degimo laikas, užtektų 100 m2 patalpoms, būtų geras šilumos efektyvumas ir kaina apie 900 eur?
Gyvename blokinio daugiabučio namo 5-ame aukšte. Ruošiamės pasistatyti krosnelę. Kaip geriau išvesti krosnelės kaminą per balkono sieną ar per stogą? Ir kokių leidimų reikia, bei kur reikia kreiptis norint įsirengti krosnelę daugiabutyje?
Kokio galingumo krosnelė reikalinga norint apšildyti 70 m2 gyvenamąjį namą? Šiluma sklistų išvedžiotais ortakiais.
Norime įsirengti 80 kv.m namuke židinį, reikia patarimo ar geriau apmūryti kapsulę ar mūryti židinį vien iš plytų?
Gyvename karkasiniame nedideliame name (1 aukštas - apie 50 m2 - holas, svetainė, valgomasis ir virtuvė - vientisa erdvė; vonios + wc kambarys; boilerinė; rūbinėlė + mansarda - miegamasis + darbo kambarys). Iki šiolei šildėme namus elektra + židiniu, tačiau tai nepatogu, neefektyvu, neekonomiška ir t. t. Pagaliau, norime gyventi šiltai, patogiai, ekonomiškai ir ekologiškai, ir, kaip Gudrus šildymas.lt sako, „Šildykitės gudriai, kokybiškai ir pigiai." Tad klausiame Jūsų patarimo: ką rekomenduotumėte įsirengti - granulinę krosnelę, granulinį katilą, automatinį biomasės katilą ar pasiūlytumėte kitą efektyviausią sprendimą?Granulinės krosnelės mums tinka ir patinka, nes nereikia katilinės, jos kompaktiškos, tačiau jų kainos gana solidžios. Šiandien apžiūrėjome keletą variantų (vandenį ir orą šildančias), konsultantas patikino, kad mūsų namukui reikia apie 13 kw. Nenorime prieštarauti specialistui, tačiau dėl tokio galingumo sutikti (bent jau kol kas) taip pat negalėtume. Kokia Jūsų nuomonė dėl galingumo? Juk ne tik plotas (m2) turi reikšmės? Apie Laminox granulines krosneles ir katilus girdėjome, kad jie pasižymi dideliu naudingumo keficientu. Visa tai užtikrina puikų rezultatą Laminox granulinių krosnelių ir katilų vartotojams ir džiugina mažais instaliacijos kaštais, greitu atsiperkamumu bei pigia eksploacija. Norime sulaukti iš Jūsų patarimų, komentarų, pasiūlymų, ką geriau pasirinkti.
Kiek grindinio šildymo kvadratų gali apšildyti krosnelė, kurios šilumokaičio galia yra 12 kW?
Statau lauko židini ir labai įvairiai skirtinguose šaltiniuose pateikiamos pakuros proporcijos. Norėjau pasiteirauti kokie jūsų manymu turėtų būti židinio pakuros aukštis ir gylis jei plotį nusprendžiau daryti 65cm. (kaminas 25x25)?
Norėčiau įsidėti į židinio vidų šamoto sienelę. Sakykit ar nepakenksiu židinio kapsulės konstrukcijai taip pasielgęs? Židinys krantki maja 12kw su kampiniu stiklu.
Namuose turime pasiruošę vietą krosnelei (palikta vieta, kamine yra įdėklas su "turbina", nes sakė, kad krosnelėms taip reikia). Dabar pradėjome rinktis krosnelę ir kyla klausimas dėl to, kokią pasirinkti: kūrenamą malkomis ar granulėmis. Krosnelė bus naudojama kaip alternatyvus šilumos šaltinis ir nebus pajungta prie esamos šildymo sistemos. Ar verta investuoti didesnę sumą į granulinę krosnelę, ar geriau tiesiog pasirinkti kūrenamą malkomis? Pradinė idėja buvo malkos, tačiau kūrenimo paprastumas ir patogumas granulinei kreosnelei lyg ir duotų papildomą pliusą.
Teko vienam name stebėti krosnelės darbą. Šildo gerai, viskas tvarkoj tik skleidžia dūmų kvapą. Ar visos krosnelės turi tokią savybę? Tiesą sakant aš to kvapo net nepastebėjau, tik mano žmonai jis užkliuvo nors tu ką, negali jo pakęsti. Kaip ten yra?
Ar reikalingas projektas ir leidimas jei norima dvibučiame name vietoje krosnies pasistatyti židinį? Ar reikalingas kaimyno sutikimas?
Name turiu "Schiedel" kaminą su 140 mm skersmens dūmtraukiu. Ar normaliai funkcionuotų krosnelė, kurios dūmų išmetimo anga 150 mm., pajungta prie tokio kamino. Ar vis dėlto pasirinkti krosnelę su mažesnio skersmens dūmų išmetimo anga?
Ar židiniu galima apšildyti 110 kv. m. dydžio rastinį namą?
Ar turite tokių krosnelių, kurios prisijungtų prie uždaros šildymo sistemos su 4 radiatoriais ir boileriu. Kaip suprantu, tai krosnelė su šilumokaičiu.
Sumūrijau lauko židinį, bet efektas nuvylė lūkesčius. Daug dūmų eina per priekinę židinio angą, o ne per kaminą. Kaminas apie 50 cm aukščio, jo skersmuo apie 15x15 cm, židinio pakūra apie 50x40x40.
Plieninė krosnelė, kūrenama malkomis, įkaitusi skleidžia specifinį kvapą. Ką daryti kad to nebūtų. Ačiu.
Kokiu atstumu turėtų būti įrengiamos vatos ar termo plokštės nuo kapsulės šonų (koks intervalas)?
Ar krosnele galima apšildyti butą? Krosnelė būtų statoma viduryje buto, aplink ją - atviros durys į tris kambarius.
Kokiais kriterijais remiantis reiktų rinktis židinį namo šildymui?
Turim bėdą su židiniu. Kol židinio kapsulė šalta, kambary jokio blogo kvapo. Kai įkaista atsiranda smalkių kvapas. Šita bėda nuo pat židinio įrengimo.
Turiu namą šildomą kieto kuro katilu su katiline rusyje. Ieškau alternatyvos kieto kuro katilui, labai norėčiau atsisakyti jo ir radiatorių. Ar galima su židiniu apšildyti 2 kambarius (35 ir 22 kv.m). Ką dar galėtumėte pasiūlyti?
Norėčiau sužinoti apie granulines krosneles su vandens pašildymu. Skaičiau, kad granulinėms krosnelėms nereikia katilinei būdingos įrangos - cirkuliacinio siurblio ir apsaugos prietaisų, nes visos granulinės centrinio šildymo krosnelės jau sukomplektuotos šiais įrenginiais. O kokių dar reikia papildomų santechnikos priedų, kad būtų galima pasigaminti karštą techninį vandenį virtuvei, voniai?
Domina muilo akmens židiniai. Gal turit kažkokių variantų, kad būtų iš ko rinktis? Būtent tik muilo akmens židinys domina.
Norėjau paklausti, įrenginėju antrą aukštą (palėpę). Kvadratura - 60 m2. Noriu pirkti židinį su vandens kontūru. Tad kokį rinktis? Į ką atkereipti dėmesį?
Norėjau pasiteirauti, kokio reikėtų židinio norint apšildyti 150 kv.m patalpas su ortakiais ir ar yra efektyvu ortakius išvedžioti viršuje patalpos, palei lubas.
Kokios itališkų lauko židinių kainos?
Aš noriu apmūryti vidaus židinio kapsulę ir vamzdį einantį iš kapsulės į kaminą lauko akmenimis. Tiesiog jie įšilę duos šilumą kambariui. Sakykite prašau, kokį mišinį reikėtų naudoti šiam apmūryjimui? Ar tiktu paprastas mūro mišinys?
Kai būna didelis vėjas, vėjo srautas per dūmtraukį įeina arba visiškai užgesina židinį. Gal tai dėl to, kad per mažas kamino aukštis - 5 metrai, anga 20 cm.
Kokią apdailą naudoti padengti nežymiai suskilusias židinio šonines sienas? Ar šis defektas pataisomas?
Kur turiu kreiptis, jei noriu bute įsirengti židinį?
Ar galima ketaus 11kW krosnelę prijungti prie kamino taip, kad karšti dūmai prieš tai praeitų per šildomą sienelę?
Yra plytinė krosnis su plytine sienele (5 liuktų). Paskutinį liuktą sunkoka prišildyti ir jame susidarė kondensato, per siūles prasiskverbia suodžių kvapas, vietomis patamsėjo kai kurios plytos ir siūlės. Ar išsprendus kondensato problemą tas kvapas per laiką išnyktų? Ir kaip tą problemą išspręsti - dėti į kaminą įdėklą, padaryti tiesioginį pašildymą iš krosnies į paskutinį liuktą su išvedimu į kaminą, atsisakyti paskutinio liukto jį užmūrijant (bet tada dalis sienelės nešils) ar dar kokie variantai?
Ar pavojingas sveikatai plienines dažytos krosnelės skleidžiamas kvapas, nes ji gali būti dažyta dažais, turinčiais kenksmingų komponentų. Taip pat ir kamino dalis esanti kambaryje, kuri įkaista iki ganėtinai aukštos temperatūros.
Įsigijom kalvį viryklę-krosnį, viskas lyg būtų gerai, bet vėl papildant malkomis duoda didelį dūmų pliūpsnį į patalpą, nors visos sklendės yra jau atidarytos ir su kiekvienu papildomu pakrovimu malkų atsiranda dūmai. Visa patalpa aprūko. Kaminas - naujai padarytas ovalus įdėklas.
Namas sandarus. Numatyta rekuperacija. Kaip dar galima paduoti oro židiniui, jeigu požeminis privedimas negalimas? Židinys nesiriboja su išorinėmis sienomis. Ortakis iki lauko nuo židinio?
Reikia lauko židinio. Kokia kaina lauko židinuko ir ar kūrenamas malkomis?
Norėčiau paklausti, ar galima daugiabutyje statyti granulinę krosnelę, jei jame yra dujinis katilas (tai yra autonominis šildymas). Butas 55 kv. m (2kambariai). Kiek kainuotų krosnelė ir jos pajungimas?
Bute norime įsirengti riboto galingumo židinį. Kur kreiptis? Kokį židinį įsirengti mažoje patalpoje?
Klausimas būtų apie molinę krosnį. Trauka yra ir pakankamai nebloga, tačiau atidarius būtent pagrindines dureles meta dūmą į kambarį. Atidarau pilnai sklendes, uždarau apatines dureles, tačiau vis tiek dūmai eina. Įšilus kaminui, dūmų meta mažiau, bet meta. Krosnis gan nauja, kaminas išvalytas. Kamino viršuje yra aptrupėjusių siūlių tarp plytų (kiek galėjau tiek užsandarinau).