Garso izoliacinės medžiagos perdangai

Klausimas:
Prieškario statybos name, perdengimai mediniai, kaimynas antrame aukšte išlupo parketą, medines grindis ir rado po jomis tik molio-smėlio mišinį. Dabar ruošiasi lieti betono mišinį. Mano nuomone, tai nebus gera izoliacija. Kadangi mano butas pirmame aukšte, galvoju, kad būtų tikslinga prisidėti lėšomis prie garso izoliacijos. Gal galėtumėte patarti, o gal ir įrengti garso izoliaciją perdangoje tarp pirmo ir antro aukštų? Namas randasi Kauno centre, buto plotas apie 80 kv. m.
Komentarai:
Triukšmas pastatuose gali sklisti oru ir/ar pastatų konstrukcijomis. Mechaninis poveikis į pastato konstrukcijas sukelia smūgio garsą. Siekiant padidinti perdangų garso izoliaciją reikia įrengti ”plaukiojančias” grindis. „Plaukiojančias“ grindis sudaro trys pagrindiniai sluoksniai:
• Viršutinis sluoksnis - tai galutinis grindų sluoksnis, ant kurio vaikštoma (parketas, PVC,
kilimas, plytelės ir pan.).
• Išlyginamasis sluoksnis: armuotas betono ar cementinio skiedinio sluoksnis - perduoda grindų paviršiaus apkrovą izoliaciniam sluoksniui.
• Izoliacinis sluoksnis: smūgio garso izoliacinės akmens vatos plokštės, kurios sukuria tamprų garso izoliacijos sluoksnį ir veiksmingai pagerina perdangų smūgio ir oro garso izoliaciją.
Siekiant, kad garsas per gretutines konstrukcijas nesklistų į aplinkines patalpas, būtina įrengti tarpines iš akmens vatos, ir jomis izoliuoti sienas visu patalpos perimetru, kad vėliau pilamas išlyginamasis sluoksnis neturėtų tiesioginio kontakto su sienomis ir taip nebūtų perduotas smūginis garsas į gretutines sienas.

Medžiagos gebą patikimai slopinti smūgio garsą apibūdina dinaminio standumo
(s’) vertė, kuri priklauso nuo gaminio storio, struktūros ir medžiagos elastingumo. Kuo gaminio dinaminio standumo vertė mažesnė, tuo medžiaga geriau izoliuoja smūgio garsą. Dinaminis standumas priklauso nuo medžiagos sluoksnio storio t.y. paprastai storiui didėjant dinaminio standumo vertė mažėja.

Smūgio garso izoliavimui tarpaukštinėse perdangose, įrengiant plaukiojančias (plūdriąsias) grindis galite naudoti ROCKWOOL akmens vatos plokštes STEPROCK ND skirtas smūgio garso izoliacijai.
Rokas Vata, UAB ROCKWOOL
Labai gera garso izoliacinė medžiaga perdangai yra atvirų porų putų poliuretanas. Bet tai labai lengva medžiaga (apie 10kg/m3 tankis) todėl betonuoti ant tokios putos negalima. Bet kuriuo atveju, prieš betonavimą būtina sudėti šiluminę izoliaciją. Tai dalinai atliks ir garso izoliacines funkcijas - gali būti uždarų porų purškiamasis poliuretanas apie 40-50kg/m3 tankio (mes tai darome), tankaus polistirolo lakštai ar pan. Jei kaimynas užbetonuos be garso izoliacijos, jums beliks iš vidaus ant lubų daryti karkasą, užpūsti atvirų porų putų poliuretanu, susidėti naujas lubas (gipsas, pakabinama sistema, įtempiamos lubos).
Taip, mes turime specialią, besiūlė (vientisą), itin veiksmingą garso izoliacinę medžiagą, ant kurios galima betonuoti. Jūsų perdangai jos pakaktų 20-30mm storio. Kaina su įrengimu 80 m2 būtų apie 1000 Eur. Betonuojant nebereikia amortizacinių juostų prie sienų.
Užsiregistravę
3378 specializuotų įmonių
ta
8630***31
ta******************@***il.com
Sveiki, Situacija tokia: vonioje yra įrengta potinkinė dušo sistema. Veikiant dušui, kitame kambaryje stipriai girdisi. Ūžimas jaučiasi tiek per pačią sieną, tiek per lubas. Garsas pakankamai didelis, trukdo ir miegoti ir dirbti. Pati siena yra iš dvigubo gipso, per vidurį vata. Kambario lubos irgi gipso, virš jo vata nebuvo dėta. Kaip suprantu, paprastos akustinės sienelės priklijavimas iš kambario pusės problemos neišspręstų. Kol kas atrodo variantai tokie, kad arba iš vonios pusės perdaryti dušą iš potinkinės į virštinkinę sistemą, bet tam reikėtų išdaužyti plyteles, pirkti naują dušą ir tada jį įrengus vėl viską tvarkyti, dėti plyteles. Arba iš kambario pusės ardyti lubas ir perdaryti sieną su storesne garso izoliacija. Abu variantai atrodo ir brangūs ir nešvarūs (butas praktiškai naujai sutvarkytas). Kuris variantas būtų pigesnis ir efektyvesnis? Galbūt yra kitų variantų? Ačiū
pa
0671***45
pa*****************@***il.com
Sveiki, Gyvename 2017 m. statybos bute, kuriame girdisi tikriausiai visi aplinkiniai kaimynai. Svarstome apie papildomą sienų garso izoliaciją ir norėtume gauti patarimų/pasiūlymų, ką ir kaip daryti, kad sumažinti triukšmą namuose.
jo
+3706*****31
jo************@*****us.lt
Sveiki, Paviljonas baras. Už jo netoliese yra gyvenamasis daugiabutis, kuris dažnai skundžiasi žemo dažnio garsų sukeltais nepatogumais. Ieškome nebrangių garso izoliacijos sprendimų. Ar užtektų tik tą galinę sieną labiau izoliuoti? Ar dar lubas? Kokie būtų pigesnį sprendimai ir jų 1 kv.m kaina?
ki
8644***44
ki*********@***il.com
Toks klausimas, 69 metų blokinė "chruščiofkė", neprastai girdisi kaimynų virš galvos pokalbiai, kai stipriau parėkauja, ypač naktimis, kai visur kitur jau yra mirtina tyla (muzikos nėra, tik pokalbiai). Ar tokiame kambaryje virš kurio ten jie girdisi (aktualus tik vienas kambarys) sudėjus įtempiamas lubas - ką nors pakeistų, pagerėtų garso izoliacija, ar sumažėtų tas jų pokalbių garsas, ar čia jau per daug senas ir kiauras namas, kad kažką pakeisti?
Da
+3706*****70
Da******************@***il.com
Turime langus, kurie pagal dokumentaciją nurodo 38dB apsaugą nuo garso. Gyvename prie labai judrios sankryžos ir net kambariuose, kurie tiesiogiai nežiūri į gatvę girdimas pastovus šniokštimas ir gaudimas. Naktį atrodo, kad gali skaičiuoti pravažiuojančias mašinas ir klausytis kokios muzikos klausosi. Kvietėme meistrą langus sureguliuoti, nes galvojom, kad gal padės, bet atrodo, kad situacija tik pablogėjo. Gal galite patarti ar reikia keisti langus, kameras, kažkokias tarpines, ar dėt išorines žaliuzes, ar dar kažkaip riboti triukšmą?
ok
(8 689) ** *19
ok******@***oo.com
Labai girdisi kažkokie girgždėjimo garsai iš viršutinių kaimynų. Ant lubų buvo sudėtos gipso plokštės bei vata, bet garso nesumažino.
ri
+3706*****61
ri********@***il.com
Sveiki, parašykite prašau kiek kainuotų įrengti lubinę garsinę izoliaciją 86kv.m butui. Ačiū
lg
8688***25
lg********@***il.com
Mes gyvensime kotedžo viduriniame bute. Tarpbutinės sienos blokeliai 25 cm, polistirolas baltas 20, blokeliai 25. Girdisi labai kaimynai, ar reikėtų ir kokia danga sienas stiprinti, o gal kol įmanoma užpildyti perdangos plokščių ertmę? Ir jei taip, tai kuo?
ba
3706*****08
ba*******@***il.com
Sename daugiabutyje labai garsiai girdisi kaimynas iš apačios. Ar galima kažką padaryti, kad sumažinti garsą iš kaimyno?
al
+3706*****69
al******@***il.com
Gyvenu 2 aukštų kotedže, sublokuotame su kaimynais iš šonų. Pertvarinis blokelis 25 cm keraminis, mūsų pusėje siena papildomai izoliuota (kuo tiksliai – nežinau, tikriausiai gipskartoniu). Vienų kaimynų laiptai priglausti prie mūsų svetainės sienos; jais lipant persiduoda smūginis garsas. Galbūt yra kokių garso izoliacijos sprendimų laiptams – pvz. akustiniai padai pakopoms,– kad triukšmą sumažintų? Pertvaros keisti nesinorėtų, nes neseniai įrengta apdaila, o kaimynai po laiptais pasidarę virtuvės komplektą.
Triukšmo modeliavimas
Triukšmo modeliavimas
UAB Tyrimų laboratorija
2 atsiliepimai 100% rekomenduoja
400 €
Be karkasinė sienos garso izoliacinė sistema SLIM A
Be karkasinė sienos garso izoliacinė sistema SLIM A
Garso Dinamika
26 atsiliepimai 100% rekomenduoja
60 €/m²
laupetra_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3378
Iš viso buvo užduota 178638 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 22 specializuotų įmonių