Gaukite pasiūlymus
iš 102 specializuotų įmonių Geodeziniai matavimai
Sklypo dalinimas kotedžo statyboms
Klausimas:
Turiu sklypą 7,5 aro, planuoju statyti kotedžą iš dviejų dalių, kokia procedūra sklypo padalinimui ir kokia orientacinė kaina?
Komentarai:
Pirmiausiai siūlyčiau susiprojektuoti kotedžą, nes architektai turi užprojektuoti statinį sklypo ribose, o tada jau galima dalinti, tačiau žinant, kad būna nedidelių nuklydimų statant geriausiai pasistatyti Jums pastatą ir tik tada pasidaryti žemės naudojimosi planą. Jei nenorėsite būti kartu su bendrasavininku (kaimynu) viename sklype su vidinio pasidalijimo ribomis, siūlau po statybų darytis sklypo formavimo pertvarkymo projektą, kurio kaina ženkliai didesnė nei naudojimosi plano.
Dalinti sklypo 7,5 a niekas neduos leidimo, nes minimalus sklypo plotas turi būti ne mažesnio kaip 4 a dydžio. Galite tik nusistatyti naudojimosi tvarką sklype. Kotedžas yra kotedžas. Nei dviejų, nei trijų, o tuo labiau keturių dalių jų nebūna. Matyt turit omeny-namą dviejų butų? Beje, pastatytas pastatas, arba jo dalis (minėjot pastatą iš dviejų dalių) negali kirsti sklypo ribos. Labiau įsiskaitykit į projektavimo sąlygas (aišku, jei jas turit).
Zigmantas, NT matininkai, UAB
Kad statyti dviejų butų gyvenamąjį namą sklype, jo dalinti nereikia. Maksimalus namo bendras plotas tokio sklypo būtų 300 kv.m, užstatymas - apie 225 kv.m. Reiškia jeigu dvibutis gyvenamasis namas viršytų 300 kv.m, tai dar reiktų papildomai atlikti viešinimo procedūrą prieš rengiant projektą. Dar yra klausimas ar tik sklypas nėra sodų bendrijoje? Jei taip - dvibučiui namui leidimo neišduos.
Vytautas Rimkevicius, Architektų grupė